حذف منچستریونایتد با تصمیم بحث برانگیز داور

به روز شده:  12:42 گرينويچ - چهارشنبه 06 مارس 2013 - 16 اسفند 1391

اخراج نانی در نیمه دوم مسابقه جریان بازی را به نفع رئال مادرید تغییر داد

در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، رئال مادرید در ورزشگاه اولدترافورد دو بر یک مقابل منچستریونایتد به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

هر دو تیم در اوج آمادگی به این بازی آمده بودند. رئال پس از تساوی در مسابقه رفت هر چهار بازی بعدی خود را برده بود و سرخ پوشان منچستریونایتد هم در هفت بازی از هشت بازی اخیر خود پیروز بودند.

رئال مادرید با دو پیروزی پیاپی مقابل رقیب دیرینه خود یعنی بارسلونا با روحیه و انرژی زیادی بازی را آغاز کرد، اما در ابتدای بازی، اولین نکته‌ای که در ذهن هواداران منچستریونایتد سوال ایجاد کرد، غیبت وین رونی در ترکیب اصلی شیاطین سرخ بود.

رونالدو هم در اولین بازگشت‌اش به اولدترافورد از سوی هواداران به شدت تشویق شد، او در سال ۲۰۰۹ به رئال مادرید پیوست.

منچستریونایتد پس از چند دقیقه ابتدایی، بازی را در اختیار گرفت. فرارهای سریع ولبک و نانی از کناره‌ها و پشت دفاع رئال،بارها این تیم را صاحب موقعیت‌های خوبی شدند، ولی مدافعان و دروازه‌بان رئال مانع از گلزنی آنها شدند.

در دقیقه ۲۱ بازی نمانیا ویدیچ روی ارسال از کرنر، تیرک عمودی دروازه‌ رئال را به لرزه در آورد، توپ پس از برخورد به تیرک به ولبک رسید ولی او هم نتوانست دروازه رئال را باز کند تا در نهایت دیگو لوپز توپ را روی خط دروازه در آغوش گرفت.

منچستریونایتد می توانست نیمه اول را با حداقل یک گل به پایان برساند. در یکی از موقعیت‌های این تیم شوت رابین فان پرسی از زاویه بسته با واکنش عالی لوپز همراه شد، در برگشت او ضربه دنی ولبک را هم مهار کرد تا نشان دهد جانشین مناسبی برای ایکر کاسیاس است.

در نیمه اول رافائل مدافع چپ منچستریونایتد، به خوبی توانست رونالدو را در جناح چپ مهار کند و او نتوانست خطر چندانی روی دروازه منچستریونایتد بوجود بیاورد.

با آغاز نیمه دوم منچستریونایتد به بازی تهاجمی خوب خود ادامه داد و در دقیقه ۴۸ به گل رسید؛ نفوذ رافائل و پاس او به ولبک رسید ولی در مقابل مدافعان رئال نتوانست ضربه نهایی را بزند و توپ برگشتی به کریک رسید که ضربه او هم پس از برخورد به دفاع به گوشه محوطه جریمه رفت. رافائل وارانه مدافع جوان رئال، مانع از بیرون رفتن توپ شد و نانی با هوشمندی توپ را به محوطه شش قدم رئال فرستاد که سرجیو راموس به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.

پس از گل، منچستریونایتد بر بازی مسلط بود. ولی اتفاقی که در دقیقه ۵۸ بازی افتاد، جریان بازی را به کلی تغییر داد. نانی در حالی که دیدی از پشت سر خود نداشت با کف پا به سمت توپ رفت، همزمان با او آلبلوا به سمت توپ حرکت کرد که این باعث برخورد این دو بازیکن شد.

داور ترکیه‌ای این بازی، به خاطر بازی خطرناک، در مقابل چشمان حیرت زده الکس فرگوسن به نانی کارت قرمز نشان داد و او را از زمین اخراج کرد.

ده نفره شدن منچستریونایتد جریان بازی را به نفع رئال تغییر داد، پس از اخراج نانی، لوکا مودریچ بازیکن سابق تاتنهام به جای آلبلوا برای رئال مادرید به زمین آمد.

مودریچ هفت دقیقه بعد از آمدنش به زمین با شوتی زیبا دروازه منچستریونایتد را باز کرد. سه دقیقه پس از این گل رئال مادرید گل دوم را هم زد. پاس کاری زیبای مسعود اوزیل و هیگوائین و پاس عالی او در دهانه محوطه جریمه به رونالدو رسید و او هم با یک بغل پا دروازه تیم ‌سابقش را باز کرد.

رونالدو پس از گل خوشحالی نکرد تا علاقه‌ خود را به تیم سابق خود نشان دهد. منچستر یونایتد بعد از خوردن گل دوم با وجود ده نفر بودن بازی را در دست گرفت.

بازیکنان منچستریونایتد موقعیت‌های زیادی روی دروازه رئال ایجاد کردند ولی در زدن گل ناکام بودند، رئال مادرید هم در ضد حمله‌ها می توانست به تعداد گل‌های خود اضافه کند ولی مهاجمان این تیم در زدن ضربات آخر دقت کافی را نداشتند.

بازی حساس منچستریونایتد و رئال مادرید در حالی با پیروزی رئال به پایان رسید که داور در پیروزی این تیم نقش اصلی را داشت.

در دیگر بازی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بروسیا دورتموند به راحتی و با نتیجه سه بر صفر در ورزشگاه خانگی‌اش توانست شاختار دونتسک را شکست دهد و به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها صعود کرد.

فلیپه سانتا در دقیقه ۳۱ روی ارسال کرنر با ضربه سر دروازه شاختار را باز کرد و هفت دقیقه بعد ماریو گوتزه روی سانتر زیبای روبرت لواندوفسکی گل دوم دورتموند را به ثمر رساند.

بروسیا دورتموند نیمه اول را با نتیجه دو بر صفر به پایان برد، شاختار دونتسک نیمه دوم را خوب شروع کرد ولی بر خلاف جریان بازی گل سوم را خورد.

در دقیقه ۵۹ بازی شوت سنگین شایلکای گون‌دوغان را دروازه‌بان شاختار ناقص دفع کرد،توپ برگشتی در محوطه شش قدم به یاکوب بلاشچیکوفسکی رسید و او هم پس از دریبل دروازه‌بان سومین گل دورتموند را به ثمر رساند.

دورتموند با بازی‌‌های خوب در مرحله مقدماتی و مقابل تیم‌هایی چون رئال مادرید و منچستر سیتی و همچنین شاختار دونتسک یکی از شانس‌های کسب قهرمانی در این فصل لیگ قهرمانان است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.