بایرن مونیخ، آرسنال را به زانو درآورد

به روز شده:  23:47 گرينويچ - سه شنبه 19 فوريه 2013 - 01 اسفند 1391
بایرن مونیخ

بایرن مونیخ با پیروزی سه بر یک مقابل آرسنال نشان داد که یکی از امید‌های قهرمانی این فصل لیگ قهرمانان اروپا است.

آرسنال با باخت سه بر یک در ورزشگاه امارات مقابل بایرن مونیخ، شانس اش برای راهیابی به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان اروپا کاهش پیدا کرد.

بایرن مونیخ که با ۱۵ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم یعنی بورسیا دورتموند در صدر جدول بوندس لیگا قرار دارد در دقیقه هفت بازی به گل رسید.

تونی کروس روی ارسال کوتاه توماس مولر با ضربه‌ای چکشی و سر ضرب دروازه شژنی را باز کرد.

بایرن مونیخ که در این بازی و به خصوص در نیمه اول سرتر از آرسنال بود، روی یک کرنر و همچنین اشتباه مدافعان آرسنال گل دوم را در دقیقه ۲۱ وارد دروازه آرسنال کرد.

دانیل فان بویتن روی ارسال از کرنر ضربه سر اول را زد که ویژک شژنی دروازه‌بان آرسنال به‌طور ناقص آن را دفع کرد ولی توماس مولر در برگشت و در موقعیتی نامتعادل توپ را به سقف دروازه زد.

با گذشت بیست دقیقه از بازی بایرن مونیخ دو بر صفر از میزبان پیش افتاد. در ادامه نیمه اول بایرن بازی را در کنترل گرفت و آرسنال هم سعی داشت در ضد حمله به گل برسد ولی بایرن مونیخ که یکی از بهترین خطوط دفاعی در اروپا را دارد به خوبی از پس حمله‌های این تیم برآمد.

در نیمه دوم آرسنال بهتر از نیمه اول بازی را آغاز کرد و در دقیقه ۵۵ روی اشتباه خط دفاعی و مانوئل نویر دروازه‌بان این تیم به گل رسید.

کرنر ارسالی جک ویلشایر با ناهماهنگی دروازه‌بان و خط دفاعی بایرن به لوکاس پودوسلکی رسید و او هم با ضربه سر اختلاف را کم کرد.

پس از این گل هواداران آرسنال به زدن گل مساوی امیدوار شدند و با آمدن اولیور ژیرو و توماس روسیسکی سیستم بازی این تیم تغییر پیدا کرد.

ژیرو در ابتدای حضورش در زمین روی ارسال کوتاه ولکات، با شوتی سر ضرب دروازه بایرن را هدف گرفت ولی نوئر با واکنشی مناسب مانع از گل شدن توپ شد.

ماریو مندزوکیچ با زدن گل سوم بایرن مونیخ امید هوادران آرسنال را به یاس تبدیل کرد.

فلیپ لام در دقیقه ۷۷ سانتری عالی توپ را به محوطه جریمه آرسنال فرستاد و ماریو مندزوکیچ در شرایط که سانیا مدافع آرسنال با او درگیر بود به توپ ضربه زد، توپ به آرامی بالا رفت و در نهایت در گوشه دروازه آرسنال فرود آمد.

آرسنال برای راهیابی به مرحله بعد لیگ قهرمانان باید در بازی برگشت حداقل سه گل در ورزشگاه آلیانس آرنا به بایرن مونیخ بزند.

در دیگر دیدار امشب پورتو و مالاگا مقابل یکدیگر قرار گرفتند و گل نیمه دوم ژائو موتینیو باعث برتری پورتو در بازی رفت مقابل مالاگا در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.

پورتو در بیشتر دقایق بازی توپ و میدان را در اختیار داشت و از سوی دیگر مالاگا با بازی بسته و دفاعی سعی داشت در خانه حریف به تساوی بدون گل دست پیدا کند.

پورتو بالاخره در دقیقه ۵۶ روی پاس زمینی فرناندو با ضربه دقیق موتینیو به گل رسید. پورتو با این پیروزی به رکورد شکست ناپذیری مالاگا در لیگ قهرمانان اروپا پایان داد.

بازی‌های مرحله برگشت این دو مسابقه روز ۱۳ مارس برگزار خواهد شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.