لیگ برتر انگلستان؛ چلسی به رده سوم صعود کرد

به روز شده:  22:17 گرينويچ - 17 مارس 2013 - 27 اسفند 1391
ایدن هازارد

خوشحالی ایدن هازارد بعد از زدن گل دوم چلسی

هفته سی‌ام لیگ برتر انگلستان در حالی پیگیری شد که چلسی توانست وست‌هم را در داربی لندن ۲-۰ شکست دهد. زمان برگزاری این بازی در زمان‌بندی لیگ، شنبه گذشته، ۹ مارس بود که به خاطر همزمانی با جام حذفی به امروز (یکشنبه 27 مارس) منتقل شد.

گل اول این بازی، دویستمین گل فرانک لمپارد، هافبک ۳۴ ساله چلسی برای این تیم بود که در دقیقه ۱۹ به ثمر رسید و ادن آزار زننده گل دوم بود که با پاس خوان ماتا در دقیقه ۵۰ وارد دروازه چلسی شد. بعد از این بازی چلسی با ۵۵ امتیاز به رده سوم صعود کرد.

در داربی دیگر این هفته تاتنهام در شمال لندن میزبان فولام بود. فولام که در تمام مدت این بازی اشکان دژاگه، مهاجم ملی پوش ایرانی را در ترکیب اصلی خود داشت، موفق شد میزبان خود را با یک گل شکست دهد.

اشکان دژاگه

خطای اشکان دژاگه روی موسی دمبله که به خاطر آن کارت زرد گرفت

تک گل این بازی را دیمیتار برباتوف، مهاجم بلغارستانی فولام در دقیقه ۵۲ بازی وارد دروازه کرد. نتیجه این بازی فولام را از رده ۱۰ جدول تکان نداد اما باعث شد تاتنهام، با ۵۴ امتیاز، جایگاه سوم جدول را در اختیار چلسی قرار دهد.

ساندرلند مقابل مهمانش، نوریچ ۱-۱ متوقف شد. گل اول این بازی را وسلی هولاهان، هافبک ایرلندی نوریچ با همکاری کامارا، در دقیقه ۲۶ بازی زد؛ ۴ دقیقه بعد از این گل، مارک بان، دروازه بان نوریچ از بازی اخراج شد. در دقیقه ۴۰ بازی کرگ گاردنر گل تساوی را برای ساندرلند از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

نوریچ بعد از این بازی با ۳۴ امتیاز در ردیف ۱۲ جدول خود را حفظ کرد و ساندرلند با ۳۱ امتیاز در رده ۱۵ باقی ماند.

نیوکاسل که برای بازی با ویگان مهمان این تیم بود به شکست با نتیجه ۲-۱ تن داد. اما این شکست، تحت تاثیر باخت وست‌هم باعث صعود نیوکاسل با ۳۳ امتیاز به رده ۱۳ جدول شد. ویگان با ۲۷ امتیاز همچنان در ردیف ۱۸ و بین سه تیم در خطر سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.