قهرمانی سوانزی در جام اتحادیه انگلستان

به روز شده:  11:37 گرينويچ - سه شنبه 26 فوريه 2013 - 08 اسفند 1391
جشن پیروزی سوانزی

جام اتحادیه انگلستان اولین قهرمانی مهم تاریخ تیم سوانزی است

فینال رقابت‌های جام اتحادیه انگلستان امروز، یکشنبه ۲۴ فوریه/۶ اسفند بین تیم فوتبال ولزی سوانزی و تیم دسته چهارمی بردفورد انجام شد. این بازی که در ورزشگاه ومبلی لندن انجام شد ۵-۰ به نفع سوانزی تمام شد.

این جام که از نظر اهمیت و ارزش بعد از لیگ برتر و جام حذفی است اولین قهرمانی مهم سوانزی به حساب می آید. بردفورد هم در تاریخ خود تنها یکبار توانسته ۱۰۲ سال پیش جام حذفی انگلستان را از آن خود کند.

رسیدن بردفورد به فینال اتفاقی فراتر از انتظار بود چرا که در این راه بایدبا تیم‌های لیگ برتری مثل استون ویلا، ویگان و آرسنال رقابت می‌کرد.

اگرچه گل‌های نیثن دایر و میگل میچو در نیمه اول خیال سوانزی را راحت کرد، اما باعث شد بردفورد پیش از پایان نود دقیقه و اعلام نتایج خود را ببازد.

گل دوم دایر در دقایق اول نیمه دوم خیلی از بینندگان را متقاعد کرد که سوانزی برنده خواهد شد، اما گل چهارم را که یوناتان دی گوشمن در دقیقه ۵۹ زد برد سوانزی تضمین شد.

گل پنجم بازی را دوگوشمن در دقیقه ۹۰ بازی به ثمر رساند و نتیجه بازی را با اختلاف گل بیشتری به ثبت رساند.

این نتیجه نه تنها برای طرفداران بردفورد دلسرد کننده نبود که آنها با تشویق‌هایشان نشان دادند که به خاطر به دست آوردن نایب قهرمانی به تیم فوتبال شهرشان افتخار می‌کنند.

پیش از انجام بازی مارک لوان مدیر باشگاه بردفورد در مصاحبه با بی بی سی گفت که حضور یک تیم دسته چهارمی در فینال یک تورنمنت معتبر بیشتر شبیه معجزه می‌ماند چرا که این تیم از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی نیست.

او در ادامه از هوادارانش خواست که فقط از مسابقه لذت ببرند و به روزهای خوب باور داشته باشند.

رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلستان هم امروز با دو بازی پیگیری شد. منچستر سیتی، قهرمان فصل گذشته، مهمانش چلسی را ۲-۰ شکست داد.

نتیجه بازی امروز فاصله منچستر سیتی را با همشهری صدر نشینش سه امتیاز کاهش داد. اما برای چلسی این نتیجه می‌تواند خطرناک باشد؛ در صورتی که تاتنهام فردا بر میزبانش غلبه کند جای چلسی را در جدول خواهد گرفت و چلسی به ردیف چهارم خواهد رفت.

بازی دیگر امروز لیگ برتر به میزبانی نیوکاسل و مقابل ساوتهمتون انجام شد که با نتیجه ۴-۲ به نفع میزبان به پایان رسید.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.