روزی که بارسلونا تسلیم شد

به روز شده:  11:35 گرينويچ - دوشنبه 25 فوريه 2013 - 07 اسفند 1391

سولی مونتاری بازیکن غنایی آث میلان گل دوم آث میلان را به ثمر رساند.

در آخرین روز مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا در نمایشی ضعیف دو بر صفر به میزبانش آث میلان باخت و گالاتاسرای و شالکه ۱-۱ در استانبول مساوی شدند.

بارسلونا که در فصل قبل لیگ قهرمانان اروپا آث میلان را شکست داده بود در نیمه اول در بیشتر دقایق توپ و میدان را در اختیار داشت.

آث میلان در روزی که ماریو بالوتلی را به خاطر همراهی‌اش با منچستر سیتی در لیگ قهرمانان نمی توانست در اختیار داشته باشد، از سباستین الشعراوی و جامپائولو پاتزینی در خط حمله استفاده کرده بود.

کاتالان‌ها با وجود در اختیار داشتن بازی نمی توانستند از سد مدافعان آث میلان عبور کنند. در این بازی لیونل مسی ستاره این تیم که هفته گذشته سیصدمین گلش را برای بارسلونا را به ثمر رسانده بود با یارگیری خوب مدافعان آث میلان نتوانست کاری از پیش ببرد.

آث میلان اولین موقعیت خطرناک بازی را روی دروازه بارسلونا ایجاد کرد؛ الشعراوی با فرار از کنار زمین وارد محوطه جریمه بارسلونا شد که کارلوس پویول با حرکتی سریع توپ او را به بیرون زد.

ضربه کرنر را هم در برگشت کوین پرینس بواتنگ با پای چپ با فاصله کمی به بیرون رفت ولی بازیکنان غنایی آث میلان ضربه کاری را در نیمه دوم به بارسلونا وارد کردند.

در نیمه دوم بازی بارسلونا که نتوانسته موقعیت جدی گلزنی روی دروازه آث میلان سعی داشت در نیمه به گل برسد ولی این آث میلان بود که در دقیقه ۵۷ اولین گل را به ثمر رساند.

آث میلان در بیرون محوطه جریمه صاحب ضربه آزاد شد، کوین کنستانت توپ را برای جامپائولو پاتزینی کاشت، شوت با پس از برخورد با سر مدافعان بارسلونا با دستان کریستین زاپاتا برخورد کرد و نصیب بواتنگ شد.

مدافعان بارسلونا به هوای خطای هند ایستادند و بواتنگ با ضربه‌ای دقیق توپ را وارد دروازه ویکتور والدز دروازه‌بان کرد.

پس از گل اول، بارسلونا که نتوانسته بود موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه آث میلان ایجاد کند، آلکسی سانچز را به جای فابرگاس به زمین فرستاد.

صدرنشین لالیگا پس از دریافت گل، تلاش می کرد که نتیجه را مساوی کرد. آندرس اینیستا در معدود دفعاتی که توانست از خط دفاعی مستحکم آث میلان بگذرد، شوت‌اش از کنار تیرک عمودی آبیاتی دروازه‌بان آث میلان به بیرون رفت.

آث میلان در دقیقه ۸۱ دومین گل را وارد دروازه بارسلونا کرد تا کار را برای بارسلونا در بازی برگشت سخت تر کند؛ پرینس بواتنگ در داخل محوظه جریمه توپ را الشعراوی سپرد و او هم با پاسی عالی سولی مونتاری را صاحب توپ کرد، مونتاری هم ضربه‌ای سر ضرب توپ را به گوشه دروازه بارسلونا زد.

آث میلان با این پیروزی شوک بزرگی به بارسلونا وارد کرد، کاتالان‌ها کمتر از سه هفته دیگر بایدبا روسونری‌ها در ورزشگاه نیوکمپ بازی کنند و برای ماندن در لیگ قهرمانان باید با اختلاف حداقل دو گل این تیم را شکست دهند بدون اینکه گلی دریافت کنند.

در دیگر بازی امشب و در استانبول گالاتسرای با دو ستاره پا به سن گذاشته خود یعنی دیدیه دروگبا و وزلی اشنایدر میزبان شالکه بود.

شالکه تیمی بود که بازی را با حمله آغاز کرد ولی میزبان گل اول را به ثمر رساند؛ بوراک ییلماز پس از آنکه توپ را از بالای سر مدافع شالکه عبور داد و با ضربه‌ای زیبا توپ را به زیر طاق دروازه زد.

او هفتین گلش را رد این فصل لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند و تعداد گل‌های زده‌اش با کریستانو رونالدو برابر شد.

اما قبل از پایان نیمه اول روی یک ضد حمله هونتلار در میانه زمین فارفان را صاحب توپ کرد و او هم با عبور از دفاع توپ را به جرمین جونز در قلب محوطه جریمه گالاتسرای کرد و او هم با ضربه حساب شده گل تساوی شالکه به ثمر رساند.

شالکه با گرفتن تساوی در استانبول شانس زیادی برای صعود یک چهارم لیگ قهرمانان دارد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.