محرومیت یک ساله هادی عقیلی از فوتبال ایران

به روز شده:  15:08 گرينويچ - دوشنبه 18 مارس 2013 - 28 اسفند 1391

هادی عقیلی شب پیش از بازی با لبنان، اردوی تیم ملی ایران را ترک کرد

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران هادی عقیلی، مدافع باشگاه القطر کشور قطر را یک سال از حضور در کلیه رقابت‌های مرتبط با فوتبال ایران محروم کرد.

هادی عقیلی شب پیش از بازی ایران و لبنان در چهارچوب رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا در استرالیا، اردوی تیم ملی ایران را ترک کرد. پس خروج او از تیم ملی عده‌ای علت این حرکت او را قرار نگرفتن در ترکیب اصلی تیم ملی عنوان کرده بودند.

در حکم صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، این بازیکن علاوه بر محرومیت یک ساله، به پرداخت ۱۵ میلیون‌ تومان محکوم شده است.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پیش از این در واکنش به قهر کردن هادی عقیلی از تیم ملی ایران گفته بود کلیک عقیلی دیگر جایی در تیم ملی ایران نخواهد داشت.

عقیلی در واکنش به حکم صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در گفتگویی گفته است: "من پس از آن که آن تصمیم را پیش از بازی با لبنان گرفتم از مردم عذرخواهی کردم. قبول دارم تصمیمی که آن شب گرفتم تصمیمی احساسی بود و باید مانند سایر بازیکنان از فوتبال ملی خداحافظی می‌کردم. اکنون بار دیگر از مردم عذرخواهی می‌کنم".

بازیکن سابق تیم سپاهان اصفهان در مورد اینکه چگونه به این حکم اعتراض خواهد کرد گفته است: "اگر به من فرصتی ندهند و حکم تغییر نکند اعتراضم این خواهد بود که می‌آیم در ایران و خانه نشین می‌شوم چرا که دیگر دوست ندارم خارج از کشورم بازی کنم. من از فدراسیون فوتبال می‌خواهم به خاطر سابقه‌ای که داشته‌ام به من فرصت بدهد و برایم احترام قائل شوند و حرفهایم را بشنوند".

اما اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفته که حکم صادره قطعی نیست و او می تواند به این حکم اعتراض کند.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی در چهارچوب مقدماتی جام ملت‌های آسیا روز سه‌شنبه ۵ فروردین با کویت بازی خواهد کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.