هشدار آرسن ونگر در مورد حذف تیم‌های انگلیسی لیگ قهرمانان

آرسن ونگر
Image caption در مدت مربیگری ونگر، آرسنال هر سال در لیگ قهرمانان حاضر بوده است

آرسن ونگر، مربی آرسنال، بعد از باخت تیمش در لیگ قهرمانان اروپا، در مورد راه نیافتن تیم‌های انگلستان به یک چهارم نهایی این لیگ هشدار داد.

با حذف توپچی‌ها از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به دلیل شکست مقابل بایرن مونیخ و بر اساس قانون گل زده در خانه، آخرین نماینده انگلستان از راهیابی به یک چهارم نهایی این لیگ بازماند.

حذف تیم‌های انگلیسی از رقابت‌های لیگ قهرمانان از سال ۱۹۹۶ بی‌سابقه بوده است.

آقای ونگر این اتفاق را "سرخوردگی برای فوتبال انگلستان" نامید و گفت: "ما پذیرفته‌ایم که از فوتبال اروپا عقب مانده ایم."

منچستر سیتی، مدافع قهرمانی لیگ برتر و تیم دوم جدول لیگ در فصل جاری، در گروه خود بدون هیچ بردی، کم امتیاز‌ترین شد.

چلسی که سال گذشته با شکست بایرن مونیخ در فینال به قهرمانی جام قهرمانان اروپا رسید، امسال نتوانست از گروه خود بالا بیاید، با امتیاز مساوی و تفاضل گل کم‌تر از شاختار دونتسک اوکراین جا ماند.

منچستر یونایتد که بازی دور از خانه مقابل رئال مادرید را ۱-۱ به پایان رساند، با باخت ۱-۲ در خانه از راهیابی به مرحله بعد باز ماند.

مربی آرسنال گفت: "وقتی که در مورد آینده فوتبال انگلستان فکر می‌کنیم باید این را هم در نظر داشه باشیم که از آخرین غیبت تیم‌های انگلیسی در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان زمان زیادی می‌گذرد."

یوپ هاینکس، مربی بایرن اما آینده روشنی را برای تیم‌های انگلیسی می‌بیند و معتقد است که باشگاه‌های لیگ برتر انگلستان در فصل آینده نتایج بهتری خواهند گرفت.

آقای هاینکس با اشاره به بازی موثر تیم‌های آلمانی و حذف زودهنگامشان از رقابت‌های فصل گذشته گفت: "فکر می‌کنم حذف منچستر یونایتد از روی بد شانسی بود و آرسنال هم کیفیت بالای تیم را در بازی‌هایش به نمایش گذاشت. چرخه حذف و بازگشت به صحنه در فوتبال دور از انتظار نیست، تیم‌های انگلیسی سال آینده بهتر به صحنه باز خواهند گشت."

آخرین حضور آرسنال در فینال جام قهرمانان به رقابت‌های ۶-۲۰۰۵ بر می‌گردد که با شکست ۱-۲ از بارسلونا به نائب قهرمانی رسید.

اگر چه آرسنال توانست بازی جسورانه‌ای را در مونیخ به نمایش بگذارد اما برای رسیدن به دور بعدی نیازمند برد با حداقل سه گل بود.

ونگر با اعلام اینکه به شاگردانش افتخار می‌کند گفت: "خیلی متاسفم که نتوانستیم با زدن گل سوم انتظار طرفدارانمان را برآورده کنیم. فکر میکنم ظرفیت زدن گل سوم را داشتیم، با نگاه کردن مجدد بازی رفت می‌بینیم که جا برای پشیمانی زیاد است."

بازی امسال آرسنال مقابل مونیخ به نوعی تکرار موقعیت توپچی‌ها در فصل گذشته بود، زمانی که بازی رفت مقابل آث‌میلان را ۴-۰ واگذار کردند و در بازی برگشت ۳-۰ مقابل این تیم به پیروزی رسیدند.

نحوه حذف آرسنال در حقیقت نشان دهنده کیفیت بالای این تیم است، چیزی که برای قهرمانی لازم است اما کافی نیست؛ ثبت گل و امتیاز به دست آمده تعیین کننده نهایی است.

مربی آرسنال در باره نقش نتیجه بازی رفت گفت: "تمام پشیمانی من به گل سومی بر می‌گردد که به راحتی در بازی رفت خوردیم، وقتی که می‌توانستیم بازی را ۲-۱ ببازیم. حالا اهمیت گل سوم آن بازی به خوبی معلوم است."

حالا آرسنال باید تمام توانش را متوجه امتیاز گرفتن در لیگ برتر کند تا بتواند به چهار تیم بالای جدول بپیوندد و اجازه حضور در فصل آینده پیدا کند.

از سال ۱۹۹۶ که آرسن ونگر مربیگری آرسنال را به عهده دارد، این تیم هر سال توانسته است که در لیگ قهرمانان حضور داشته باشد، هرچند که در حال حاضر با پنج امتیاز اختلاف بعد از چلسی در جایگاه پنجم جدول قرار دارد و در ۱۰ بازی باقیمانده باید تلاش کند تا به چهار تیم بالای جدول لیگ برتر برگردد.

مطالب مرتبط