ایران در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزدی ندارد

به روز شده:  18:41 گرينويچ - دوشنبه 04 مارس 2013 - 14 اسفند 1391
علی کفاشیان

علی کفاشیان جایزه بهترین فدراسیون فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۲ را گرفت

اسامی نامزدهای نهایی انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شد و ایران نماینده‌ای در این فهرست ندارد.

در این فهرست، وراوی ماکودی تایلندی با شیخ سلمان بن ابراهیم از بحرین، یوسف السرکال از امارات و حافظ المدلیج از عربستان سعودی که همگی نامزدهایی از غرب آسیا هستند برای تصاحب ریاست کنفدراسیون آسیا رقابت خواهد کرد.

پیش ار این گمانه ‌زنی‌هایی در مورد کاندیدا شدن علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران و همچنین فریده شجاعی، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران، برای انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح شده بود.

با توجه به اینکه بر اساس قانون، هر کدام از نامزد‌های انتخابات ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا نیاز به حمایت دو کشور دارند، علی کفاشیان نیاز به حمایت کشور دیگری برای کاندیداتوری در این انتخابات داشت.

فریده شجاعی، نایب رئیس فدراسیون فوتبال هم که از او به عنوان یکی از شانس‌های جدی برای عضویت در AFC نام برده می‌شد، شانسی برای حضور در کنفدراسیون فوتبال آسیا ندارد.

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران در گفتگویی درباره انتخاب نشدن فریده شجاعی در میان کاندیدا‌های انتخابات کنفدارسیون آسیا گفته است: "بخش بین‌الملل فدراسیون اشتباه کرده است. از منطقه آسیای مرکزی یک نفر از بنگلادش رای آورده و عضو AFC است، بنابراین منطقه آسیای مرکزی دیگر سهمیه‌ای برای معرفی یک زن دیگر ندارد. ما دیگر شانسی نداریم."

او همچنین درباره کاندیدا نشدنش در این انتخابات گفته است: "افرادی که برای رسیدن به این کرسی کاندیدا می شوند دغدغه فدراسیون خودشان در داخل کشور را ندارند. ضمن اینکه امکانات و بودجه بسیار خوبی هم در اختیار دارند تا بتوانند از طریق این دو امکانات به خواسته شان برسند، اما بنده چون دیدم که این امکانات را ندارم تشخیص دادم که برای انتخابات اقدامی نکنم چون که شرایطش را نداشتم."

محمد بن همام، رئیس پیشین کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۱ به اتهام خرید رای در انتخابات ریاست فیفا از سمتش برکنار شد و ژانگ ژیلونگ از چین به‌عنوان رئیس موقت این کنفدراسیون جای او را گرفت.

انتخابات کنفدراسیون آسیا روز دوم ماه مه در کوالالامپور برگزار خواهد شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.