پیروزی تاریخی تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا

به روز شده:  19:28 گرينويچ - سه شنبه 26 فوريه 2013 - 08 اسفند 1391

تراکتورسازی با حمایت بیش از هشتاد هزار نفر از هوادارانش الجزیره امارات را شکست داد.

تراکتورسازی تبریز در اولین حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا سه بر یک الجزیره امارات را در ورزشگاه یادگار امام تبریز شکست داد و تاریخ ساز شد.

تراکتور سازی با حمایت بیش از هشتاد هزار هوادار در ورزشگاه یادگار امام تبریز میزبان الجزیره بود.

این تیم بازی را از همان ابتدا در اختیار داشت و می توانست روی حرکت‌های سریع امید ابراهیمی و جواد کاظمیان دروازه نماینده امارات را باز کند که بی دقتی و واکنش خوب علی خسیف دروازه‌بان الجزیره مانع شد.

الجزیره هم روی حرکت بازیکنان تکنیکی خود قصد داشت به گل برسد، فرناندینیو بازیکن برزیلی این تیم در دقیقه ۳۳ با حرکت از میانه زمین و شوتی از راه دور دروازه تراکتورسازی را هدف قرار داد که مهدی ثابتی دروازه‌بان تراکتور با جاگیری خوب این ضربه را مهار کرد.

در دقیقه ۳۶ امید ابراهیمی در حالی که در کنار خط دروازه با مدافع الجزیره درگیر بود، توپ را به مصطفی اکرامی پاس داد، او هم با سانتری دقیق توپ را روی دروازه فرستاد و مهدی سید صالحی با ضربه سری زیبا اولین گل تراکتورسازی را به ثمر رساند.

نماینده امارات در دقایق پایانی نیمه اول می توانست روی حرکت ترکیبی دو بازیکن برزیلی خود یعنی اولیویرا و فرناندینیو به گل برسد که ضربه آخر اولیرا را بار دیگر مهدی ثابتی در اختیار گرفت.

در نیمه دوم الجزیره برای جبران تک گل خورده، فشار زیادی روی دروازه تراکتور سازی وارد کرد اما دفاع و دروازه‌بان این تیم، این موقعیت‌ها را مهار کردند.

سید صالحی در دقیقه ۵۴ روی پاس زیبای لوپز می‌توانست گل دومش را وارد دروازه الجزیره کند که ضربه‌اش با اختلاف کمی به بیرون از زمین رفت.

اما جواد کاظمیان کمتر از چهار دقیقه بعد گل دوم تراکتورسازی را به ثمر رساند؛ حرکت تکنیکی مهدی کریمیان و پاس در عمق او به جواد کاظمیان را در داخل محوطه شش قدم الجزیره صاحب توپ کرد و او هم باضربه تکنیکی توپ را به گوشه وارد دروازه کرد.

الجزیره امارات پس از گل دوم، حملات بیشتری روی دروازه تراکتورسازی انجام داد. حرکت فرناندینیو پشت محوطه جریمه تراکتور سازی و پاس در عمق او، علی مبخوت را با مهدی ثابتی تک به تک کرد و او هم با ضربه دقیق تک گل این تیم را به ثمر رساند.

دو دقیقه بعد از گل الجزیره، تراکتورسازی گل سوم را هم وارد دروازه میهمان خود کرد تا خیال هواداران این تیم از اولین برد خانگی در لیگ قهرمانان راحت شود؛ مهدی سید صالحی با فرار در فضای خالی محوطه جریمه الجزیره، توپ را روی دروازه فرستاد و مسعود ابراهیم زاده تازه وارد هم با ضربه سری زیبا سومین گل تراکتور سازی را به ثمر رساند.

تراکتور در گروهی به نسبت آسان و با تیم‌های الجیش قطر، الجزیره امارات و الشباب عربستان در گروه اول این مسابقات قرار دارد.

باشگاه تراکتور سازی تبریز که در سال ۱۳۴۹شمسی تاسیس شده، تا به حال نتوانسته بود به رقابت‌های باشگاه‌های آسیا صعود کند و این اولین حضور در رقابتهای آسیایی در تاریخ چهل و دوساله این تیم است.

این تیم فصل گذشته با کسب نایب قهرمانی در لیگ برتر ایران برای اولین بار مجوز حضور در این رقابت‌ها را به دست آورد.

در ادامه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، فردا سپاهان در اصفهان میزبان النصر دوبی و الریان قطر میزبان استقلال است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.