داربی لندن؛ تاتنهام ۲ آرسنال ۱

به روز شده:  18:37 گرينويچ - 03 مارس 2013 - 13 اسفند 1391

عصر امروز، یکشنبه ۳ مارس دو رقیب سنتی شمال لندنی در برابر یکدیگر قرار گرفتند و در نهایت تاتنهام هاتسپر با نتیجه ۲ بر ۱ از آرسنال برد.

به این ترتیب از بین دو تیم که رقابت شدیدی برای رسیدن به رتبه سوم لیگ برتر داشتند، سرانجام این تاتنهام بود که در این امر موفق شد.

تاتنهام این دو گل را در نیمه اول آن هم به فاصله دو دقیقه به ثمر رساند.

گرت بیل و آرون لنون در دقیقه ۳۷ و ۳۹ برای تاتنهام گل زدند اما این پر مرته ساکر بود که توانست یکی از این گل ها را با ضربه سر برای آرسنال جبران کند.

این نهمین گل گرت بیل در مجموع هفت بازی بود.

آخرین باری که آرسنال در وایت هارت لین، یعنی در زمین رقیب، برابر تاتنهام به پیروزی دست یافت، در سال ۲۰۰۷ بود.

تاتنهام سال پیش در بازی خود برابر آرسنال با شکست ۵ بر ۲ مواجه شد.

بین سه تیم لندنی یعنی چلسی، تاتنهام و آرسنال که دیگر امیدی به قهرمانی در لیگ برتر ندارند، برای صعود به پله های بالای جدول و کسب جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا رقابت شدیدی وجود دارد.

با این باخت آرسنال شانس خود را تا حدی از دست داده است. از سوی دیگر چلسی باید تا ماه مه سرمربی جدیدی پیدا کند زیرا رافائل بنیتز "سرمربی موقت" این تیم گفته است که تا پایان فصل تیم را ترک خواهد کرد.

به این ترتیب، از میان این سه تیم این تاتنهام است که به گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان نزدیکتر است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.