"آشفتگی" آلکس فرگوسن پس از حذف منچستریونایتد

به روز شده:  15:58 گرينويچ - چهارشنبه 06 مارس 2013 - 16 اسفند 1391

الکس فرگوسن پس از کارت قرمز داور به نانی، به داور چهارم بازی اعتراض کرد

پس از باخت پر حرف و حدیث منچستریونایتد مقابل رئال مادرید و حذف این تیم از لیگ قهرمانان اروپا، الکس فرگوسن آنقدر"آشفته" بود که با رسانه‌ها روبرو نشد.

فرگوسن پس از کارت قرمز جنیت چاکر داور ترکیه‌ای بازی به نانی به خاطر بازی خطرناک و خطا روی آلوارو آربلوآ، با چهره‌ای برافروخته در کنار زمین به داور چهارم بازی اعتراض کرد، ده نفره شدن منچستریونایتد در شرایطی رخ داد که این تیم با گل به خودی سرجیو راموس یک بر هیچ از رئال مادرید پیش بود.

مایک فیلان دستیار الکس فرگوسن که به جای او در کنفراس خبری پس از بازی حاضر شده بود، درباره علت غیبت فرگوسن گفت:" هم سرمربی و هم بازیکنان در رختکن آشفته و ناراحت هستند، برای همین من روی این صندلی نشستم و به این کنفراس خبری آمده‌ام"

رئال با یک بازیکن بیشتر، با دو گل‌ سریع لوکا مودریچ و کریستیانو رونالدو، پیروزی دو بر یک مقابل منچستریونایتد را قطعی کرد و در مجموع دو بازی رفت و برگشت سه بر دو برنده شد و در شبی پرماجرا به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد.

او درباره واکنش فرگوسن درباره تصمیم داور گفت:" فکر نمی کنم سرمربی به هیچ وجه آمادگی این را داشته باشد که درباره تصمیم داور اظهار نظر کند، آمدن من جای سرمربی نشان می‌دهد که باشگاه چقدر از این تصمیم آشفته و عصبانی است."

او در ادامه گفت:" ما فکر می‌کنیم که ما تاکتیک مناسبی برای این بازی بزرگ داشتیم، زمانی که مسابقه بدون گل مساوی پیگیری می‌شد ما راحت بازی را در کنترل داشتیم، پس از آن ما موفق شدیم گل بزنیم و این ما را در موقعیت بالاتری قرار داد."

فیلان معتقد است که تصمیم داور همه چیز را تغییر داد:" ما بازی را در کنترل داشتیم که یک تصمیم همه چیز را به هم ریخت. این تصمیم بی نظیر بود. داور در زمین حضور دارد که رای نهایی را صادر کند ولی موضوع این است که تصمیمی درست و صحیح بگیرد. همه دنیا تصاویر این برخورد را دیدند و هر کس می تواند نظری متفاوت نسبت به آن داشته باشد ولی این تصمیم ناامید کننده بود و باعث شد بازی خراب شود."

"تیم خوب باخت"

ژوزه مورینیو سرمربی رئال مادرید، پس از بازی و در اظهار نظری کوتاه منچستریونایتد را شایسته پیروزی دانست: "تیم خوب باخت"

"آقای خاص" بعد از بازی به بازی بد تیم‌اش اعتراف کرد: "بدون توجه به تصمیم داور، تیم بهتر باخت. ما مستحق برد نبودیم اما فوتبال همین است."

منچستریونایتد در بازی دیشب در ورزشگاه اولدترافورد برتر از رئال مادرید، بود. این تیم در نیمه اول بارها موقعیت گلزنی روی دروازه رئال بوجود آورد و نمانیا ویدیچ مدافع منچستر با ضربه سر تیرک دروازه این تیم را به لرزه در آورد.

مورینیو شبی آرام در ورزشگاه اولدترافورد داشت و پس ار بازی تنها از تیم مقابل ستایش کرد:" حس من این است که منچستریونایتد بهتر بازی کرد، آنها بسیار فشرده و تهاجمی بازی کردند. من شک دارم که اگر یازده به یازده مسابقه ادامه پیدا می‌کرد ما می توانستیم بازی را ببریم."

"می دانم که منچستریونایتد تیم بزرگی است نه از نظر فیزیکی بلکه از نظر روانی. می دانم مربی آنها می‌تواند به تیم انگیزه و انرژی دهد ولی من منتظر بودم که ما بتوانیم نوع دیگری بازی کنیم."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.