استقلال با اشتباه مدافعانش پیروزی را از دست داد

به روز شده:  21:44 گرينويچ - چهارشنبه 27 فوريه 2013 - 09 اسفند 1391

استقلال در بازی مقابل الریان می‌توانست به راحتی پیروز مسابقه باشد.

استقلال در اولین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ، در حالی که می توانست برنده بازی باشد، ۳-۳ با الریان قطر مساوی کرد.

صدرنشین لیگ برتر ایران در نیمه اول بر بازی مسلط بود و از همان دقایق ابتدایی بازی با نفوذ در عمق دروازه الریان را تهدید کرد و آرش برهانی و سیاوش اکبرپور در همان ده دقیقه اول، می توانسنتد دروازه نماینده قطر را باز کنند.

پس از این دو موقعیت، رودریگو تاباتا از روی یک ضربه کاشته تیر عمودی دروازه استقلال را هدف قرار داد اما این استقلال بود که گل اول بازی را به ثمر رساند.

در دقیقه ۲۷ پژمان منتظری، با پاسی عمقی، مجتبی جباری را در داخل محوطه جریمه الریان صاحب توپ کرد، جباری هم در عرض توپ را به جی لوید ساموئل رساند و او با ضربه بغل پا گل اول استقلال را به ثمر رساند.

یک دقیقه بعد استقلال به راحتی می توانست گل دوم را بزند ولی ضربات اکبرپور و جباری دو بار به تیر دروازه الریان برخورد کرد.

برتری استقلال دقایقی بعد از دست رفت، ضربه مهاجم الریان در دقیقه ۳۶ بازی به دست حنیف عمران زاده برخورد کرد. داور این حرکت را پنالتی تشخیص داد و رودریگو تاباتا پنالتی را گل کرد و نتیجه ۱-۱ مساوی شد.

پس از این گل هر دو تیم بیشتر در میانه‌های میدان بازی را دنبال کردند تا اینکه در دقایق پایانی نیمه اول استقلال گل دوم را وارد دروازه الریان کرد؛ پاس زیبا و در عمق ساموئل به آرش برهانی رسید و او هم با حرکت در عمق دفاع، با ضربه ای دقیق برای دومین بار دروازه این تیم را باز کرد.

در نیمه دوم الریان برای جبران گل خورده میانه میدان را در اختیار خود گرفت.

استقلال ده دقیقه پس از آغاز نیمه دوم بار دیگر دروازه الریان را باز کرد ولی داور مسابقه این گل را آفساید اعلام کرد.

در دقیقه ۵۸ تاباتا که در این بازی یکی از بازیکنان موثر الریان بود، از روی ضربه کاشته توپ را روی دروازه فرستاد، ضربه سر موسی هارون به حنیف عمران زاده برخورد کرد و به درون دروازه استقلال رفت.

بعد از گل تساوی، استقلال فرصت‌های گلزنی متعددی را روی دروازه حریف بوجود آورد ولی هیچ کدام از آنها نتیجه‌ای برای این تیم نداشت، تا اینکه آمدن فرهاد مجیدی و فرزاد حاتمی به بازی، خط حمله استقلال را تقویت کرد و در نهایت این تیم را به گل سوم رساند.

در دقیقه ۸۶ توپ در یک رفت و برگشت به فرهاد مجیدی رسید و او هم با یک ضربه نمایشی توپ را به سمت دروازه شوت کرد ، توپ پس از برخورد به تیر دروازه به فرزاد حاتمی رسید که با خطای مدافع الریان سرنگون شد و داور یکی ضربه پنالتی به سود استقلال گرفت. ضربه مجیدی قبل از برخورد به تیر دروازه به دست مدافع الریان خورده بود.

جواد نکونام پنالتی استقلال را به راحتی گل کرد ولی استقلال باز هم نتوانست برتری خود مقابل میزبان را حفظ کند و یک دقیقه بعد، روی اشتباه مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال، نیلمار با یک نوک پا و در حالی که رحمتی می توانست با خروج به موقع مانع از گل شود، بازی را ۳-۳ مساوی کرد.

به این ترتیب استقلال در روزی که به راحتی می توانست پیروز باشد، بازی را با تساوی به پایان برد. در همین گروه العین امارات با پیروزی مقابل الهلال عربستان صدر نشین گروه چهارم این رقابت‌ها شد.

استقلال تهران که فصل پیش در لیگ قهرمانان آسیا با باخت مقابل سپاهان اصفهان از دور این رقابت‌ها حذف شده بود، در هر دو بازی رفت و برگشت الریان قطر را شکست داده بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.