یوونتوس قلب سلتیک را شکست

به روز شده:  22:47 گرينويچ - سه شنبه 12 فوريه 2013 - 24 بهمن 1391
سلتیک

سلتیک باوجود تسلط بر بازی، نتوانست گلی به ثمر برساند و در نهایت سه بر صفر شکست خورد.

یوونتوس با پیروزی سه بر صفر مقابل سلتیک در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا این تیم را در آستانه حذف از این ‌مسابقات قرار داد.

الکساندرو ماتری بازیکن یوونتوس روی اشتباه دقیقه ۳ افه آمبروز مدافع سلتیک، توپ را باز ضربه آرام از میان پای فاستر عبور داد، این توپ در حالی که به نظر می‌آمد کاملا از خط دروازه عبور کرده، توسط مدافع سلتیک دفع شد اما کلودیو مارکیزیو در برگشت با شوتی محکم توپ را به تور چسباند تا جای شکی باقی نماند و یوونتوس جلو بیافتد.

سلتیک پس از دریافت این گل زود هنگام بازی را کاملا در اختیار گرفت و موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت. کریس کومونز و افه آمبروز در دو موقعیت می تواستند گل تساوی را برای سلتیک به ثمر برسانند.

در نیمه دوم سلتیک به مانند نیمه اول بازی را با انرژی آغاز کرد ولی در دقیقه ۷۷ ماتری با پاس در عمق مارکیزیو را در داخل محوطه جریمه صاحب توپ کرد و او هم با دریبل مدافع مستقیم خود با ضربه‌ای زیبا توپ را درون دروازه سلتیک جا داد.

هفت دقیقه مانده به پایان بازی روی اشتباه دوباره افه آمبروز که به تازگی با نیجریه قهرمان جام ملت‌های آفریقا شده است، وچینیچ گل سوم یونتوس را به ثمر رساند.

اما در دیگر بازی امروز پاری سن ژرمن در ورزشگاه مستایا میهمان والنسیا بود، تیم مهمان تا دقیقه ۹۰ دو بر صفر از والنسیا پیش بود که گل دقایق اضافه عادل رامی والنسیا را برای صعود امیدوار نگه داشت.

پاری سن ژرمن در دقیقه ۱۰ بازی با گل زیبای اسکیله لاوسی یک بر صفر از حریفش پیش افتاد و خاویر پاستوره هموطن لاوسی روی پاس لوکاس مورا گل دوم تیم پاریسی را به ثمر رساند.

اما در وقت اضافه بازی، رامی روی سانتر تینو کوستا با ضربه سر تک گل والنسیا را وارد دروازه پاری سن ژرمن کرد.

در دقایق پایانی این بازی زلاتان ابراهیموویچ با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شد و از بازی برگشت این دو تیم محروم شد. بازی برگشت هر دو تیم ۶ مارس برگزار خواهد شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.