رئیس فدراسیون جهانی کشتی استعفا داد

به روز شده:  14:03 گرينويچ - شنبه 16 فوريه 2013 - 28 بهمن 1391
رافائل مارتینتی

رافائل مارتینتی در سال ۲۰۰۲ برای ریاست فیلا انتخاب شد

در نشست اضطراری اعضای فیلا رافائل مارتینتی، رئیس فدراسیون جهانی کشتی (فیلا)، از سمت خود استعفا داد. این نشست در تاریخ ۱۵ و ۱۶ فوریه (۲۷ و ۲۸ بهمن) در بوکت تایلند به منظور بررسی راهکارهای موجود برای برگرداندن کشتی به بازی‌های تابستانی المپیک ۲۰۲۰ برگزار شد.

بنا به خبری که در وبسایت رسمی فیلا، منتشر شد، گروهی از "نمایندگان شرقی" فیلا آقای مارتینتی را مقصر اصلی حذف احتمالی کشتی از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ می‌دانند.

بعد از درخواست آقای مارتینتی برای ادامه فعالیت‌اش در مسند ریاست فیلا به منظور تلاش برای نجات کشتی و خارج کردن این ورزش از لیست رشته‌های حذفی از المپیک کمتر از ۵۰% اعضا به این تقاضا رای مثبت دادند.

بعد از معلوم شدن نتیجه آرا و عدم حمایت لازم اعضا، رافائل مارتینتی از مقام خود استعفا کرد تا موقعیت را در اختیار فردی دیگر بگذارد.

عملکرد رافائل مارتینتی، رئیس مستعفی فیلا، در طول بیش از یک دهه

در نشست اضطراری اعضای فیلا رافائل مارتینتی، رئیس فدراسیون جهانی کشتی (فیلا)، از سمت خود استعفا داد.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

آقای مارتینتی که از سال ۲۰۰۲ عهده دار ریاست فیلا بوده است، بر اساس تعهدش به فیلا تا پایان سال ۲۰۱۴ عضویت‌اش را حفظ خواهد کرد.

اعضای حاضر در جلسه نناد لالوویچ صرب را کاندیدای ریاست موقت فدراسیون کشتی کرده‌اند.

وبسایت فیلا همچنین از احتمال تشکیل نشستی فوق‌العاده خبر داده که متشکل از حداقل یک سوم اعضا باشد. این نشست به منظور رسمیت بخشیدن به تصمیمات اعضا یا انتخاب رئیس موقت فیلا تشکیل خواهد شد.

هفته گذشته بر اساس تصمیم کمیته جهانی المپیک کشتی از بازی‌های تابستانی المپیک ۲۰۲۰ حذف شد. هرچند که این تصمیم هنوز نهایی نشده است و کشتی شانس بازگشت به المپیک را دارد. کشتی برای بازگشتن به المپیک باید با ورزش‌های بیسبال و سافتبال، اسکواش، کاراته، صخره نوردی، موج سواری، ووشو رقابت کند.

تصمیم نهایی در مورد اینکه کدام ورزش به المپیک ۲۰۲۰ اضافه خواهد شد، در جلسه سپتامبر کمیته المپیک در بوئنوس آیرس گرفته خواهد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.