لیگ برتر ایران؛ خروج ذوب آهن از منطقه خطر

به روز شده:  23:43 گرينويچ - 17 مارس 2013 - 27 اسفند 1391
ذوب آهن - پیکان

ذوب آهن - پیکان

در ادامه رقابت‌های لیگ برتر ایران، امروز یکشنبه ۲۷ اسفند، چهار بازی انجام شد. اتفاق مهم این هفته خروج ذوب آهن از بین تیم‌های ته جدولی بود، حالا ذوب آهن باید تلاش کند تا در مدت باقی‌مانده جای خود را در لیگ برتر حفظ کند.

ذوب آهن اصفهان امروز میزبان پیکان بود و توانست با نتیجه ۲-۱ حریف را شکست دهد. تمام گل‌های بازی امروز را اصفهانی‌ها زدند، گل اول ذوب آهن را قاسم حدادی‌فر در دقیقه ۲۸ زد و محسن بیاتی‌نیا زننده گل دوم در دقیقه ۵۸ بود. گل سوم‌ بازی و اولین گل پیکان را هم محمد برجلو، بازیکن ذوب آهن در دقیقه ۵۸ وارد دروازه خودشان کرد.

با ۳ امتیاز به دست آمده از این بازی، ذوب آهن با یک پله صعود با ۳۰ امتیاز جای آلومینیوم را در رده ۱۴ جدول گرفت؛ برای ماندن در لیگ برتر لازم است ذوب آهن تا آخر فصل از بازگشت به رده پایین‌تر از جلوگیری کند.

صبای قم که میزبان آلومینیوم هرمزگان بود توانست مهمانش را ۲-۱ شکست دهد. اول بازی را میلاد میداودی در دقیقه ۳۳ برای آلومینیوم زد؛ هرمزگانی‌ها تا دقیقه ۵۵ بازی برنده میدان بودند که با گل اکبر صادقی برای صبا نتیجه به تساوی کشیده شد.

در دقیقه ۶۷ بازی عبدالکریم اسلامی نتیجه را در حالی به نفع صبا تغییر داد که تیمش با ۱۰ بازیکن در حال بازی بود؛ سعید لطفی در دقیقه ۵۶ بازی از زمین اخراج شده بود؛ البته کارت‌های قرمز صبا به همین‌جا ختم نشد و مهدی مومنی هم در دقیقه ۶۹ بازی، اخراج شد.

تیم قعر جدولی گهر که میزبان رقابت مقابل داماش بود با نتیجه ۱-۲ بازی را واگذار کرد. گل اول این بازی را محمدرضا مهدوی در دقیقه ۲۴ زد و گل دوم را علیرضا جهانبخش در دقیقه ۳۷ به ثمر رساند.

گل‌ داماش را محمدرضا خرسندنیا در دقیقه ۸۸ زد. بعد از این بازی داماش با ۳۸ امتیاز در رتبه ۱۳ جدول قرار دارد و گهر هم همچنان قعر نشین جدول باقی مانده است.

نفت آبادان اما موفق نشد از امتیاز میزبانی استفاده کند و با دریافت ۳ گل از سایپا، بازنده میدان شد. گل‌های سایپا را حامد شیری در دقیقه ۳۳، محسن ارزانی دقیقه ۷۲ و سعید ماسوله در دقیقه ۵۸ وارد دروازه نفت کردند. سهم نفت آبادان از این بازی کارت قرمزی بود که در دقیقه ۵۸ به عباس مرداسی داده شد.

وب‌سایت رسمی موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان گزارش کرده که بعد از نتیجه این بازی و در آستانه سقوط قرار گرفتن نفت آبادان به لیگ آزادگان سرمربی این تیم از کار برکنار شد.

این وب‌سایت در این مورد نوشت: "با تصمیم ناصر گودرزی مدیر عامل موسسه، علیرضا فیروزی به دلیل کسب نتایج ضعیف و عدم صدور کارت ایشان از سوی سازمان لیگ برتر و پاره‌ای دلایل دیگر از سمت خود در تیم فوتبال بزرگسالان صنعت نفت آبادان برکنار شد."

بازی‌های لیگ برتر ایران فردا با انجام دو بازی بین تیم‌های نفت تهران و استقلال، تراکتورسازی و سپاهان پیگیری خواهد شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.