یکی از مظنونان به تبانی در ایتالیا بازداشت شد

به روز شده:  12:28 گرينويچ - پنج شنبه 21 فوريه 2013 - 03 اسفند 1391

رونالد نوبل، دبیرکل اینترپل (وسط)، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که فرد مظنون از سنگاپور در راه است.

پلیس ایتالیا گفته است که یکی از مظنونان به تبانی در فوتبال، هنگام بازگشت از سنگاپور خود را به مقامات ایتالیایی معرفی کرده و بازداشت شده است.

طبق گزارش رسانه های ایتالیایی، فرد مظنون اهل اسلوونی است و ادمیر سالیچ نام دارد.

پلیس بین الملل (اینترپل) می گوید که او با یکی از شبکه های سازمان یافته تبانی در سنگاپور در ارتباط بوده است.

بازرسان پلیس همواره از دولت سنگاپور برای آنکه اجازه می دهد عاملان تبانی در این کشور آزادانه زندگی کنند انتقاد کرده است.

اینترپل می گوید آقای سالیچ با شبکه ای به ریاست تان سیت انگ، بازرگان سنگاپوری مرتبط است.

گزارش های اولیه حاکی از آن بود که آقای تن نیز یک از مسافران پرواز سنگاپور به ایتالیا بوده است.

پلیس ایتالیا می گوید آنها از قبل اطلاعاتی دریافت کرده بودند مبنی بر اینکه آقای سالیچ در این پرواز است و او را در بدو ورود به فرودگاه مالپنسا در میلان بازداشت کردند.

جونا فیشر، خبرنگار بی بی سی در بانکوک می گوید خبر این بازداشت، برای اولین بار چهارشنبه شب، ۲۰ فوریه، هنگامی که رونالد نوبل، دبیرکل اینترپل در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که فرد مظنون از سنگاپور در راه است، منتشر شد.

این مرد که نامش توسط آقای نوبل فاش نشد، در ارتباط با تبانی که منجر به محرومیت چندین بازیکن سرشناس و جریمه چند باشگاه بزرگ ایتالیایی شد، مورد پیگرد قانونی بود.

آقای نوبل به بی بی سی در سنگاپور گفت: " من نمی توانم به شما بگویم که طبق فهرست اینترپل، آقای سالیچ در کدامیک از کشورها تحت تعقیب است اما می توانم بگویم که او از سوی مقامات ایتالیایی در ارتباط با تبانی در شبکه آقای تن سیت انگ که در سنگاپور مستقر است، مورد پیگرد قانونی است."

آقای نوبل از سنگاپور و کشورهای جنوب شرق آسیا که اجازه داده اند این منطقه به یک مرکز فعالیت عاملان تبانی تبدیل شود دفاع کرد.

به نظر او پلیس اروپا اطلاعات خود را در دسترس مجامع بین المللی قرار نمی دهد و به همین دلیل مقامات آسیایی شواهد کافی برای انجام اقدامات لازم را ندارند.

خبر بازداشت اخیر پس از انتشار گزارش پلیس اروپا صورت می گیرد که حاوی نتایج ۱۸ ماه تحقیقات در زمینه تبانی و نتیجه سازی در ورزش است.

در نتایج این گزارش که در اوایل فوریه منتشر شد عنوان شده که تبانی از سوی یک سندیکای جنایی در سنگاپور هدایت می شود که با شبکه های جنایی در سراسر اروپا در ارتباط است.

این گزارش همچنین نشان می دهد که که تبانی قطعا در ۱۵ کشور مختلف انجام شده و تا کنون ۵۰ نفر در این ارتباط بازداشت شده اند.

این تحقیقات مجموعا ۳۰ کشور و نزدیک به ۷۰۰ مسابقه را به مدت ۱۸ ماه مد نظر قرار داد.

حدودا ۴۲۵ تن از مسئولان ورزشی، مسئولان باشگاه ها، بازیکنان و مجرمان مظنون به ارتباط با این شبکه گسترده جنایی هستند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.