شبی که همه نگاه‌ها به اولدترافورد است

به روز شده:  17:04 گرينويچ - سه شنبه 05 مارس 2013 - 15 اسفند 1391

رئال ماردید و منچستر یونایتد در بازی رفت یک-یک مساوی شدند

الکس فرگوسن و ژوزه مورینیو امشب در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا روبروی هم قرار خواهند گرفتند. دو تیم در بازی رفت در ورزشگاه سانیاگو برنابئوی مادرید، ۱-۱ به تساوی رسیدند.

منچستریونایتد در ۱۵ بازی لیگ شکست نخورده است؛ رکورد طولانی ترین شکست ناپذیری در بین پنج تیم اول لیگ‌های قاره اروپا در این فصل. از سوی دیگر رئال مادرید که در جدول لالیگا رقابت را به بارسلونا واگذار کرده، در هفته اخیر دو بار بارسلونا را برده و با روحیه‌ای بالا به منچستر رفته است.

الکس فرگوسن، سرمربی منچستریونایتد تاکید کرده که در بازی برگشت، بازیکنان تیمش نباید از ستاره سابق این تیم یعنی کریستیانو رونالدو بترسند.

رونالدو که در بازی دو هفته گذشته در مادرید، تک گل رئال را وارد دروازه منچستریونایتد کرد، در سال ۲۰۰۹ در ازای ۸۰ میلیون پوند از منچستریونایتد به رئال مادرید رفت.

سرمربی منچستریونایتد درباره رونالدو گفته است: "مهمترین دغدغه من بازگشت او به این ورزشگاه است، چیزی برای ترس وجود ندارد، اگر ما به خاطر رونالدو بترسیم، این موضوع باعث خواهد شد که از عملکرد خود غافل شویم."

اما سرمربی ۷۱ ساله منچستریونایتد، در عین حال خطر رونالدو را پذیرفته است:" از تیمی که رونالدو در اون بازی می کنه چه چیزی می تونید انتظار داشته باشید؟ قطعا هزاران مشکل در سمت راست دفاع تیم‌تان. ما باید سعی کنیم آنها را تا آنجایی که می توانیم تحت فشار قرار دهیم و راهی برای توقف او پیدا کنیم."

در بازی رفت رافائل مدافع چپ منچستریونایتد در مهار رونالدو موفق عمل کرد، الکس فرگوسن ظاهرا قصد دارد در بازی برگشت هم برای متوقف کردن او از رافائل استفاده کند.

اما علاقه رونالدو به نفوذ به قلب خط دفاعی حریف به این معنی است که مدافعان و خط میانی منچستریونایتد باید با کمک هم مناطق حرکت او را پوشش دهند.

الکس فرگوسن درباره راهکارش برای متوقف کردن رونالدو گفته است: " بازیکن جوان و با تجربه ای مثل رافائل در بازی رفت خوب کار کرد و به نظرم تجربه آن بازی می تواند کمکش کند چرا که او همان وظیفه را در این بازی به عهده خواهد داشت."

اما "آقای خاص" امشب به جایی باز می گردد که ده سال پیش با اورکت بلندش، مانند یک دونده ۱۰۰ متر دور زمین دوید و نامش بر سر زبان‎ها افتاد. ژوره مورینیو سرمربی سابق پورتو و سرمربی حال حاضر رئال مادرید معتقد است: "برای دیدن این بازی همه دنیا از حرکت باز می ایستد."

به نظر مورینیو این بازی به همه انتظارات مخاطبانش پاسخ خواهد گفت:" من تردید ندارم که انتظارات از این بازی می تواند بیش از آن چیزی باشد که همه تصور می‌کنند، هیچ کس نمی داند که چه اتفاقی می‌افتد چرا که هر دو تیم‌ برای این بازی آماده هستند."

پیروزی در دو ال کلاسیکو، به رئال مادرید انرژی و روحیه‌ای مضاعف تزریق کرده است، ولی مورینیو معتقد است که برد مقابل بارسلونا و بازی مقابل منچستر دو مقوله جداگانه هستند:" ما با پیروزی در مسابقه اول مقابل بارسلونا به فینال جام حذفی اسپانیا راه پیدا کردیم ولی این مسابقات، دو رقابت جداگانه با دو حس جداگانه است، البته این خیلی خوب است که بازیکنان ما زمانی به اینجا می آیند که دو بار رقیب خود را شکست داده‌اند"

جدای از هر نتیجه‌ای که در این بازی رقم بخورد، هر دو مربی رابطه گرمی با هم دیگر دارند ،مورینیو همواره به فرگوسن احترام گذاشته، ولی در زمین بازی این آقای خاص بوده که در بیشتر بازی‌های رو در رو پیروز میدان بوده است.

این دو مرد برای هم لطیفه تعریف می کنند، برای هم پیام می فرستند و باهم شراب می نوشند ولی با وجود این همه نزدیکی افکار و رفتار بزرگوارنه، الکس فرگوسن در باره رئال همیشه محترمانه صحبت نکرده است.

امشب در "تئاتر رویاها" یک تیم به مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا صعود خواهد کرد، ولی این بازی برای همه تماشاگرانی که در ورزشگاه اولدترافورد بازی را دنبال می‌کنند، یک بازی تاریخی و شاید به اندازه یک فینال ارزش داشته باشد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.