آرسن ونگر: پیروزی مقابل بایرن مونیخ غیرممکن نیست

به روز شده:  17:28 گرينويچ - چهارشنبه 13 مارس 2013 - 23 اسفند 1391

آرسن ونگر معتقد است تیم‌اش در بازی برگشت مقابل بایرن مونیخ می‌تواند این تیم را با اختلاف سه گل شکست دهد

آرسن ونگر سرمربی آرسنال تاکید کرده که جبران باخت سه بر یک بازی رفت مقابل بایرن مونیخ دور از دسترس نیست.

"ما می دانیم که این کار مشکلی است اما غیر ممکن نیست.تنها راهی که این مسئله را امکان پذیر می‌کند این است که برای آن واقعا تلاش کنیم. این که از قبل بپذیریم ما بازنده هستیم برای ما به هیچ وجه قابل قبول نیست."

علاوه بر نتیجه بازی رفت و همچنین ترکیب قوی، آمار برد بایرن مونیخ در بازی‌های خانگی موضوعی است که امید آرسنال برای جبران نتیجه را با چالشی جدی مواجه می‌کند.

صدرنشین بوندس لیگا از دوسال پیش که در لیگ قهرمانان اروپا، سه بر دو در آلیانتس آرنا به اینترمیلان باخت تا به امروز در هیچ بازی خانگی سه گل دریافت نکرده است.

بایرن مونیخ همچنین در ۲۵ بازی این فصل بوندس لیگا تنها ۱۰ گل خورده در کارنامه‌اش دارد.

اما ونگر عقیده دارد:"ما تجربه بالایی در لیگ قهرمانان اروپا داریم و ما بطور کلی در همه جا پیروز بوده ایم و این بدین معناست که ما حق داریم به پیروزی باور داشته باشیم."

من مطمئن هستم اگر این تیم خود را در بازی پیدا کند و به خود باور داشته باشد، شما یک تیم دیگر را در زمین خواهید دید."

البته غیبت جک ویلشر، باکاری سانیا و ویشچ شزنی که هر سه از بازیکنان اصلی آرسنال هستند، کار این تیم را برای پیروزی در بازی برگشت در مونیخ سخت تر می‌کند.

با این حال آرسن ونگر امیدوار است آرسنال در بازی مقابل بایرن مونیخ نمایشی متفاوت داشته باشد: "در این فصل ما باید برای یافتن خودباوری، باید در بازی بزرگ مبارزه کنیم. ما یک فرصت دیگر در این بازی داریم، امیدوارم تیم قدر این فرصت را بداند."

"من برای روش این تیم و خود آن احترام زیادی قائل هستم ولی آنها پاداش آن را هنوز نگرفتند."

آرسنال در حال حاضر در جدول لیگ برتر انگلستان در رده پنجم قرار دارد و اگر نتواند تا انتهای فصل یکی از رتبه‌های اول تا چهارم را کسب کند سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به دست نخواهد آورد.

این تیم در این فصل لیگ برتر، برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا با چلسی، تاتنهام و لیورپول رقابت می‌کند.

با توجه به اینکه آرسنال با باخت مقابل بلکبرن از جام حذفی انگلستان حذف شده، این تیم امیدی به کسب جام در این فصل ندارد و به این ترتیب توپچی های لندن هشت سال است که افتخاری کسب نکرده اند.

در بازی امشب بایرن مونیخ و آرسنال، تیم میزبان باستین شواین اشتایگر، جروم بواتنگ را به خاطر محرومیت در ترکیب ندارد، فرانک ریبری هم این بازی را به خاطر مصدومیت از دست داده است.

یوپ هینکس سرمربی بایرن مونیخ درباره بازی امشب مقابل آرسنال گفته است:" ما در نیمه اول مسابقه رفت مقابل آرسنال بازی خیلی خوبی انجام دادیم و در نیمه دوم بد نبودیم. اما نباید فراموش کنیم که آرسنال، همچنان آرسنال است.آنها برای سالیان سال فوتبالی زیبا و عالی را به نمایش گذاشته اند."

سرمربی بایرن مونیخ، آرسن ونگر را مربی خلاقی می داند:" آرسن ونگر همواره پر از ایده و فکر است، همیشه بازی کردن مقابل تیم او خطرناک و سخت است. ما با اینکه بازی رفت را سه بر یک برده ایم، باید هشیار باشیم. آرسن ونگر با آمدنش به آرسنال، برای این تیم موفقیت را به همراه آورده است. برای سال ‌های سال این تیم بهترین فوتبال را در انگلستان به نمایش گذاشته، هرچند همیشه موفق نبوده است."

‌‎

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.