تراکتور مساوی کرد و صدر نشین گروهش در آسیا شد

به روز شده:  19:37 گرينويچ - سه شنبه 12 مارس 2013 - 22 اسفند 1391

این بازی نخستین دیدار بین المللی رسمی تراکتورسازی در خارج از ایران بود

تراکتورسازی تبریز، یکی از سه نماینده ایران در این فصل لیگ قهرمانان آسیا روز سه شنبه ۲۲ اسفند (۱۲ مارس) در دومین دیدار خود مقابل الجیش قطر با نتیجه ۳ بر ۳ مساوی کرد.

این بازی که در دوحه قطر برگزار می شد، نخستین دیدار بین المللی رسمی تراکتورسازی در خارج از ایران بود.

نخستین گل بازی را فلاویو لوپز در ۲۴ روی پاس جواد کاظمیان با ضربه سر برای تراکتور زد.

ضد حمله الجیش در دقیقه ۳۵ فرصت را برای واگنر، بازیکن برزیلی الجیش مهیا کرد تا روی تعلل مدافعان تراکتور توپ را وارد دروازه مهدی ثابتی کند.

در دقیقه ۵۱ این بار فلاویو لوپز پرتغالی از جناح چپ توپی را در محوطه جریمه الجیش به مهدی سید صالحی داد و این بازیکن باتجربه با ضربه ای آرام و زمینی گل دوم تراکتورسازی را به ثمر رساند.

"این بازی نشان داد که این دو تیم تجربه کافی برای بازی های بین المللی را به دست نیاورده اند و چند گل این بازی در پی اشتباهات فردی به ثمر رسید. این دو تیم که تجربه بین المللی کمتری نسبت به دو تیم دیگر گروه یک (الجزیره و الشباب) دارند ممکن است در بازی های بعدی با مشکل روبرو شوند."

محمد تقوی، بازیکن سابق تیم ملی ایران

یک ربع بعد خطای محمد نصرتی، مدافع تراکتورسازی روی واگنر در محوطه جریمه تراکتور، یکی خطای پنالتی برای الجیش داشت که آدریانو، بازیکن برزیلی الجیش این پنالتی را به گل تبدیل کرد و بازی را به تساوی کشاند.

در دقیقه ۸۷ که به نظر می رسید این بازی با همین نتیجه تمام می شود. همکاری تیمی بازیکنان الجیش در محوطه جریمه تراکتورسازی با وجود حضور پر تعداد مدافعان تراکتورسازی واگنر توپی را دور از دستان مهدی ثابتی وارد دروازه تراکتور سازی کرد.

در آخرین دقایق بازی و در وقت تلف شده، تراکتورسازی که هنوز امیدش را از دست نداده بود، صاحب کرنری شد که ژیلسون، بازیکن برزیلی تازه وارد به زمین با ضربه سر توپ را وارد چارچوب الجیش کرد و با وجودیکه دروازه بان الجیش توپ را گرفت، اما توپ از خط دروازه گذشته بود و تراکتورسازی توانست بازی را به تساوی بکشاند و در آخرین لحظات یک امتیاز به دست آورد.

در این دیدار مهدی ثابتی، محمد نصرتی، مصطفی اکرامی، مرتضی اسدی، قاسم دهنوی، مهدی کیانی، فلاویو لوپز، مهدی کریمیان، محمد ایرانپوریان، سید مهدی سید صالحی و جواد کاظمیان بازیکنانی بودند که در ابتدای بازی برای تراکتورسازی به میدان رفتند.

تراکتورسازی دو هفته پیش در تبریز میزبان الجزیره بود که موفق شد با نتیجه ۳ بر یک حریف اماراتی اش را شکست دهد.

در بازی دیگری از گروه یک که در امارات برگزار شد الجزیره و الشباب عربستان یک بر یک مساوی کردند.

تراکتورسازی با این تساوی با چهار امتیاز از دو بازی به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به الشباب عربستان، صدرنشین جدول گروه یک لیگ قهرمانان آسیا شد.

بازی بعدی تراکتورسازی در این چارچوب روز دوم آوریل مقابل الشباب خواهد بود.

در بازی های دیگر در غرب آسیا روز سه شنبه الشاب امارات با نتیجه یک بر صفر به میهمانش پاختاکور باخت و دیدار دو تیم الاتفاق و لخویه بدون گل پایان یافت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.