آنچه گذشت
لحظه به لحظه با لیگ قهرمانان اروپا

به روز شده:  20:35 گرينويچ - سه شنبه 19 فوريه 2013 - 01 اسفند 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. ترکیب بایرن مونیخ: نویر، دانته، فان بویتن، لام، ریبری، مارتینز، مولر، آلبا، شواین شتایگر ، کروس، مندزوکیچ.

 2. باسلام من کاوه مشکات به همراه پوریا ژافره امشب با دو بازی دیگر از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با شما هستیم، آخرین نماینده شهر لندن یعنی آرسنال با بایرن مونیخ فینالیست سال گذشته بازی خواهد کرد و در مسابقه دیگر پوروتو با مالاگا روبرو خواهد شد.

   

 3. ترکیب آرسنال: شزنی، سانیا، مرتساکر، ورمالن، کوشیلنی، آرتتا، ویلشایر، ولکات، رمزی، کازورلا، پودولسکی.

 4. بایرن مونیخ با 15 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم یعنی بورسیا دورتموند در صدر جدول بوندس لیگا قرار دارد.

 5. آرسن ونگر بعد بازی با بلکبرن سه ساعت و ربع باریکنان این تیم را در رختکن نگه داشت.

   

 6. ناچو مونرال دفاع چپ که در ماه ژانویه از مالاگا به آرسنال پیوسته به خاطر اینکه با مالاگا در لیگ قهرمانان بازی کرده است، نمی تواند در این بازی حضور داشته باشد.

 7. بازی از لحظاتی پیش در ورزشگاه امارات در هوایی مه آلود آغاز شد.

 8. پوریا ژافره: این بازی نه تنها برای آرسنال بلکه برای فوتبال انگلستان حائز اهمیت است. در رده بندی کلی اتحادیه فوتبال اروپا برای باشگاه های این قاره در این لحظه طراز باشگاه های انگلستان از آلمان بالاتر است. اما آلمان‌ها در سالیان اخیر پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند و حالا طراز آنها بالاتر از ایتالیاست. نتیجه نمایندگان یک کشور در مسابقه های اروپایی به خصوص لیگ قهرمانان در جایگاه و سهمیه کشورها تاثیر مستقیم دارد. حدس زدن رتبه اول این جدول کار سختی نیست: قهرمان اروپا و جهان اسپانیا که هر چهار نماینده اش در به مرحله حذفی این بازیها رسیده اند.

 9. اولین کرنر برای بایرن، روی شوت ماریو منزوکیچ که با برخورد به پای ورمالن به بیرون رفت.

 10. مسابقه امشب مهمترین بازی فصل برای هواداران آرسنال خواهد بود. بایرن به احتمال بسیار زیاد بوندس لیگا را خواهد برد ولی آرسنال فقط می تواند در اروپا به افتخار دست پیدا کند. برای آنها مسابقه ای بهتر پیدا نخواهد شد شکستن گوش بایرن مونیخ می تواند فصل آرسنال را عوض کند.

 11. خبر فوری

  گل برای بایرن مونیخ

  تونی کروس روی ارسال از جناح راست با شوتی سر ضرب و چکشی دروازه آرسنال را باز کرد. نتیجه یک بر صفر به سود بایرن مونیخ.

 12. آرتتا در پشت محوطه جریمه روی تونی کوروس زننده گل مرتکب خطاء می‌شود، ضربه فان بویتن به دیوار دفاعی برخورد می کند و باز می‌گردد.

   

 13.  پوریا ژافره: بدترین اتفاق ممکن برای آرسنال و بهترین شروع ممکن برای بایرن مونیخ. ضربه تونی کروس حرف نداشت ولی این هافبک بایرن فرصت زیادی داشت تا بدنش را با توپ هماهنگ کند. انگلیس ها می گویند آلمانی ها در شلیک کردن خوب هستند و معلوم شد که اشتباه نمی گویند. شخصیت واقعی آرسنال اینجا مشخص می شود. کار برای تیم شمال لندن سخت شده ولی فرصت برای جبران هست.

 14. آرسن ونگر با صورت برافروخته روی نیمکن نشسته و به غیر از صدای هواداران بایرن مونیخ بقیه ورزشگاه در سکوت است.

 15. توماس ورمالن به خاطر خطاء روی مارتینز اولین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

 16. ولکات که به‌عنوان مهاجم نوک خط حمله در ترکیب آرسنال قرار گرفته، در دو صحنه با اتکا به سرعت بالای خود دفاع بایرن را تهدید کرده است.

 17. آرین روبن هافبک کناری بایرن مونیخ در زمین حضور ندارد و از روی نیمکت بازی را دنبال می‌کند.

 18. در دیگر بازی امشب یعنی پورتو و مالاگا ترکیب پورتو: هلتون، دانیلو ، مانگالا، الکس ساندرو ، اوتامندی ، گونزالس ، ژائو موتینو، والرا ، ایزمایلوف ، فرناندو و مارتینز.

 19. ترکیب مالاگا: ویلیف ولیگتون ، دیمکلیس ، سرجیو سانچز ، آنتونس ، توللون ، خواکیم ، جولیو باپتیستا ، ایتورا ، ایسکو و سانتاکروز

 20. خبر فوری

  گل دوم برای بایرن مونیخ

  توماس مولر پس از آنکه شژنی ضربه سرتونی کوروس را بطور ناقص دفع کرد، توپ را در جلو دروازه به طاق دروازه آرسنال کوبید.

 21. پوریا ژافره: بازی به نظر تمام شده می آید ، بایرن مثل کوسه ای می ماند که بوی خون به مشامش رسیده. آرسنال به اندازه کافی در خط حمله قدرت دارد که به بایرن گل بزند ولی مشکل اینجاست که وقتی قرمزهای شمال لندن جلو می روند پشت آنها خالی می ماند و تیم آلمانی می تواند از فضاها استفاده کند. به نظرم در این بازی هنوز گلهای زیادی در راه هستند.

 22. باور این مسئله بسیار سخت که تازه نیم ساعت از بازی دو بازی رفت و برگشت بایرن و آرسنال گذشته است، بایرن پس از زدن دو گل با اعتماد به نفس بالا و در زمین خود بازی را دنبال می‌کند.

 23. یکی از گزارسگران انگلیسی در توئتر نوشته است: کسی هنوز تعجب می‌کنه که چرا گواردیولا بایرن رو انتخاب کرد؟

 24. توماس مولر اولین کارت زرد بایرن مونیخ را دریافت کرد.

 25. کارت زرد به سباستین شواین شتایگر داده شد و نه به توماس مولر.

 26. ارسال فلیپ لام روی دروازه آرسنال و ضربه سر خطرناک ماریو مندزوکیچ که با اختلاف خیلی کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

 27. دو گل در فاصله کمتر از یک پانزده دقیقه که به نوعی باعث حذف آرسنال از لیگ قهرمانان اروپا خواهد شد.

 28. نیمه اول بازی آرسنال و بایرن مونیخ با نتیجه دو بر صفر به سود بایرن مونیخ به پایان رسید.

 29.  نیمه اول بازی پورتو و مالاگا دیگر بازی امشب، بدون گل مساوی به پایان رسید.

 30. شاید آرسنال در این نیمه مثل بازی با لیورپول که دو بر صفر در نیمه اول عقب بود، بتواند در این نیمه شگفتی بیافریند.

 31. نیمه دوم بازی آرسنال و بایرن مونیخ از همین لحظه آغاز شد.

 32. پوریا ژافره: در فوتبال همه چیز ممکن است ، این را برای دلداری دادن کاوه مشکات می گویم که از طرفداران سرسخت آرسنال است. اما واقعیت اینجاست که وقتی مقابل حریف حرفه ای و روی فرم مثل بایرن مونیخ بازی می کنید فرصت برای جبران کم به دست می آید. شاید که آرسن ونگر در بین نیمه با صحبتهایی جادویی بتواند جریان بازی را عوض کند. ولی یک چیز را مطمئن هستم آرسنال و هوادارانش اگر می خواهند در این بازیها حذف نشوند به گل احتیاج دارند آن هم خیلی زود!

 33. خبر فوری

  گل برای آرسنال

  لوکاس پودولسکی روی اشتباه دفاع و نویر درواز‌ه‌بان بایرن مونیخ با ضربه سر دروازه این تیم را باز کرد.

 34. خبر فوری

  کارت زرد برای توماس مولر، که اگر کارت زرد نیمه اول به نام او ثبت شده بود بایرن مونیخ الان ده نفره شده بود.

 35. یکی از غیرعادی ترین گلهایی که امسال دیدیم. کرنری که هیچگاه نباید کرنر اعلام می شد. مانوئل نویر دروازه بان کم اشتباه آلمانی که در سال 2013 گل نخورده بود اشتباهی عجیب انجام داد و بعد به مدافعان خود اعتراض کرد. هدیه از آسمانها برای پودولسکی ، آرسنال و هوادارانش در شمال لندن.

 36. خبر فوری

  گل برای پورتو

  ژائو موتینیودر دقیقه 56 بازی روی ارسال کوتاه فرناندو دروازه مالاگا را باز کرد.

 37. تونی کروس زننده گل اول بایرن مونیخ با ضربه عال از ره دور شژنی را به واکنش وا داشت.

 38.  تعویض برای بایرن مونیخ؛ آرین روبن به جای فرانک ریبری وارد زمین شد.

 39.  لوکاس پودولسکی آرون رمزی از آرسنال به جمع بازیکنان اخطاری آرسنال اضافه می‌شوند. پنج بازیکنی که باید تا انتهای بازی احتیاط کنند.

 40. حرکت انفرادی جک ویلشایر به درون محوطه جریمه بایرن، ولی او نمی تواند توپ را به خوبی کنترل کند و توپ نصیب نویر دروازه‌بان بایرن مونیخ می‌شود.

 41. توماس روسیسکی به جای آرون رمزی و الویه ژیرو به جای لوکاس پودوسلکی وارد زمین شدند.

   

 42. موقعیت طلایی برای آرسنال، ارسال ولکات و ضربه سر ضرب الویه ژیرو که نوئر آن را با خوش شانسی دفع کرد.

 43. تعویض برای بایرن مونیخ، لوئیز گوستاو به جای تونی کوروس زننده گل اول بایرن مونیخ وارد زمین شد.

 44. خبر فوری

  گل برای بایرن مونیخ

  ارسال کوتاه فیلیپ لام و ضربه ماریو مندزوکیچ در شرایط نامتعادل، که توپ بعد از منحرف شدن، به درون دروازه آرسنال غلتید.

 45. آرسنال با تقدیر بی حساب شد. توپچی ها که در زدن گل خود بسیار خوش شانس بودند روی دیگر سکه را هم دیدند. ضربه مندزوکیچ با خوش شانسی قوسی از خط درئازه آرسنال رد شد. بایرن اختلاف را به دو برگرداند.

 46. موقعیت طلایی برای ماریو گومز که او توپ بر برگشتی توسط شژنی را در بیرون می‌زند.

 47. پوریا ژافره: پنج دقیقه به علاوه نود دقیقه در مونیخ نمی تواند برای آرسنال کافی باشد. شاگردان ونگر حالا باید همسایه ها (تاتنهام و چلسی) بر سر سهمیه های لیگ قهرمانان بجنگند و در هر مصاحبه مطبوعاتی خبرنگاران می پرسند چرا آرسنال هشت سال است که هیچ جامی را نبرده؟

 48. نکته ای نباید فراموش کرد اختلاف 15 امتیازی بایرن مونیخ صدرنشین با بورسیا دورتموند تیم دوم جدول بوندس لیگاست. در حالیکه در لیگ برتر انگلستان آرسنال در جایگاه پنجم است و از منچستریونایتد صدرنشین 21 امتیاز کمتر دارد.

 49. حرکت توماس ورمالن از جناح چپ بایرن مونیخ که فلیپ لام با خطا او را متوقف کرد. ضربه کاشته کازورلا ثمری برای این آرسنال ندارد.

 50. هواداران بایرن در امارات مشغول پایکوبی هستند و در سوی دیگر گروهی از طرفداران آرسنال ورزشگاه را ترک کرده اند.

 51. آخرین کرنر برای بایرن مونیخ، که در نهایت برای این تیم ثمری ندارد.

 52. سوت پایان بازی در ورزشگاه امارات، بایرن مونیخ با نتیجه سه بر یک آرسنال را شکست می دهد، آرسنال برای صعود به مرحله بعدی به معجزه در آلیانس آرنا نیاز دارد.

 53.  پورتو هم در دیگر بازی امشب یک بر صفر مقابل مالاگا به پیروزی می‌رسد.

 54. آرسنال پس از دو شکست پیاپی در جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا باید در لیگ برتر انگلستان با اورتون و تاتنهام بازی کند. این تیم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا باید به مقام چهارم برسد.

 55. جک ویلشایر، هافبک آرسنال: ما بازی را خوب آغاز نکردیم و این مشکل ما در این فصل بوده است. در نیمه دوم ما بهتر بازی کردیم ولی نتوانستیم در این نیمه بازی کاری انجام دهیم.

 56. در همین جا گزارش لحظه به لحظه ما به پایان می‌رسد فردا با گزارش دو بازی حساس دیگر یعنی آث میلان و بارسلونا و همچنین گالاتسرای و شالکه با شما خواهیم بود.

نکات بازی

به روز شده: 19 فوريه 2013
 • آرسنال و بایرن مونیخ تا به حال چهار در لیگ قهرمانان اروپا با یکدیگر بازی کرده‌اند که باواریی‌ها دو بار پیروزشدند و آرسنال تنها یک بار. یک بازی این دو تیم هم مساوی به پایان رسیده است.
 • آخرین بازی این دو تیم به سال ۲۰۰۴ باز می‌گردد، در آن بازی و در مرحله یک هشتم بایرن مونیخ در مجموع دو بازی رفت و برگشت سه بر دو به پیروزی رسید.
 • آرسنال در هفت بازی خانگی مقابل تیم‌های آلمانی، پنج بار پیروز بوده است و تنها یک بار و آن هم در مرحله گروهی این فصل لیگ قهرمانان به شالکه باخت.
 • بایرن مونیخ در سه سال گذشته دو بار به فینال لیگ قهرمانان رسیده ولی هر دو بار شکست خورده یک بار برابر اینترمیلان ، یک بار هم سال گذشته در فینال برابر چلسی.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.