پیروزی سپاهان مقابل النصر امارات

به روز شده:  21:44 گرينويچ - چهارشنبه 27 فوريه 2013 - 09 اسفند 1391
جواهیر سوکای

جواهیر سوکای مهاجم سپاهان با زدن دو گل یکی از بهترین بازیکنان این تیم مقابل النصر امارات بود

پس از برد تراکتورسازی تبریز در بازی مقابل الجزیره امارات، سپاهان هم با پیروزی سه بر یک مقابل النصر امارات لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی آغاز کرد.

ترکیب سپاهان در مقایسه با بازی‌های داخلی این تیم یک تغییر عمده داشت؛ محرم نوید کیا بازیکن بازی ساز این تیم در ترکیب اصلی قرار نداشت و محمدرضا خلعتبری جای او قرار گرفته بود.

تیم میزبان با حرکات سریع خلعتبری و نفوذ از دو جناح موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه النصر بوجود آورد.

در دقیقه ۲۲ نیمه اول، سپاهان اولین گل را وارد دروازه النصر کرد؛ محمدرضا خلعتبری توپ را روی دروازه فرستاد و جواهیر سوکای هم با ضربه سر اولین گل تیم میزبان را به ثمر رساند.

جواهیر سوکای در ادامه نیمه اول می‌توانست گل‌های بیشتری به ثمر برساند ولی دروازه‌بان النصر یعنی حمد شبیه مانع از گلزنی او شد.

نیمه اول بازی با نتیجه یک بر صفر به سود سپاهان میزبان به پایان رسید.

این بازی برای برونو سزار مهاجم برزیلی سابق سپاهان اصفهان که فصل پیش از این تیم به النصر امارات پیوست اهمیت ویژه‌ای داشت ولی این بازیکن در مقابل تیم سابقش نتوانست کاری از پیش ببرد.

در نیمه دوم بازی هم سپاهان که در خانه بازی می کرد بازی را در خود داشت.

حرکات نفوذی محمد رضا خلعتبری به همراه احسان حاج صفی از کناره‌ها، فرصت‌های گلزنی متعددی را برای جواهیر سوکای بوجود آورد ولی این مهاجم آلبانیایی سپاهان نتوانست آنها را به گل تبدیل کند.

یکی از حشایه‌های مهم این بازی قهر احسان حاج صفی بود؛ او در دقیقه ۶۹ بازی جای خود را محسن حیران نژاد داد و به گزارش خبرگزاری‌های ایران حاج صفی بعد از تعویض با عصبانیت و به نشانه اعتراض به سمت رختکن این تیم رفت.

سپاهان بالاخره در دقیقه ۸۱ موفق شد دومین گل را وارد دروازه النصر کند؛ خلتعبری با پاس عرضی در دهانه دروازه جواهیر سوکای را صاحب توپ کرد و او هم با یک بغل پا گل دومش در این بازی را به وارد دروازه کرد.

سپاهان بعد از گل دوم و در ده دقیقه پایانی مسابقه، بازی تهاجمی خود را ادامه داد و پنج دقیقه پس از گل دوم، باز هم خلعتبری با پاس عرضی قصد داشت سوکای را صاحب توپ کند، ولی مهاجم آلبانیایی نتوانست به توپ ضربه بزند، در ادامه توپ به امید ابراهیمی رسید و او هم با ضربه دقیق گل سوم سپاهان را به ثمر رساند.

سپاهان برای هفتمین سال پیاپی در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد، زرد پوشان اصفهانی در فصل ۲۰۰۷ این مسابقات با باخت مقابل اوروا رد دیاموند ژاپن به مقام نایب قهرمانی دست یافتند.

سپاهان در پایان سه بر صفر النصر امارات را شکست داد و به دلیل تفاضل گل بهتر در صدر گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت. در دیگر بازی این گروه الاهلی توانست دو بر صفر الغرافه را شکست دهد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.