فردیناند محروم نمی شود

به روز شده:  16:00 گرينويچ - پنج شنبه 07 مارس 2013 - 17 اسفند 1391

ریو فردیناند برای رفتار تمسخر آمیزش نسبت به داور ترکیه ای، پس از باخت منچستر یونایتد به رئال مادرید در جریان مسابقات لیگ قهرمانان، از سوی کمیته انظباطی فدراسیون فوتبال اروپا (یوفا) جریمه نمی شود.

اما یوفا ضمن اقدام علیه کارت قرمزی که به نانی داده شد، علیه سر الکس فرگوسن سرمربی منچستر یونایتد نیز، برای تخطی از وظیفه اش که حضور در کنفرانس خبری بعد از پایان بازی است، اقدام خواهد کرد.

در این دیدار جونیت چاکر، داور ترکیه ای دیدار، در دقیقه ۵۶ بازی، نانی، هافبک منچستریونایتد را به خاطر خطا روی آلوارو آربلوا با کارت قرمز مستقیم جریمه کرد؛ تصمیمی که فردیناند و سایر بازیکنان منچستریونایتد به شدت به آن اعتراض داشتند.

در پایان بازی بازیکنان یونایتد به سمت داوران بازی رفتند و تصاویر تلویزیونی نشان داد که فردیناند پیش از ترک زمین، مقابل صورت داور شروع به دست زدن کرد.

سر الکس فرگوسن نیز در اعتراض به کارت قرمزی که به نانی داده شد، از حضور در کنفرانس خبری بعد از مسابقه خودداری کرد.

مایک فیلان، دستیار او که به جایش در کنفرانس خبری شرکت کرد گفت: " همه در رختکن بسیار ناراحتند، سرمربی هم بسیار ناراحت است. به همین دلیل الان من اینجا هستم."

او در ادامه گفت: "ما به شدت مایوس و بهت زده شده ایم و اصلا نمی دانیم چه اتفاقی افتاد یا اصلا چرا چنین اتفاقی افتاد. ما فکر می‌کنیم که ما تاکتیک مناسبی برای این بازی بزرگ داشتیم، ما در حین مسابقه، بدون گل هم راضی بودیم ولی موفق شدیم گل بزنیم و این ما را در موقعیت بالاتری قرار داد."

فیلان در ادامه گفت:" ما بازی را در کنترل داشتیم که یک تصمیم همه چیز را به هم ریخت. این تصمیم بی نظیر بود. داور در زمین حضور دارد که رای نهایی را صادر کند ولی موضوع این است که تصمیمی درست و صحیح بگیرد. همه دنیا تصاویر این برخورد را دیدند و هر کس می تواند نظری متفاوت نسبت به آن داشته باشد ولی این تصمیم نا امید کننده بود و باعث شد بازی خراب شود."

این دیدار با نتیجه دو بر یک به نفع رئال مادرید به پایان رسید . رئالی ها با برد ۳ بر ۲ در مجموع دو بازی راهی مرحله بعدی شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.