بازگشت سرنا ویلیامز به اول جهان

به روز شده:  12:17 گرينويچ - 17 فوريه 2013 - 29 بهمن 1391
سرنا ویلیامز

سرنا ویلیامز که با پیروزی مقابل کترا کویتووا در دور یک چهارم نهایی اوپن قطر، به صدر جدول تنیس‌بازان زن جهان برگشته بود امروز توانست با غلبه بر ماریا شاراپووا به فینال این رقابت‎‌ها راه پیدا کند.

ویلیامز توانست در دور نیمه نهایی شاراپووا را در دو ست با نتایج ۶ بر ۳ و ۶ بر ۲ شکست دهد.

ویلیامز که آخرین بار در اکتبر ۲۰۱۰ مقام اولی جهان را در اختیار داشت با بازگشت به این موقعیت، رکورد مسن‌ترین تنیس‌باز زن اول جهان را شکست. این رکورد پیش‌تر متعلق به کریس اِوِرت آمریکایی بود که در سال ۱۹۸۵ کمی پیش از سن ۳۱ سالگی این رتبه را در اختیار داشت.

ویلیامز بعد از بازگشت به صدر تنیس‌بازان زن جهان گفت: "این روزها خیلی احساساتی‌ام، همیشه گریه می‌کنم و فکرش را هم نمی‌کردم که دوباره در این موقعیت قرار بگیرم."

سرنا ویلیامز ، برنده ۱۵ گرند اسلم، بعد از قهرمانی ویمبلدون در سال ۲۰۱۰ با بدشانسی روبرو شد. بریدگی پایش توسط یک تکه شیشه او را مجبور به تحمل دو عمل جراحی کرد.

او می‌گوید که هرگز تصور نمی‌کردم قادر به برد یک تورنمنت یا گرند اسلم باشم و خیلی خوشحالم از اینکه به موقعیت پیشینم برگشته‌‌ام.

در بازی دیگر این مرحله ویکتوریا آزارنکا با غلبه بر اگنوشکا رادوانسکا به مرحله نهایی این مسابقات راه پیدا کرد.آزارنکا توانست حرفش را در دو ست با نتیجه یکسان ۶ بر ۳ شکست دهد.

در فینال این رقابت‌ها سرنا ویلیامز مقابل ویکتوریا آزارنکا قرار خواهد گرفت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.