کشتی فرنگی ایران؛ یک قدم تا فینال جام جهانی تهران

به روز شده:  17:34 گرينويچ - سه شنبه 19 فوريه 2013 - 01 اسفند 1391
کشتی تهران

رقابت‌های جام جهانی کشتی در تهران، تحت تاثیر کنار گذاشته شدن آن از بیست و پنج رشته اصلی المپیک قرار دارد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقات جام جهانی کشتی در تهران، با پبروزی مقابل آذربایجان به فینال این رقابت‌ها نزدیک تر شد. تیم ملی کشتی فرنگی ایران در صورت پیروزی مقابل مجارستان به فینال راه پیدا خواهدکرد.

ایران در سومین دور این رقابت‌ها با نتیجه پنج بر دو مقابل تیم ملی آذربایجان به پیروزی رسید.

محسن حاجی پور در ۵۵، عبدالمحمد پاپی در ۶۰، فرشاد علیزاده در ۷۴، طالب نعمت پور در ۸۴، بشیر باباجان زاده در ۱۲۰ کیلوگرم در مقابل کشتی گیران آذری به پیروزی رسیدند.

سامان طهماسبی کشتی گیر ایرانی تیم ملی آذربایجان در وزن ۸۴ کیلوگرم که چندی پیش تابعیت این کشور را پذیرفت با تصمیم کادر فنی این تیم در مقابل ایران کشتی نگرفت.

مسابقات جام جهانی کشتی تهران تحت تاثیر دو رخداد مهم هفته گذشته برگزار می شود؛ حذف کشتی از ۲۵ رشته اصلی المپیک ۲۰۲۰ و استعفای رافائل مارتینتی، رئیس سابق فدراسیون بین المللی کشتی.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران بعد از جدایی محمد بنا از این تیم، زیر نظر محمد جزینی در این مسابقات حضور پیدا کرده است.

پیش از این ایران مقابل ترکیه و قزاقستان، به پیروزی دست یافته بود.

تیم ایران جام جهانی تهران را با پیروزی چهار بر سه بر ترکیه آغاز کرد. سامان عبدولی در ۵۵ ، عبدالمحمد پاپی در ۶۰ ، علی محمدی در ۶۶ و فرشاد علیزاده در ۷۴ کیلوگرم در چهار وزن اول مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند.

اما در اوزان ۸۴، ۹۶ و ۱۲۰ کیلوگرم، به ترتیب طالب نعمت پور، داود گیل نیرنگ و بشیر باباجان زاده مقابل حریفان خود شکست خوردند.

بشیر باباجان زاده کشتی گیر وزن ۱۲۰ کیلوگرم، ۳۰ ثانیه پس از آغاز مسابقه‌اش با رضا کالیپ به خاطر حالت تهوع و وضعیت نامناسب جسمانی اعلام کرد که نمی تواند کشتی را ادامه دهد.

فدراسیون کشتی ایران و مسوولان برگزاری این مسابقات برای اینکه نشان دهند کشتی ورزش پرطرفداری در ایران است، تماشای این مسابقات را رایگان اعلام کردند.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در دومین دور مسابقات، شش بر یک قزاقستان را شکست داد. محسن حاجی پور در ۵۵، افشین بیابان گرد در ۶۶، فرشاد علیزاده در ۷۴، طالب نعمت پور در ۸۴، مهدی علیاری ۹۶ و بشیرباباجان زاده در ۱۲۰ کیلوگرم مقابل حریفان قزاق خود به پیروزی رسیدند.

ایران در آخرین دور رقابت‌های گروهی فردا چهارشنبه با مجارستان روبرو خواهد شد و در صورت پیروزی به فینال این مسابقات راه خواهد یافت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.