لیگ برتر فوتبال ایران؛ صدر جدول تکان نخورد

به روز شده:  18:53 گرينويچ - دوشنبه 04 مارس 2013 - 14 اسفند 1391

استقلال با تساوی یک-یک مقابل صبای قم در صدر جدول لیگ برتر باقی ماند

استقلال با به ثمر رساندن پنالتی مشکوک دقایق پایانی، با صبای قم مساوی کرد و در صدر جدول لیگ باقی ماند. تراکتورسازی تبریز و سپاهان دو مدعی جدی قهرمانی، با پیروزی مقابل نفت و گهر دورود فاصله خود را با صدرنشین لیگ کمتر کردند.

استقلال تهران ۱- صبای قم ۱

کسب حداقل یک تساوی آبی‌پوشان پایتخت را در صدر جدول لیگ برتر نگه می‌داشت. استقلال و صبا قم در ابتدای بازی موقعیت‌های فراوانی برای گلزنی داشتند ولی این صبای قم بود که در دقیقه ۲۹ بازی دروازه استقلال را باز کرد.

رامین رضاییان در محوطه جریمه صاحب توپ شد و پاس در عرض به ایمان رزاقی راد، بازیکن صبای قم رسید و او هم قبل از مدافعان استقلال، دروازه این تیم را باز کرد.

نیمه اول بازی یک بر هیچ به سود صبا قم به پایان رسید. در نیمه دوم، استقلال کاملا بر بازی مسلط بود. اضافه شدن حنیف عمران زاده به خط حمله این بازی این تیم را صاحب موقعیت زیادی در نیمه دوم کرد.

حامد لک دروازه‌بان صبای قم با واکنش‌های به موقع مانع از گلزنی استقلال در نیمه دوم شد. تا دقیقه نود بازی، استقلال نتوانست تک گل خورده را جبران کند ولی در آخرین دقایق بازی داور خطای مسعود حق جو روی امیرحسین صادقی را پنالتی تشخیص داد و این پنالتی را آرش برهانی بر خلاف جهت حرکت حامد لک وارد دروازه صبای قم کرد.

سهراب بختیاری زاده، پس از اعلام پنالتی به سود استقلال به تصمیم داور اعتراض کرد و به خاطر همین از داور کارت زرد دوم دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

اسنقلال با این تساوی، ۵۶ امتیازی شد و با یک امتیاز بیشتر نسبت به تراکتورسازی در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفت.

گهر دورود۱ - سپاهان ۴

سپاهان بعد از برد مقابل النصر امارات در لیگ قهرمانان آسیا، در رقابت با تراکتورسازی و استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر باید مقابل گهر به پیروزی دست پیدا می‌کرد.

سپاهان از همان شروع بازی روی دروازه حریف فشار آورد و خیلی زود در دقیقه ۹ بازی روی پرتاب بلند احسان حاج صفی و اشتباه شهرام مهربان دروازه‌بان گهر به گل رسید.

بعد از این گل سپاهانی ها با در اختیار گرفتن میانه زمین، اجازه حرکت به بازیکنان گهر را ندادند و می توانستند گلهای بیشتری را هم به ثمر برسانند.

حملات سپاهان بیشتر با اتکا به نفوذهای احسان حاج صفی از کناره‌های زمین انجام می‌شد. محمد رضا خلعتبری روی یکی از همین موقعیت‌ها گل دوم سپاهان را روی ارسال حسن جعفری به ثمر رساند.

سپاهان در نیمه دوم به بازی تهاجمی خود را ادامه داد و فرشید طالبی و احمد جمشیدیان دو گل دیگر وارد دروازه گهر کردند تا تعداد گل‌های این تیم به چهار برسد.

گهر دورود در دقایق پایانی بازی، یکی از گل‌های خورده را جبران کرد و در نهایت چهار بر یک این بازی خانگی را واگذار کرد.

وضعیت گهر دورود پس از این باخت در جدول لیگ پیچیده‌تر شد و سپاهان با این پیروزی ۵۳ امتیازی شد و با توجه برد تراکتور سازی در رتبه سوم جدول قرار گرفت.

تراکتورسازی تبریز۲- نفت تهران ۱

تراکتور سازی هم مانند سپاهان، اولین بازی‌اش در لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی پشت سر گذاشته بود. تراکتور سازی و نفت هر دو با احتیاط بازی را آغاز کردند، چرا که پیروزی هر کدام در این بازی می‌توانست جایگاه آنان در جدول را تغییر دهد.

نفت پس از بیست دقیقه ابتدایی بازی را در اختیار داشت و یعقوب کریمی می توانست در این لحظات دروازه میزبان را باز کند که محمد نصرتی مدافع تراکتور سازی مانع از گلزنی او شد.

تراکتورسازی بعد از حملات نفت بازی در اختیار خود گرفت و در دقیقه ۳۴ بازی، اولین گل را به ثمر رساند.

مهدی سید صالحی سانتر امید ابراهیمی را با سر به اولین گل تراکتورسازی تبدیل کرد. یک دقیقه پس از این گل روی اشتباه دروازه‌بان نفت تهران جواد کاظمیان دومین گل این تیم را به ثمر رساند.

بازیکنان نفت تهران هم یک دقیقه پس از گل تراکتورسازی، موفق شدند دروازه‌ این تیم را باز کنند. علیرضا عزتی روی ارسال از کناره‌ها با ضربه سر دروازه تراکتورسازی را باز کرد.

در نیمه دوم هر دو تیم بازی متوسطی را انجام دادند و در نهایت بازی با همان نتیجه دو بر یک به سود تراکتورسازی به پایان رسید.

تراکتورسازی با برد مقابل نفت تهران، ۵۵ امتیازی شد و با توجه به تساوی استقلال در رده دوم جدول قرار گرفت، نفت هم با ۴۴ امتیاز در جایگاه پنجم لیگ باقی ماند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.