سپاهان و استقلال شانه به شانه در کورس قهرمانی

به روز شده:  17:57 گرينويچ - دوشنبه 18 مارس 2013 - 28 اسفند 1391

فرهاد مجیدی در این مسابقه در نیمه دوم به بازی آمد ولی نتوانست دروازه نفت تهران را باز کند

در آخرین بازی‌های لیگ برتر ایران در سال ۹۱، سپاهان اصفهان در تبریز سه بر یک تراکتور سازی را درهم کوبید و با توجه به تساوی استقلال و نفت تهران به فاصله یک امتیازی آبی‌پوشان رسید.

استقلال ۱ - نفت تهران ۱

استقلال تهران با تساوی ۱-۱ مقابل نفت تهران، سال ۹۱ را با صدرنشینی در لیگ برتر فوتبال ایران به پایان رساند، البته سپاهان با یک امتیاز کمتر نسبت به استقلال، در جایگاه دوم قرار گرفت و جدی‌ترین رقیب استقلال برای کسب جام قهرمانی در این فصل است.

مجتبی جباری هافبک طراح استقلال در ترکیب اولیه این تیم حضور نداشت. آبی پوشان خیلی زود و در دقیقه ۱۶ بازی گل اول را زدند؛ خسرو حیدری با جا گذاشتن دو بازیکن در گوشه محوطه جریمه با پاس رو به بیرون فرزاد حاتمی را صاحب توپ کرد و او هم با شوتی دقیق تک گل استقلال را به ثمر رساند.

نفت پس از خوردن گل تلاش کردن که در نیمه اول بازی را مساوی کند ولی در نهایت مسابقه یک بر صفر در این نیمه به سود استقلال به پایان رسید.

در نیمه دوم جی لوید ساموئل که در بازی این تیم مقابل العین امارات هم بازی خوبی انجام داده بود، در موقعیتی تک به تک می‌توانست گل دوم استقلال را به ثمر برساند ولی دروازبان نفت با خروج به موقع مانع او شد.

یک دقیقه بعد از موقعیت خطرناک استقلال، نفت گل تساوی را به ثمر رساند؛ شوت رضا نوروزی بازیکن نفت پس از برخورد با حسن اشجاری تغییر مسیر داد و وارد دروازه مهدی رحمتی شد.

استقلال بعد از دریافت گل تساوی، موقعیت‌های مناسبی برای زدن گل پیروزی داشت ولی فرهاد مجیدی مهاجم پرسابقه این تیم نتوانست این فرصت‌ها را به گل تبدیل کند تا استقلال با تساوی مقابل نفت ۶۰ امتیازی شود تنها با یک امتیاز بیشتر نسبت به سپاهان در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفت.

تراکتورسازی تبریز ۱- سپاهان اصفهان ۳

سپاهان و تراکتورسازی پیش از این بازی، با اختلاف یک امتیازی در رتبه‌های دوم و سوم جدول لیگ قرار داشتند و باخت در این بازی برای هر کدام می‌توانست به معنای کنار رفتن از رقابت برای کسب قهرمانی در لیگ برتر باشد.

زرد پوشان سپاهان با نفوذ به مرکز خط دفاعی تراکتورسازی خیلی زود به گل رسیدند، پاس بلند میلان سوشاک برای مهاجمان سپاهان با خروج نامطمئن مهدی ثابتی دروازه‌بان تراکتورسازی همراه شد و محمدرضا خلعتبری از اشتباه او استفاده کرد و توپ را با ضربه ای دقیق وارد دروازه تراکتورسازی کرد.

محرم نوید کیا هافبک میانی سپاهان در این بازی با پاس‌های دقیق و فضاسازی مناسب؛ موقعیت‌های زیادی برای محمدرضا خلعتبری و جواهیرسوکا، مهاجمان سپاهان بوجود آورد و مدافعان تراکتورسازی را در نیمه اول بارها در دفاع دچار مشکل کرد.

در دقیقه ۳۱ نیمه اول سپاهان گل دوم را هم به تراکتورسازی زد؛ حسین پاپی از گوشه محوطه جریمه توپ را روی دروازه تراکتور سازی فرستاد، مهدی ثابتی دروازه‌بان تراکتور سازی ضربه سر فرشید طالبی را ناقص دفع کرد و در برگشت خود طالبی دروازه تراکتورسازی را برای بار دوم باز کرد.

باز هم ضعف خط مرکز خط دفاعی تیم میزبان علت اصلی به ثمر رسیدن گل بود..

در اواخر نیمه اول تراکتور می‌تواسنت اختلاف گل‌های خورده را به حداقل برساند ولی مهدی سید صالحی و مهدی کریمیان بازیکنان تراکتورسازی نتوانستند دروازه سپاهان را باز کنند.

تراکتورسازی نیمه دوم را بهتر آغاز کرد، این تیم در همان آغاز این نیمه می‌توانست توسط امید ابراهیمی به گل برسد ولی ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

پس از حملات همه جانبه تراکتور برای جبران گل خورده، سپاهان در دقیقه ۶۰ روی یک ضد حمله و پاس در عمق محمدرضا خلعتبری به محرم نویدکیا گل سوم را هم زد.

بسیاری از هواداران تراکتورسازی پس از گل سوم سپاهان ورزشگاه را ترک کردند و دوگل دیگر سپاهان را که هر دو بعلت آفساید مردود شد ندیدند.

تراکتورسازی خیلی دیر و در دقیقه ۸۸ روی حرکت گیلسون به گل رسید که البته حسرت تماشاچیان حاضر در ورزشگاه را کم نکرد.

سپاهان با پیروزی مقابل تراکتورسازی ۵۹ امتیازی شد و با یک امتیاز کمتر از استقلال در رتبه دوم جدول لیگ برتر ایران قرار گرفت. تراکتورسازی هم با ۵۵ امتیاز در رده سوم جدول باقی ماند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.