همه باشگاه‌های فوتبال انگلستان به دستگاه شوک قلبی مجهز می‌شوند

به روز شده:  19:10 گرينويچ - دوشنبه 18 مارس 2013 - 28 اسفند 1391
پارتیس موآمبا

ایست قلبی پاتریس موامبا، باعث شد فدراسیون فوتبال انگلستان آزمایش‌های پزشکی بیشتری را بر روی بازیکنان انجام دهد

بیش از ۹۰۰ دستگاه شوک دهنده قلب برای استفاده در لیگ‌های محلی و سوپر لیگ زنان فوتبال انگلستان تهیه و به کار گرفته خواهد شد.

یکسال پس از حمله قلبی پاتریس موامبا، فدراسیون فوتبال انگلستان و بنیاد قلب بریتانیا اجرای یک برنامه یک میلیون و دویست هزار پوندی را آغاز کردند که توزیع دستگاه‌های شوک قلبی بخشی از آن است.

پاتریس موامبا ۲۴ ساله که سابقه بازی در تیم ملی زیر ۲۱ سال انگلستان را نیز دارد، در بازی یک‌چهارم نهایی جام حذفی در زمین تاتنهام در هفدهم مارس سال گذشته، دچار ایست قلبی شد و با اینکه هفتاد و هشت دقیقه قلبش از کار افتاده بود، بطور معجزه آسایی زنده ماند.

پرنسل متخصص اورژانس حاضر در زمین او را از مرگ نجات دادند.

این فوتبالیست پنج ماه پس از بهبودی با نظر متخصصان اعلام کرد که از فوتبال خداحافظی می کند.

در سالگرد این حادثه، موامبا که به زودی دومین فرزندش به دنیا خواهد آمد، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: "یکسال پیش در چنین روزی نزدیک بود دنیای من به انتها برسد، من الان زنده‌ام و زندگی را دوست دارم. از همه مهربانی‌ها و همراهیتان متشکرم."

دستگاه شوک دهنده قلب، در زمان ایست قلبی به قلب شوک الکتریکی کنترل شده‌ای را وارد می‌کند. این دستگاه بر اساس تصمیم فدراسیون فوتبال انگلستان و همکاری بنیاد قلب بریتانیا در تمام مسابقات و لیگ‌های محلی این کشور در دسترس قرار خواهد گرفت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.