لیگ قهرمانان آسیا؛ استقلال در آزادی برد، سپاهان در دوحه باخت

به روز شده:  21:31 گرينويچ - چهارشنبه 13 مارس 2013 - 23 اسفند 1391

فرهاد مجیدی با زدن گل دوم استقلال خیال این تیم را از کسب سه امتیاز بازی راحت کرد

در هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، استقلال در ورزشگاه آزادی با دو گل العین امارات را شکست داد و سپاهان در دوحه نتواسنت از پس جبرئیل سیسه و هم تیمی‌هایش بر آید و سه بر یک مقابل الغرافه شکست خورد.

استقلال۲- العین امارات صفر

نیمه اول بازی بدون اتفاق خاصی دنبال شد. هیچ کدام از دو تیم موقعیت گلزنی جدی روی دروازه ها ایجاد نکردند.

آبی‌پوشان در حالی بازی را آغاز کردند که دو بازیکن کلیدی این تیم یعنی فرهاد مجیدی و آرش برهانی در ترکیب اصلی این تیم حضور نداشتند.

از سوی دیگر العین با در اختیار داشتن آساموا ژیان بازیکن سابق ساندرلند، و ستاره این تیم یعنی محمد عبدالرحمان که شایعاتی در مورد پیوستن او به تیم‌هایی چون منچستر سیتی مطرح شده است، قصد داشت در این بازی به پیروزی برسد.

در نیمه اول زوج خط حمله العین یعنی اکوکو و ژیان صاحب چند موقعیت گلزنی شدند ولی آنها به راحتی این فرصت‌ها را از دست دادند.

با گذشت بیش از نیم ساعت از بازی، امیر قلعه نویی، فرهاد مجیدی را به جای ویسنته آرسه وارد زمین کرد تا خط حمله این تیم در این بازی بتواند موثرتر عمل کند.

مجیدی کمتر از یک دقیقه بعد از وارد شدنش می‌توانست دروازه العین را باز کند که ضربه آن با اختلاف از روی دروازه به بیرون رفت.

در نیمه دوم استقلال با فرستادن آرش برهانی به زمین خط تهاجمی خود را تقویت کرد. اما العین هم در شروع نیمه دوم موقعیت گلزنی داشت؛ در دقیقه ۵۴ الکس بروسک در موقعیتی تک به تک با مهدی رحمتی قرار گرفت ولی نتوانست دروازه استقلال را باز کند.

استقلال سرانجام با تقویت خط حمله خود، در دقیقه ۶۴ گل اول را به ثمر رساند؛ مجتبی جباری از جناح راست سانتر زیبایی روی دروازه فرستاد و جی لوید ساموئل با ضربه سری زیبا دروازه العین را باز کرد.

العین پس از دریافت گل اول، برای جبران گل خورده روی دروازه استقلال حمله کرد، ولی استقلال در یکی از همین حمله‌ها، گل دوم را هم به ثمر رساند.

در دقیقه ۷۴ پاس سیاوش اکبرپور با پاس در عمق فرهاد مجیدی را صاحب توپ کرد و او هم با شوتی زمینی دروازه العین را برای بار دوم باز کرد.

پس از گل دوم، استقلال با بازی تدافعی نتیجه بازی را حفظ کرد و توانست دومین بازی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را در تهران با پیروزی پشت سر بگذارد.

الغرافه قطر۳- سپاهان اصفهان۱

سپاهان اصفهان مقابل الغرافه قطر در حالی که در نیمه اول بازی را ۱-۱ مساوی کرده بود، با دریافت دو گل در نیمه دوم، سه بر یک بازی را واگذار کرد.

سفید پوشان اصفهانی مسابقه را با فشار بر روی دروازه الغرافه آغاز کردند. سپاهان با حرکت احسان حاج صفی و محرم نوید‌کیا، مهاجمان این تیم یعنی محمدرضا خلعتبری و جواهیر سوکای را بارها درنیمه اول صاحب موقعیت گلزنی کردند.

در دقیقه ۱۳ روی ارسال کرنر از سمت چپ سپاهان اولین گل بازی را به ثمر رساند؛ محمدرضا خلعتبری توپ را روی دروازه ارسال کرد و علی احمدی، مدافع سپاهان با یک بغل پا دروازه الغرافه را باز کرد، اما سه دقیقه بعد روی یک ضربه کاشته و با اشتباه مدافعان سپاهان جبرئیل سیسه، دروازه شهاب گردان را باز کرد.

جبرئیل سیسه بازیکن کوئینز پارک رنجرز انگلستان که به طور قرضی در نیم فصل به الغرافه قطر پیوسته است در ادامه بازی باعث باخت سپاهان شد

پس از این گل سپاهان با شوت‌های از راه دور می‌توانست گل‌های بعدی را هم بزند و از سوی دیگر الغرافه با پاس های پشت دفاع، سعی داشت سیسه و نه‌نه صاحب توپ کند و به گل برسد.

نیمه اول با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید. در نیمه دوم زرد پوشان الغرافه با استفاده از ضعف جناح راست سپاهان، جایی که به خاطر نفوذهای علی احمدی خالی می‌ماند، به گل رسیدند.

در دقیقه ۵۸ بازی، نه‌نه با پای چپ توپ را روی دروازه فرستاد و جبریل سیسه هم در دهانه دروازه با ضربه سر چکشی گل دوم الغرافه را به ثمر رساند.

پس از این گل، سپاهان با آوردن حسین پاپی و فرستادن توپ‌های بلند روی دروازه الغرافه سعی در جبران گل خورده داشت.

مدافعان الغرافه و دروازه‌بان این تیم بارها پس از گل دوم، دروازه تیم میزبان را نجات داده‌اند تا در نهایت در یک ضد حمله، ماجد بازیکن تعویضی الغرافه برای بار سوم دروازه سپاهان را باز کرد.

سپاهان پس از این باخت با سه امتیاز به خاطر تفاضل گل بهتر در رتبه دوم جدول گروه سوم قرار گرفت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.