بارسلونا٬ آث میلان را نقره داغ کرد

به روز شده:  12:25 گرينويچ - چهارشنبه 13 مارس 2013 - 23 اسفند 1391

سه گل کافی بود که بارسلونا را راهی مرحله بعدی کند

در دیدار برگشت دو تیم بارسلونا و آث میلان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که سه شنبه شب٬ ۱۲ مارس در ورزشگاه نوکمپ برگزار شد٬ بارسلونا با چهار گل میهمانش را شکست داد و به مرحله بعد راه یافت.

بارسلونا برای صعود به مرحله بعد نیاز به برد با اختلاف بیش از دو گل داشت. دو هفته پیش در دیدار رفت این دو تیم که در ورزشگاه سن سیروی میلان برگزار شد٬ میلان دو بر صفر بارسلونا را شکست داد.

بارسلونا در بازی برگشت خیلی زود کنترل بازی را در دست گرفت و موفق شد در دقیقه ۵ بازی با شوتی که لیونل مسی از روی خط هجده قدم زد٬ یکی از گل‌های بازی رفت را جبران کند. این پنجاه و دومین گل این ستاره آرژانتینی در این فصل بود.

در دقیقه ۴۰ توپی را که بازیکنان میلان در میانه زمین از دست دادند٬ آندره اینیستا پشت خط محوطه جریمه میلان برای مسی فرستاد و مسی از‌‌ همان نقطه‌ای که گل اول را زده بود٬ بار دیگر دروازه کریستین آبیاتی را نشانه گرفت و برد میلان در بازی رفت را بی‌اثر کرد.

نیمه اول با همین دو گل تمام شد. در دقیقه دهم نیمه دوم همکاری ژاوی و داوید ویا بار دیگر بارسا را صاحب موقعیت کرد و ویا که در این دیدار از ابتدای بازی به میدان رفته بود به خوبی از این فرصت استفاده کرد و گل سوم بارسلونا را زد.

این سه گل کافی بود که بارسلونا را راهی مرحله بعدی کند. اما بعد از این گل کمی فشار میلان روی دروازه بارسلونا افزایش یافت. میلانی‌ها اگر می‌توانستند یک گل بزنند٬ در جمع هشت تیم بر‌تر اروپا قرار می‌گرفتند.

اما عطش برای گلزنی بارسلونا که هفته‌های سختی را تجربه کرده بود تا آخرین لحظه ادامه داشت و بالاخره در آخرین لحظات وقت تلف شده در پی یک ضد حمله٬ گل چهارم را توسط جوردی آلبا به ثمر رساندند و آث میلان را متحمل سنگین‌ترین شکستشان در تاریخ این رقابت‌ها کردند.

آتش بازی گالاتاسرای در آلمان

در بازی دیگر این مرحله که در شهر گلزنکیرشن در آلمان برگزار شد٬ گالاتاسرای میهمان شالکه ۰۴ بود.

نماینده ترکیه که در بازی رفت در استانبول با نتیجه یک بر یک متوقف شده بود٬ برای صعود در بازی برگشت نیاز به برد یا تساوی دو بر دو داشت.

در دقیقه ۱۷ رومن نوشتادر٬ هافبک دفاعی شالکه تیمش را به مرحله یک چهارم نهایی نزدیک‌تر کرد.

اما این برتری چندان نپایید و حمید آلتینتوپ از پشت محوطه جریمه در دقیقه ۳۷ بازی را به تساوی کشید.

پنج دقیقه بعد بوراک ییلماز گل برتری گالاتاسرای را به ثمر رساند. این هشتمین گل ییلماز در هشت بازی گالاتاسرای در لیگ قهرمانان بود.

در نیمه دوم و در دقیقه ۶۳ در پی اشتباه فرناندو موسرلا٬ دروازه‌بان گالاتاسرای٬ میشل باستوس برزیلی از فرصت استفاده کرد و بازی را به تساوی کشاند.

با وجود این تساوی گالاتاسرای به لطف گل زده در خانه حریف همچنان صعود کننده به مرحله بعد محسوب می‌شد.

با این حال در آخرین ثانیه‌های بازی در وقت تلف شده٬ شاگردان فاتح تریم کار شالکه را یکسره کردند و با گلی که اوموت بولوت زد٬ ششمین صعود خود به مرحله یک چهارم نهایی را جشن گرفتند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.