نادال به فینال اوپن مکزیک را پیدا کرد

به روز شده:  17:34 گرينويچ - شنبه 02 مارس 2013 - 12 اسفند 1391
رافائل نادال

رافائل نادال، تنیس باز ۲۶ ساله اسپانیایی بعد از شکست دادن حریف هموطنش، نیکلاس آلماگرو، به فینال اوپن مکزیک رفت.

نادال که اخیرا به خاطر ناراحتی زانوی چپ هفت ماه از زمین مسابقه دور بوده است در بازی فینال مقابل هموطنش داوید فرر قرار می‌گیرد. فرر پر امتیاز ترین تنیس‌باز اسپانیایی در رده جهانی است.

نادال که قهرمانی ۱۱ گرند اسلم را در کارنامه خود دارد، پیش از قهرمانی دو هفته پیش در اوپن برزیل موفق شد مقام دوم را در اوپن شیلی به دست آورد.

بازی نادال و آلماگرو خیلی نزدیک پیش می‌رفت که در نهایت ۷-۵ و ۶-۴ به نفع نادال تمام شد.

بازی فینال مقابل فرر سی و هشتمین بازی نادال در زمین خاک رس خواهد بود. او سابقه ۱۹ برد پیاپی در رقابت‌های آکاپولکوی مکزیک را دارد و در صورت پیروزی در مسابقه فینال سومین عنوان امسالش را به دست خواهد آورد.

رافائل نادال با بیان اینکه حضورش در این فینال برایش خیلی مهم است گفت: "با توجه به اینکه به خاطر جراحت زانو از مسابقات دور بودم فکرش را هم نمی‌کردم که بعد از شروع دوباره بتوانم سه بار پیاپی به مسابقه فینال برسم."

او در ادامه درمورد وضعیت جسمانیش گفت: "هفته گذشته خیلی احساساتی بودم، دوباره خودم را در موقعیتی می‌بینم که می‌توانم آزادانه دنبال توپ بدوم که در شرایط حاضر بهترین خبر برای من است و دارم از تنیس بازی کردن لذت می‌برم."

نادال در مورد بازی مقابل فرر، که اخیرا جای او را در رده چهارم مردان جهان گرفته است، می‌گوید: "با توجه به بازی خیلی خوب فرر و اینکه او یکی از بهترین‌های حال حاضر دنیاست، احتمالا این مسابقه سخت‌ترین رقابت خاک رسی خواهد بود که این روزها می‌توان تصور کرد."

او با اشاره به اینکه سعی خواهد کرد تا بهترین توانایی خود را به نمایش بگذارد گفت: "می‌دانم که بعد از هفت ماه دور بودن از مسابقات پیروزی در چنین رقابتی خیلی سخت خواهد بود."

داوید فرر برای رسیدن به فینال مجبور شد ۲ ساعت و ۲۳ دقیقه بازی مقابل فابیو فونینی ایتالیایی بازی کند. این بازی در نهایت با نتایج ۶-۳، ۶-۷، (۵)۶-۱ به نفع فرر تمام شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.