باخت رافائل نادال در فینال جایزه بزرگ شیلی

به روز شده:  20:35 گرينويچ - دوشنبه 11 فوريه 2013 - 23 بهمن 1391
رافائل نادال

رافائل نادال پس از هشت ماه دوری از تنیس در مسابقات اوپن شیلی شرکت کرده بود

رافائل نادال در راه بازگشت به سطح اول تنیس جهان، در مسابقه پایانی جایزه بزرگ شیلی به هوراکیو زبالوس آرژانتینی باخت و به مقام دوم این مسابقات رسید.

زبالوس که در رده بندی تنیس جهان در رتبه هفتاد و سوم قرار دارد، اولین عنوان‌اش در رقابت‌های تنیس حرفه مردان جهان را کسب کرد. او با نتایج ۷-۶، ۶-۷ و ۴-۶ در زمین خاک رسی وینا دل مال شیلی، نادال را شکست داد و قهرمان این مسابقات شد.

رافائل نادال، ستاره اسپانیایی تنیس جهان پس از هشت ماه دوری از تنیس حرفه ای به خاطر آسیب دیدگی زانو برای اولین بار در مسابقات حرفه‌ای شرکت کرده بود.

او پس از باخت مقابل حریف آرژانتینی‌اش در فینال گفت:" این درست است من می خواستم در این فینال پیروز باشم ولی این امکان پذیر نبود."

زبالوس تنیس باز آرژانتینی پیش از این نتوانسته بود در تمامی رقابت‌های تنیس در سال گذشته، از مرحله دوم جلوتر برود.

این تنیس باز ۲۷ ساله بعد از قهرمانی در این مسابقات گفته است" این برای من مثل یک رویاست، بازی کردن مقابل نادل در مسابقه فینال خودش برای من کافی بود. این لحظه در حافظه من برای باقی عمرم باقی خواهد ماند."

نادال پس از باخت مقابل لوکاس روسول در دور دوم ویمبلدون در سال پیش تا هفته گذشته در هیچ مسابقه حرفه ‌ای تنیس شرکت نکرده بود.

پس از مصدومیت زانو، شماره پنج تنیس جهان مسابقات اوپن استرالیا را به خاطر عفونت گوارشی از دست داد.

این تنیس باز ۲۶ سال آخرین باری که قهرمان یک گراند اسلم شد، جام آزاد فرانسه در سال پیش بود که در فینال، نوواک جوکویچ نفر شماره یک فعلی جهان را شکست داد و با هفت قهرمانی در این مسابقات رکورد تازه ای بر جا گذاشت.

نادال که به سلطان زمین خاک رس مشهور است امید دارد که امسال قهرمانی اش را در رولان گاروس تکرار کند که در آن صورت نخستین تنیس بازی خواهد بود که پنج دوره پیاپی قهرمان این مسابقات می شود.

نادال در مجموع در یازده گراند اسلم قهرمان شده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.