توهین نژاد پرستانه هواداران اینتر میلان به بالوتلی

به روز شده:  18:45 گرينويچ - دوشنبه 25 فوريه 2013 - 07 اسفند 1391
ماریو بالوتلی

ماریو بالوتلی در چهار بازی خود برای آث میلان، چهار گل برای این تیم به ثمر رسانده است

ماریلو بالوتلی مهاجم آث میلان در داربی دیشب اینتر و آث میلان که با تساوی ۱-۱ دو تیم به پایان رسید، از سوی هواداران باشگاه سابق خود یعنی اینتر هدف شعارهای نژاد پرستانه قرار گرفت.

بالوتلی ۲۲ ساله پیش از آنکه به منچستر سیتی برود، برای باشگاه اینترمیلان بازی می‌کرد. او در فصل نقل و انتقالات زمستانی ۲۰۱۳ از منچستر سیتی به آث میلان رفت.

روزنامه گازتا دلو اسپورت از جمله روزنامه‌هایی است که گزارش کرده هواداران اینتر در دربی، برای بالوتلی بادکنک‌هایی به شکل موز تکان داده اند.

ماریو بالوتلی هم در مقابل در واکنش به این حرکت انگشتش را به نشانه سکوت روی لبش گذاشت.

به اساس گزارش یکی دیگر از خبرگزاری‌ها، کمیته انضباطی سری آ ایتالیا در مورد اتفاقی که در این بازی رخ داده است، روز سه شنبه تشکیل جلسه خواهد داد.

اما برخی از روزنامه نگاران ایتالیایی معتقدند که بالوتلی هدف این حرکت نژاد پرستانه نبوده است و این حرکت از سوی هواداران را عادی ارزیابی کردند.

تانسردی پالمری، روزنامه نگار ایتالیایی در گفت و گو با بی‌بی‌سی گفته است:"من همیشه این نوع حرکات و تکان دادن موزهایی به شکل بادکنک را می بینم، ما باید ببینیم معنی این حرکات چیست. شاید این حرکت شوخی با هواداران تیم مقابل باشد ولی من احتمال همه چیز را می‌دهم."

پیش از این اینتر میلان به دلیل شعارهای نژاد پرستانه برخی از هوادارانش در بازی میلان مقابل کیه وو ۱۵ هزار یورو جریمه شده بود.

برادر سیلویو برلوسکونی، قائم مقام باشگاه آث میلان هم چندی پیش متهم به استفاده از کلمات نژاد پرستانه برای توصیف بالوتلی شده بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.