بدهی دو میلیارد تومانی استقلال و پرسپولیس

به روز شده:  19:33 گرينويچ - سه شنبه 26 فوريه 2013 - 08 اسفند 1391

پرسپولیس و استقلال در بین تیم های لیگ برتر ایران، بیشترین بدهی را دارند.

بر اساس فهرستی که کمیته انضباطی فدارسیون فوتبال ایران منتشر کرده است، دو باشگاه‌ پرسپولیس و استقلال تهران در مجموع دو میلیارد تومان بدهی دارند.

در گزارشی که این کمیته منتشر کرده ۲۹ باشگاه ایران، در سطوح مختلف بدهکار و در صورت نپرداختن بدهی خود با خطر محرومیت و کسر امتیاز مواجه هستند.

بر اساس اعلام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران اگر باشگاه‌ها نتوانند تا انتهای فصل جاری بدهی خود را بپردازند از هرگونه فعالیت فوتبالی مانند ثبت نام در لیگ برای شرکت در مسابقات، نقل و انتقال و جایجایی بازیکن و مربی محروم خواهند شد.

از هیجده تیمی که در لیگ برتر حضور دارند، ۱۲ تیم بدهکار و با خطر محرومیت مواجه هستند. به غیر از استقلال و پرسپولیس، باشگاه‌های پیکان، راه آهن، فولاد خوزستان، سایپا، گهر دورود، تراکتورسازی تبریز، آلومینیوم هرمزگان، صبای قم، مس کرمان، صنعت نفت آبادان از لیگ برتر با ارقام مختلف بدهکاری دارند.

در لیست منتشر شده از سوی فدراسیون فوتبال، باشگاه نساجی مازنداران که در حال حاضر در لیگ آزادگان بازی می کند با یک میلیارد و نود و سه میلیون بیشترین بدهی را در بین باشگاه‌های ایران دارد و از سوی دیگر تیم دسته دومی شهرداری اراک با سیصد هزار تومان کمترین بدهی را.

برخی معتقدند که عدم ثبات مدیریتی در باشگاه‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس باعث شده که آنها بیشترین بدهی را در بین تیم‌های لیگ برتری داشته باشند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.