بازگشت پرسپولیس به رده ششم جدول لیگ

به روز شده:  20:56 گرينويچ - 17 فوريه 2013 - 29 بهمن 1391

هفته بیست و ششم لیگ برتر ایران، امروز با انجام سه بازی پیگیری شد. پرسپولیس که در خانه مقابل سپاهان اصفهان بازی می‌کرد با گل دیر‌هنگام هادی نوروزی به پیروزی رسید.

این دو تیم توانستند در یک بازی هم‌سطح تا دقیقه نود بدون گل ادامه دهند که هادی نوروزی در لحظه آخر نتیجه بازی را به نفع تیمش برگرداند.

پرسپولیس که بازی رفت را با دو گل به سپاهان باخته بود از دقایق اول سعی در گرفتن انتقام داشت.

در دقیقه ۴ بازی، مارکو پروویج که سه امتیاز بازی مقابل گهر را برای پرسپولیس به دست آورده بود، صاحب موقعیت گلی شد که با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد.

اما در دقیقه ۱۴ بازی شانس با پرسپولیس بود؛ وقتی که رضا حقیقی که سعی در دور کردن توپ با سر داشت تا آستانه زدن گل به خودی پیش رفت. ضربه سر حقیقی که توپ را به سمت دروازه فرستاده بود توسط نیلسون دروازه بان سپاهان به خارج هدایت شد.

هرچه پرسپولیس در این بازی در ایجاد موقعیت موفق بود، سپاهان در بسیاری از لحظات این بازی توانست در دفاع از دروازه‌اش مقابل تهدید‌های پرسپولیس، موفق عمل کند.

اما در نیمه دوم سپاهان در خلق موقعیت بهتر ظاهر شد و جواهیر سوکای موفق شد در دقیقه ۵۷ و در یک ضد حمله با نیلسون تک به تک شود، هرچند که ضربه سوکای بعد از برخورد با تیر دروازه به خارج زمین رفت.

اما دقیقه ۶۵ بازی با از از دست رفتن تعادل هادی نوروزی که در رقابت با میلان سوشاک برای به دست آوردن توپ بود داور اعلام خطا کرد و کارت قرمز را به سوشاک نشان داد.

در بیست و پنج دقیقه پایانی بازی با اینکه سپاهان ۱۰ نفره تمام تلاشش را برای دفاع از دروازه به نمایش گذاشت موفق نشد بازی را بدون شکست به پایان برساند. در دقیقه ۹۲ بازی اوت دستی ماهینی در دهانه دروازه نصیب نوروزی شد و او هم با یک ضربه تمام کننده تک گل بازی را به ثمر رساند.

به این ترتیب سپاهان با ۴۷ امتیاز در رده سوم جدول جا گرفت و پرسپولیس با ۳۸ امتیاز به رده ششم بازگشت.

در دیگر بازی‌های امروز گهر که میزبان تراکتورسازی بود ۱-۲ مغلوب این تیم شد و راه‌آهن توانست با یک گل مهمانش داماش را شکست دهد.

فردا، دوشنبه ۱۸ فوریه (۳۰ بهمن) هفته بیست و ششم لیگ برتر با بازی صبای قم و نفت تهران به پایان خواهد رسید.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.