دومین پیروزی تیم ملی افغانستان در چلنج کاپ

به روز شده:  19:02 گرينويچ - دوشنبه 04 مارس 2013 - 14 اسفند 1391

تیم ملی افغانستان با پیروزی مقابل مغولستان شش امتیازی شد و در صد گروه سوم این رقابت‌ها قرار گرفت

تیم ملی فوتبال افغانستان در دومین بازی خود در رقابت‌های چلنج کاپ آسیا با تک گل بلال آرزو، تیم فوتبال مغولستان را شکست داد و با شش امتیاز در صدر گروه سوم این مسابقات قرار گرفت.

پیش از این افغانستان یک بر صفر در بازی اول مقابل سریلانکا به پیروزی رسیده بود و مغولستان در مقابل لائوس میزبان ۱-۱مساوی کرده بود.

بازی را تیم افغانستان از همان ابتدای مسابقه در اختیار خود گرفت. بازیکنان افغانستان در همان نیمه اول فرصت‌های گلزنی زیادی را بدست آوردند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند.

در دقیقه هشتم بازی مصطفی آزادزوی از سمت راست فراری را آغاز کرد و با پشت سر گذاشتن مدافع مستقیم خود ارسالی زیبا روی دروازه داشت اما سنجر احمدی توپ را به تیر دروازه زد.

در دقیقه ۱۲ بازی اولین موقعیت خطرناک برای تیم افغانستان بدست آمد و ضربه سلیم کوهستانی با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه مغولستان به بیرون رفت.

در نیمه اول تیم مغولستان چشم به ضد حملاتی داشت که دفاع خوب افغانستان اجازه نفوذ را به مهاجمان این تیم ندادند.

تیم افغانستان بعد از چندین حمله از جناحین در نیمه اول، نتیجه ای نگرفت و دست به حملات از عمق زد که در یک مورد در این فرارها موفق بودند و در یک موقعیت تک به تک توپ را به بلال آرزو رساندند اما این بازیکن از این موقعیت استفاده نکرد و توپ را به بدن دروازه‌بان مغولستان کوبید.

بازی در نیمه اول با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم

در نیمه دوم، افغانستان باز هم با سیستم ۲-۴-۴ در برابر سیستم ۱-۳-۲-۴ تیم مغولستان بازی را آغاز کرد و مانند نیمه اول چشم به فرار هافبک های گوش خود داشت.

ده دقیقه نخست بازی در نیمه دوم افغانستان بیشتر کوشش به آرام کردن بازی و کنترل توپ را داشت و در این دقایق هیچ کدام از تیم ها صاحب موقعیت های خطرناک نشدند.

تا اینکه هماهنگی خوب مصطفی آزادزوی، سنجر احمدی و بلال آرزو در سمت راست باعث طرح ریزی حمله خطرناکی شد.

در دقیقه ۵۹ مصطفی از سمت راست، توپ را به سنجر احمدی رساند این بازیکن با فرار از مدافع مستقیم، پاس عرضی را برای بلال آرزو ارسال کرد و این مهاجم موقعیت شناس تنها گل بازی و دومین گل خود در چلنچ کاپ را به ثمر رساند.

بعد از این گل، بازیکنان افغانستان کمی عقب کشیدند که این عمل باعث حملات پی درپی و بی برنامه مغولستان شد.

بازیکنان مغلوستان حملاتی زیادی را روی دروازه افغانستان سازماندهی کردند که از هیچ کدام این موقعیت‌ها نتوانستند به درستی استفاده کنند.

در آخرین دقایق بازی تیم افغانستان چشم به ضد حملات داشت و در این کار موفق نیز بود و در سه موقعیت تا نزدیکی زدن گل نیز پیش رفتند.

در دقیقه ۸۹ منیرالحق ندیم بازیکن تازه به میدان آمده افغانستان پاس زیبایی را برای بلال آرزو ارسال کرد اما بلال نتوانست از این موقعیت استفاده کند.

در دقیقه ۹۰+۱ اینبار سلیم کوهستانی از سمت چپ در یک موقعیت تک به تک با دروازه بان مغولستان قرار گرفت اما این بازیکن که عملکرد ضعیفی در این دیدار داشت به راحتی توپ را به دروازه بان مغولستان واگذار کرد.

در نهایت این بازی با نتیجه یک_ صفر به سود تیم افغانستان به پایان رسید و این تیم با کسب دو پیروزی و شش امتیاز در صدر گروه سوم قرار گرفت.

افغانستان در نخستین بازی خود در این مسابقات، سریلانکا را یک صفر شکست داده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.