راهیابی پرسپولیس به نیمه نهایی جام حذفی فوتبال ایران

به روز شده:  18:51 گرينويچ - سه شنبه 05 مارس 2013 - 15 اسفند 1391

گل محمد نوری باعث صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال ایران شد.

پرسپولیس با پیروزی یک بر صفر مقابل ذوب آهن به نیمه نهایی جام حذفی ایران راه یافت و باید در این مرحله با داماش گیلان بازی کند.

هر دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن در این فصل در لیگ برتر عملکرد مناسبی نداشتند و پیروزی در این بازی برای هر دو تیم اهمیت خاصی داشت.

پرسپولیس پس از آمدن یحیی گل محمدی بعنوان سرمربی، روندی رو به رشد داشته اما ذوب آهن این فصل با از دست دادن برخی از بازیکنان اصلی خود و مشکلات مالی در شرایط مناسبی نیست.

قرمز پوشان از ابتد با در اختیار گرفتن میانه زمین، قصد داشته هادی نوروزی، مارکو پرویچ و غلامرضا رضایی را از عمق دفاع ذوب آهن باز کند. از طرف دیگر خط دفاعی ذوب آهن سعی داشت با مسدود کردن راه‌های نفوذ، مانع از حرکت مهاجمان پرسپولیس شود.

بازیکنان ذوب آهن بتدریج با آرام کردن بازی، توپ و میدان را در اختیار گرفتند، و با ارسال توپ‌های بلند روی دروازه پرسپولیس چند موقعیت خطرناک ایجاد کردند که در دو صحنه، محسن بیاتی نیا و اسماعیل فرهادی می توانستند دروازه پرسپولیس را باز کنند اما مدافعان و دروازه‌بان این تیم نلسون مانع شدند.

نیمه اول بدون گل به پایان رسید، در نیمه دوم جدال اصلی باز هم در میانه زمین بود، جایی که هافبک‌های دو تیم برای تصاحب توپ و انتقال آن به خط حمله باهم جدال داشتند. پرسپولیس با اتکا به پاسهای بلند به هادی نوروزی سعی داشتند به گل برسند و ذوب آهن هم حرکات و نفوذ‌های دو بازیکن تکنیکی خود یعنی محسن مسلمان و پیام صادقیان، خطراتی را روی دروازه پرسپولیس بوجود آورد.

نتیجه مساوی و کشیده شدن بازی به ضربات پنالتی، گزینه ایده‌آل فرهاد کاظمی سرمربی ذوب آهن بود. با رقم خوردن نتیجه مساوی در وقت های قانونی، ذوب آهن تا حد زیادی به هدف خود نزدیک شده بود.

در شروع وقت‌ اول اضافه کریم انصاری فرد برای پرسپولیس به زمین آمد. در این پانزده دقیقه به دلیل خستگی بازیکنان، بازی جذابیت نیمه اول و دوم را نداشت؛ اما گل دقیقه ۱۰۱ پرسپولیس همه چیز را عوض کرد.

غلامرضا رضایی در گوشه محوطه جریمه، با یک حرکت تکنیکی مدافع ذوب آهن را جا گذاشت و توپ را برای محمد نوری که در تیر دوم جاگیری کرده بود فرستاد. محمد نوری هم با ضربه سر تک گل پیروزی بخش پرسپولیس را به ثمر رساند.

پس از گل پرسپولیس، ذوب آهن چاره‌ای جزء حمله نداشت، این تیم با نفرات بیشتری به سمت دروازه پرسپولیس حمله کرد ولی نتیجه نگرفت.

در وقت دوم اضافه پرسپولیس محمد قاضی را وارد زمین کرد تا بتواند روی ضد حملات کار را تمام کند ولی دو مهاجم پرسپولیس نتوانستند از ضد حمله‌ها به خوبی استفاده کنند.

به این ترتیب پرسپولیس پس از ۱۲۰ دقیقه با تک گل محمد نوری، ذوب آهن را شکست داد و حریف داماش گیلان در مرحله نیمه نهایی جام حذفی شد.

در دومین بازی مرحله نیمه‌نهایی استقلال و سپاهان باید با هم بازی کنند تا دیگر فینالیست این دوره جام حذفی فوتبال ایران مشخص شود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.