آنچه گذشت
لحظه به لحظه با بازی منچستریونایتد و رئال مادرید

به روز شده:  21:45 گرينويچ - چهارشنبه 13 فوريه 2013 - 25 بهمن 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. با سلام، امشب با بازی حساس منچستر یونایتد و رئال مادرید با شما هستیم، همه نگاه‌ها به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مادرید و نبرد ژوزه مورینیو و الکس فرگوسن است. در دیگر بازی امشب شاختار دونسک میزبان بورسیا دورتمند خواهد بود.

 2. بسیاری از جمله آرسن ونگر سرمربی آرسنال معتقدند که این بازی ارزش یک فینال را دارد و دو تیم در این مسابقه تهاجمی بازی خواهند کرد.

 3. امشب باید دید چگونه منچستر یونایتد کریستاینو رونالدو را متوقف خواهد کرد؟ چرا که اگر آنها بخواهند در این رقابت‌ها بمانند باید چاره‌‌ای برای متوقف کردن او پیدا کنند. رونالدو بعد از ترک اولترافورد و حضورش در رئال، در 179 بازی 182 گل وارد دروازه‌ حریفان کرده است.

 4. رابین فان پرسی در نوک خط حمله منچستر یونایتد و کریستیانو رونالدو در گوشه چپ رئال مادرید از امیدهای اصلی گلزنی برای هر دو تیم هستند.

 5. امشب در دیگر بازی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، در بازی که کاملا تحت تاثیر نبرد منچستر و رئال قرار دارد، شاختار دونتسک با بورسیا دورتموند بازی خواهد کرد.

 6. به نظر شما در بازی امشب منچستر یونایتد و رئال مادرید، کدام تیم پیروز میدان خواهد بود؟ شما می‌توانید نظرات خود را از طریق varzesh@bbc.co.uk برای ما ارسال کنید.

 7. کریستاینو رونالدو در یک گفتگوی تلویزیونی الکس فرگوسن را "پدر دومش" خواند. او همچنین گفته نمی تواند برداشت مردم را نسبت به خودش تغییر دهد و شاید یک روز به لیگ برتر انگلستان باز گردد.

 8. ژوزه مورینیو سرمربی رئال مادرید می گوید دنیا منتظر این بازی است امیدواریم که چیز خوبی‌ از آب در آید چون در خیلی‌ موارد وقتی‌ حساسیت بالا می‌‌رود فوتبال خوبی‌ نمی‌بینیم.

 9. ترکیب منچستر یونایتد:دخیا، رافائل، اورا، جونز، فردیناند، ایوانز، کریک، کاگاوا، رونی، ولبک و فان پرسی

   

 10. ترکیب رئال مادرید: دیگو لوپز، وارانه، راموس، فابیو کونترائو، آلبلوا، خدیرا، اوزیل، ژاوی آلونسو، دی ماریا، رونالدو و بنزما

 11. پوریا ژافره: نگاه کلی‌ به وضعیت دو تیم در این فصل به ما می‌‌گوید، هر دو در خط حمله بسیار توانا هستند و در دفاع آسیب پذیر، با ثبات‌ترین بازیکنان دو تیم فان پرسی و رونالدو بوده‌اند هر دو در خط حمله. در این صورت باید بازی پر گلی‌ باشد اما تا وقتی‌ سوت آغاز زده نشود نمی‌‌دانیم دو مربی‌ با چه نقشه‌هایی‌ بازیکنان را به زمین فرستاده اند.

 12. مورینیو می‌‌گوید برای هر سناریو آماده است، اگر منچستر یونایتد سعی‌ کند تا بازیکن مستقیمی‌ را برای مهار کریستیانو بگمارد او نقشه دومی‌ در نظر گرفته است. اگر هم رونالدو یارگیری نشود او به می‌داند چگونه از خط دفاع یونایتد عبور کند.

 13. پرچم‌های سفید بر فراز برنابئو در اهتزاز است، اما این نشانه تسلیم نیست، نشانه آغاز نبرد هیجان انگیز است.

   

 14. بازی رئال و منچستر از همین لحظه آغاز شد.

 15. اولین خطر را سامی خدیرا روی دروازه منچستر یونایتد بوجود آورد، اما ضربه کم جان او کنار دروازه به بیرون رفت.

 16. حرکت انفرادی دی ماریا در قلب دفاعی منچستر یونایتد و شوت او که با فاصله از کنار زمین به بیرون رفت.

 17. خطای رابین فان پرسی روی راموس، داور به فان پرسی کارت زرد نشان می دهد.

 18. ضربه فنی کونتارائو پس از برخورد با نوک انگشتان دخیا به تیر دروازه منچستر برخورد کرد.

   

 19. اولین کرنر برای منچستر یونایتد روی اشتباه دروازه‌بان رئال دیگو لوپز. دروازبانی که با مصدومیت کاسیاس فرصت ایستادن در درون دروازه رئال را پیدا کرده است.

   

 20. فان پرسی باید مواظب باشد. هنوز چند وقتی‌ نگذشته که او با پیراهن آرسنال در همین جام و در همین کشور به خاطر دو کارت زرد در نیمه اول بازی اخراج شد. البته آنجا آرسنال با بارسلونا بازی می‌‌کرد.

 21. حرکت تکنیکی رابین فان پرسی در کنار خط، او با یک پا دو پا بازیکن مستقیم خود را جا گذاشت.

 22. فعلا میزبان از مادرید در این بازی سر بوده، در همین ده دقیقه اول شاگردان آقای خاص می‌توانستند به سادگی‌ یکی‌ جلو باشند.

 23. نرسیدن ویدیچ برای منچستر یونایتد بدترین اتفاق بود، دقیقا به همین دلیل قوهای سپید قلب دفاع یونایتد را نشانه‌ گرفته‌اند.

 24. جانی ایوانز پس از برخورد با راموس روی زمین افتاد، در صحنه آهسته مشخص است که راموس با دست به صورت ایوانز کوبیده است.

 25. دومین کرنر برای منچستر یونایتد، روی حرکت شینجی کاگاوا

 26. خبر فوری

  گل برای منچستر یونایتد

  کرنر ارسالی وین رونی را دنی ولبک با ضربه سر وارد دروازه رئال مادریدکرد.

 27. منچستر در حالی در بیشتر دقایق گذشته کاملا در لاک دفاعی فرو رفته بود، روی یک کرنر به گل رسید. این گل می‌تواند بازی را جذاب تر کند.

 28. زمانی که دوربین‌های تلویزیونی تصویر الکس فرگوسن را در زمان به ثمر رسیدن گل منچستر یونایتد نشان دادند او بدون هیچ واکنشی روی نیکمت نشسته بود. ولی باید دید این آرامش تا انتهای این بازی ادامه پیدا می‌کند؟

 29. پوریا ژافره: گلی‌ که می‌‌تواند در تعیین نتیجه کلی‌ این دو بازی بسیار تأثیرگذار باشد. بعضی‌ که قبل از مسابقه سوال می‌‌کردند چرا دنی ولبک باید در چنین دیدار حساسی حضور داشته باشد جواب خود را گرفتند. هرچند دفاع مادرید مقصر بود، به خصوص سرجیو راموس، در چنین سطحی اشتباه در یارگیری بعید بود.

 30. خطای مایکل کریک روی کریستیانو رونالدو، خود رونالدو ضربه کاشته را می‌زند که توپ پس از برخورد با مدافعان منچستر به خود رونالدو رسید و او هم با ضربه پای چپ توپ را بافاصله کم به بیرون می‌زند.

 31. خبر فوری

  گل برای رئال مادرید

  دی ماریا از جناح چپ توپ عالی را روی دروازه منچستر فرستاد و کریستیانو رونالدو با ضربه سری دقیق توپ را وارد دروازه منچستر کرد.

   

 32. پاتریس اورا مدافع منچستر یونایتد در زمان به ثمر رسیدن گل تنها شاهد وارد شدن توپ به دروازه‌شان بودند.

 33. ولبک بار دیگر تا آستانه باز کردن دروازه رئال پیش رفت، سانتر فان پرسی با نوک پای ولبک همراه شد و پس از برخورد به پشت دروازه‌بان رئال به کرنر رفت.

   

 34. دو کرنر پشت سر هم برای منچستر یونایتد که نتیجه‌ای برای این تیم ندارد.

 35. پاس بلند به مسعود اوزیل در گوشه محوطه جریمه منچستر که ضربه او را دخیا به کرنر فرستاد.

 36. تقریبا همانی شد که انتظار می‌‌رفت مدافعین پر اشتباه و مهاجمینی که از این فرصتها استفاده می‌‌کنند. روی گل مساوی رونالدو کاپیتان منچستر یونایتد پاتریس اورا مقصر بود، او روی ارسال غفلت کرد و فرصت را به بازیکن سابق یونایتد داد. رونالدو که با اخلاق بودن مشهور نیست در جشن بعد از این گل به هواداران یونایتد احترام گذشت و زیاد خوشحالی‌ نکرد.

 37. کارت زرد برای رافائل به دلیل خطا بر روی مسعود اوزیل روی خط عرضی زمین.

 38. شوت سنگین کریستانیو رونالدو از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. دیوید دخیا با جاگیری مناسب مسیر شوت رونالدو را بسته بود.

 39. کرنر دیگری برای منچستر یونایتد، روی حرکت از سمت راست رئال مادرید، که در یک رفت و برگشت رافائل با شوتی بی هدف توپ را به بیرون فرستاد.

 40. جنگ رافائل با رونالدو جالب بوده است، دفاع راست برزیلی با گرفتن کارت زرد باید خیلی‌ مراقب باشد، اصلا بعید نیست که به زودی تعویض شود.

 41.  تکرار صحنه گل تساوی رئال که این بار رونالدو توپ را به بیرون زد.

 42. در دیگر بازی امشب در اوکراین شاختار دونتسک و بورسیا دورتموند مثل بازی مادرید، در پایان نیمه اول 1-1 مساوی هستند. در آن بازی سرنا در دقیقه 31 برای شاختار و لواندوفسکی در دقیقه 41 گلزنی کردند.

 43. نیمه دوم بازی از همین لحظه آغاز شد.

   

 44. اولین خطر جدی در نیمه دوم برای رئال مادرید، پاس خدیرا به رونالدو در پشت دروازه و نیم چرخش او و شوتی که دخیا توپ را در دو ضرب دفع می‌کند.

 45. ژوزه مورینیو خیلی زود، از رختکن بیرون آمد، ظاهر حرف‌های بین دو نیمه او  خیلی مختصر و مفید بوده است.

 46. پوریا ژافره: این نتیجه برای رئال مادرید مطلوب نیست. شاگردان مورینیو نمیتوانند همه چیز را به بازی برگشت موکول کنند. آنها قطعا ریسک خواهند کرد، و دور از انتظار نیست که در این بازی شاهد گلهای بیشتری باشیم.

 47. دی ماریا در دو صحنه دو شوت خطرناک به سمت دروازه منچستر یونایتد شلیک کرد، به نظر می‌آید در این نیمه رئال به برای رسیدن به گل به شوت ‌های از راه دور رو آورده است.

 48. بازی به مانند نیمه اول روان و تهاجمی نیست، در این نیمه هر دو تیم بیشتر ترجیح می‌دهند توپ را در میانه زمین نگه دارند.

 49. هنوز به جز آن اخطار دقایق اولیه فان پرسی را در جریان بازی ندیده ایم. شاید او امروز نقش یک هافبک را بیشتر به عهده گرفته تا فضا برای ولبک باز شود.

 50. دفع استثنایی از دخیا، خدیرا توپ را روی دروازه فرستاد و کونترائو  سر ضرب توپ را به سمت دروازه منچستر شلیک کرد که دخیا با واکنشی زیبا توپ را از خط دروازه دفع کرد.

   

 51. رایان گیگز به جای شینجی کاگاوا برای منچستر یونایتد و هیگوائین به جای بنزما برای رئال مادرید وارد زمین شدند.

 52. فابیو کونترائو بد شانس‌ترین بازیکن زمین بوده است، برای بر دوم تیر دروازه مانع شوتهای دفاع پرتغالی شد، یکی‌ را با پای راست زد و یکی‌ را پای چپ.

 53. خبر فوری

  گل دوم برای شاختار

  داگلاس کوستا دومین گل را برای شاختار دونتسک وارد دروازه دورتموند کرد. نتیجه بازی دو بر یک به نفع شاختار دونتسک

 54. رابین فان پرسی می‌توانست خود را جاودانه کند؛ او ابتدا در یک ضد حمله توپ را به تیرک دروازه رئال کوبید و در برگشت و توپی که به نظر آفساید می‌آمد در موقعیتی تک به تک با ضربه ای آرام توپ را سمت دروازه رئال زد که ژاوی آلونسو پیش از آنکه توپ گل شود توپ را به بیرون فرستاد.

 55. تعویض برای هر دو تیم، لوکا مودریچ به جای دی ماریا برای رئال مادرید وارد زمین شد و والنسیا به جای دنی ولبک.

 56. با توجه به اینکه روند دو مسابقه شبیه هم بوده و در اوکراین شاختار از دورتموند جلو افتاده آیا در مادرید هم باید منتظر گل دوم تیم میزبان باشیم؟

 57. مورینیو به مودریچ که می‌‌خواهد وارد زمین شود با علایم عجیبی‌ توضیح میدهد، شاید به او توضیح می‌‌دهد چگونه باید قفل دفاع منچستر را شکست.

 58. فشار مادرید بیشتر و بیشتر می‌‌شود هواداران نماینده اسپانیا هم به شدت تشویق میکنند، اما منچستر یونایتد هم خوب دفاع می‌کند، چرا به نظر می‌‌آید که پایانی دراماتیک در این ده دقیقه پایانی رقم خواهد خورد؟

 59. منچستر در این لحظات با هفت و یا هشت بازیکن در داخل محوطه هیجده قدم، تنها دفاع می‌کنند، این تاکتیک می تواند برای این تیم خطرناک باشد.

 60. دفاع و فرار گیگز فوق العاده بود ، واقعا که دود از کنده بلند میشود، او همان چیزی است که منچستر یونایتد در این لحظه به آن احتیاج داشت.

 61. ضربه کاشته عالی رونالدو از فاصله تقربا 30 متری که توپ با اختلاف کمی از روی دروازه به بیرون رفت، توپ اگر کمی دورتر بود به درون دروازه منچستر می رفت.

 62. کمتر از 4 دقیقه به پایان بازی مانده، و به نظر می‌آید منچستر یونایتد به این نتیجه مساوی راضی است.

 63. پپه لحظاتی پیش به جای ژاوی آلونسو برای رئال مادرید وارد زمین شد.

 64. خبر فوری

  گل برای دورتموند

  گل تساوی برای بورسیا دورتموند، متز هوملز دو دقیقه مانده به پایان بازی گل تساوی را برای این تیم به ثمر رساند.

 65. یک موقعیت خطرناک دیگر برای رئال مادرید، که رونالدو نتوانست از سد مدافع مستقیم خود توپ را عبور دهد.

 66. شوت رابین فان پرسی از گوشه محوطه جریمه را دیگو لوپز به کرنر فرستاد ولی داور پیش از زدن کرنر سوت پایان بازی را به صدا در آورد.

 67. والنسیا شماره هفت مناسبی برای منچستر یونایتد نیست، او لحظات پایانی خوب بازی نکرد، و هیچگاه در حد بزرگانی همچون اریک کانتونا، جورج بست، دوید بکهام، برایان رابسون و کریستیانو رونالدو نخواهد بود

 68. بازی رفت منچستر یونایتد و رئال مادرید با نتیجه 1-1 به پایان می‌رسد، بازی که در آن منچستر یونایتد در نیمه دوم بیشتر دفاعی بازی کرد.

 69. پوریا ژافره: فیل جونز عالی‌ بازی کرد، او وظیفه داشت رونالدو را مهار کند و در این آخرین فرصت برای مهاجم پرتغالی اهمیت یارگیری دفاع جوان انگلیسی‌ مشخص شد، نتیجه یک - یک بدون شک به نفع یونایتد است. نمی‌‌شود گفت که یونایتد قطعا بالا میرود ولی‌ اگر قبل از بازی کسی‌ مساوی یک - یک را به الکس فرگوسن پیشنهاد می‌‌کرد حتما پیشنهاد او مورد قبول واقع می‌‌شد

 70. در اوکراین هم دو تیم شاختار دونتسک و بورسیا دورتموند با گل دقایق پایانی هوملز با نتیجه 2-2 به کار خود پایان دادند.

   

 71.  در همین جا گزارش لحظه به لحظه ما به پایان می‌رسد، امشب هر دو بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید و هر چهار تیم باید حدود بیست روز دیگر، یعنی 5 مارس مقابل یکدیگر در مسابقه برگشت بازی کنند.

   

 72. هفته آینده در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با چهار بازی دیگر مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با شما خواهیم بود.

نکات بازی منچستریونایتد و رئال مادرید

به روز شده: 13 فوريه 2013
 • منچستریونایتد و رئال مادرید تا به حال هشت بار در رقابت‌های مختلف اروپایی با یکدیگر بازی کردند که در کل این بازی‌ها ۳۱ به ثمر رسیده است.
 • منچستر یونایتد تا به حال هیچ‌گاه در سانتیاگو برنابئو نتوانسته بر رئال مادرید غلبه کند.
 • در سه بازی از چهار باری که شیاطین سرخ به ورزشگاه خانگی رئال سفر کرده‌اند، این تیم سه گل در هر بازی دریافت کرده است.
 • آخرین بار این دو تیم ده سال پیش و در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با هم بازی کردند، در آن مسابقه رئال مادرید در مجموع دو بازی رفت و برگشت ۵-۶ منچستریونایتد را شکست داد.
 • رئال مادرید با نه بار قهرمانی، رکورددار قهرمانی در اروپا است. رئال در فاصله پنج ساله بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲، سه بار قهرمان اروپا شده ولی از آخرین قهرمانی سپید پوشان مادرید یک دهه گذشته است.
 • ژوزه مورینیو و الکس فرگوسن تا به حال ۱۴ بار مقابل یکدیگر قرار گرفتند که مورینیو تا به حال تنها دو بار بازند بوده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.