روسیه در تهران قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی شد

به روز شده:  16:29 گرينويچ - چهارشنبه 20 فوريه 2013 - 02 اسفند 1391

اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی ایران پس از شکست مقابل روسیه استعفاء دادند.

در فینال رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در تهران، کشتی‌گیران تیم ملی روسیه با پیروزی پنج بر دو مقابل تیم ملی ایران، قهرمان این مسابقات شد و ایران به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

محسن حاجی پور در ۵۵ کیلوگرم، عبدالمحمد پاپی در ۶۰، افشین بیابان‌گرد در۶۶، فرشاد علیزاده در ۷۴، داوود گیل‌نیرنگ در ۹۶ مقابل حریفان خود مغلوب شدند و تنها بشیر بابا جان زاده در ۱۲۰ کیلوگرم و طالب نعمت پور در ۸۴ توانستند حریفان خود را شکست دهند.

تیم ملی کشتی فرنگی ترکیه با پیروزی شش بر یک مقابل ارمنستان به مقام سوم این رقابت‌ها دست پیدا کرد.

در دوره قبلی این مسابقات روسیه در فینال مغلوب ایران شده بود، به این ترتیب کوگیا شویلی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی روسیه با این پیروزی انتقام شکست سال گذشته در فینال را گرفت.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، پس از باخت تیم ملی کشتی فرنگی در فینال، رسول جزینی سرمربی و سایر اعضای کادر فنی از سمت خود استعفاء دادند.

محمد عباسی وزیر ورزش و محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک با حضور در سالن دوازده هزار نفری آزادی از نزدیک این رقابت‌ها دنبال کردند.

پس از باخت نماینده چهارم ایران در وزن ۷۴ کیلوگرم یعنی فرشاد علیزاده به رمان بالاسوف قهرمان المپیک، برخی تماشاگران ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی را ترک کردند و گروه دیگری محمد بنا سرمربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی را تشویق کردند.

تیم ملی ایران پیش از این در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی شده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.