فوتبال باشگاهی انگلستان؛ درخشش ویگان و کوئینز پارک رنجرز

به روز شده:  18:56 گرينويچ - 10 مارس 2013 - 20 اسفند 1391

کارلوس توز، مهاجم آرژانتینی منچستر سیتی، در بازی امروز سه گل زد

فوتبال انگلستان روز شنبه ۹ مارس شاهد پیگیری بازی‌های لیگ برتر و جام حذفی بود. همزمانی این بازی‌ها باعث شد دو بازی در لیگ برتر به تعویق بیفتد.

رقابت وست هم با منچستر یونایند و بازی منچستر سیتی با ویگان در چارچوب لیگ برتر به خاطر جام حذفی به تاریخ دیگری منتقل شد.

لیگ برتر

لیگ برتر، بیست و نهمین هفته را با ۴ بازی آغاز کرد. شگفتی بازی ها پیروزی ۳-۱ کوئینز پارک رنجرز مقابل ساندرلند بود. بازیکنان کوئنیز پارک رنجرز توانستند با نمایش یک بازی مهیج به نتیجه بسیار خوبی برسند و برای خروج از ۳ تیم انتهای جدول با امید بیشتری بازی‌های لیگ را ادامه دهند.

رنجرها با وجود دریافت گل اول بازی در دقیقه ۲۰، توانستند با استفاده از امتیاز میزبانی و تشویق طرفداران، با روحیه بالا و بازی خوب نتیجه را با زدن ۳ گل به نفع خود به پایان برسانند.

این تیم که اخیرا از بدهکاری ۸۹ میلیون پوندی خود خبر داده است باید تمام تلاشش را برای جلوگیری از سقوط به دسته پایین‌تر بکند.

در بازی دیگر روز شنبه، نوریچ میزبان ساوتهمتون بود. این بازی که با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید در دقایق آخر همراه با یک موقعیت عالی پنالتی برای نوریچ بود.

در دقیقه ۹۰ بازی خطای لوک شاو، مدافع ساوتهمتون روی گرانت هولت، مهاجم نوریچ ضربه پنالتی را برای تیم میزبان به همراه آورد؛ اما آرتور بروس، دروازه‌بان ساتهمتون با مهار توپ فرصت گلزنی را از هولت گرفت.

در بازی دیگر این هفته استون ویلا که در زمین ردینگ مقابل این تیم بازی می‌کرد با نتیجه ۱-۲ پیروز از میدان خارج شد.

نکته جالب مسابقه این بود که هر سه گل زده شده این بازی را بازیکنان استون ویلا وارد دروازه کردند.

گل اول در حقیقت دسته گلی بود که بیکر، مدافع ویلا به آب داد، گل به خودی در دقیقه ۳۲ بازی؛ تنها یک دقیقه بعد کریستیان بنتک با به ثمر رساندن اولین امتیاز برای استون ویلا اشتباه هم‌بازیش را جبران کرد و در دقیقه پایانی نیمه اول گابریل اگبانلاهور گل برتری را وارد دروازه میزبان کرد.

سه امتیاز بازی برای استون ویلا خروج از جمع سه تیم انتهای جدول را به همراه داشت.

چهارمین بازی لیگ برتر در روز شنبه به میزبانی وست برام و مقابل سوانزی انجام شد. سوانزی با گل دقیقه ۳۳ مور توانست برای ۷ دقیقه برنده میدان باشد؛ اما گل دقیقه ۴۰ لوکاکو نتیجه بازی را مساوی کرد تا اینکه گل به خودی یوناتان د گوشمن، هافبک کانادایی سوانزی، برد را دو دستی تقدیم میزبان کرد.

جام حذفی

روز شنبه دو بازی هم در چارچوب جام حذفی انجام شد.

در بازی اول ویگان در زمین اورتون مقابل این تیم بازی کرد و با زدن ۳ گل توانست به خوبی از دروازه‌اش دفاع کند. برنده شدن در این بازی ویگان را برای اولین بار راهی دور نیمه نهایی رقابت‌های جام حذفی انگلستان کرد.

۳گل این بازی بین دقایق ۳۰ تا ۳۳ بازی توسط فیگوئرا، مک‌مانمان و گومز به ثمر رسید.

این نتیجه تا حد زیادی غیر قابل پیش‌بینی و دور از انتظار بود چرا که اورتون نه تنها از امتیاز میزبانی برخوردار بود که در جدول لیگ برتر صاحب جایگاه نسبتا خوب ششم است در حالی که ویگان در جایگاه هجدهم جدول و با خطر سقوط به دسته پایین‌تر رو به رو است.

آخرین بازی امروز به میزبانی منچستر سیتی و مقابل بارنزلی بود که ۵-۰ به نفع میزبان به پایان رسید. ۳ گل این بازی را کارلوس تِوِز آرژانتینی زد. دو گل دیگر بازی منچستر سیتی را کولارُو و سیلوا به ثمر رساندند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.