گریه مهدوی‌کیا باعث استعفای یحیی گل محمدی شد

به روز شده:  16:48 گرينويچ - سه شنبه 19 مارس 2013 - 29 اسفند 1391

یحیی گل‌محمدی در نیم فصل دوم لیگ برتر و پس از اخراج مانوئل ژوزه به‌عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد.

یحیی گل محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به گریه مهدی مهدوی کیا در برنامه نود تلویزیون ایران، از سرمربی گری این تیم استعفاء داد.

آقای گل محمدی پس از گفتگوی مهدی مهدوی کیا، در همین برنامه تلویزیونی گفت: "وقتی مهدی اشک ریخت همه به من نگاه می کردند. من از این موضوع بسیار ناراحت هستم و برای اینکه ثابت کنم رفاقتم با مهدوی کیا چقدر است، تصمیم گرفتم از سرمربیگری پرسپولیس استعفا کنم. مطمئن باشید تصمیمم را گرفته ام و این کار را خواهم کرد. من مهدی را مثل برادرم دوست دارم و نمی خواستم اشک هایش را ببینم."

پس از اعلام این خبر، عادل فردوسی پور مجری این برنامه ورزشی تلویزیون ایران تصمیم گل محمدی را "احساسی" ارزیابی کرد ولی در مقابل یحیی گل محمدی روی تصمیم خود پافشاری کرد و تاکید کرد که به خاطر "رفاقتش" با مهدوی کیا این تصمیم را گرفته است.

اشک‌های مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا که چندی پیش کلیک از فوتبال خداحافظی کرده بود در این برنامه تلویزیونی درباره ماجرای کناره گیری‌اش از فوتبال گفت: "پیش از بازی با مس کرمان متوجه شدم که در ترکیب ۱۸ نفره تیم قرار ندارم، پس آن قرار شد با یحیی گل محمدی درباره این موضوع صحبت کنیم. او هم از این موضوع خیلی ناراحت بود. گفت تو از نظر فنی نمی توانی به ما کمک کنی و دوست دارم در بعد دیگری به ما کمک کنی".

بازیکن سابق تیم‌های هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت درباره اینکه چرا تصمیم گرفت از فوتبال خداحافظی کند گفت: "سه راه وجود داشت. اول اینکه بلند شوم و با عصبانیت بیایم بیرون و بروم مصاحبه کنم و حاشیه درست کنم. دوم اینکه بگویم من با باشگاه قرارداد دارم و در تمرینات شرکت می کنم و سوم اینکه در کمال آرامش خداحافظی کنم و مشکلی ایجاد نکنم. من راه سوم را انتخاب کردم و از این به بعد هم با تمام وجود در خدمت پرسپولیس هستم و در تمرینات شرکت می کنم. آرزویم این است که پرسپولیس به فینال جام حذفی راه پیدا کند و چند دقیقه بازی کنم و جام قهرمانی را بالای سر ببرم."

مهدوی کیا در پایان گفتگویش احساساتی شد و در مقابل دوربین گریه کرد. این اتفاق در آخرین روز‌های سال ۹۱ آخرین شوک به پرسپولیس بود. سرخ پوشان در سال گذشته سه بار سرمربی خود را تغییر دادند و در لیگ برتر ایران هم نتوانستند نتایجی خوبی بگیرند.

پرسپولیس در حالی سال جدید را آغاز خواهد کرد که هنوز مشخص نیست یحیی گل محمدی روی صندلی سرمربی‌گری این تیم خواهد نشست یا خیر.

واکنش مدیر عامل از مدینه

محمد رویانیان که این روزها در مدینه به سر می‌برد، پس از انتشار خبر استعفای گل محمدی، در گفت وگو با سایت باشگاه پرسپولیس گفت که هم مهدوی کیا و هم گل محمدی در پرسپولیس می‌مانند: "گل‌محمدی قطعا در پرسپولیس می‌ماند و مهدوی کیا هم در کنار ما هست. البته تاکید دارم مهدوی‌کیا بازی کند، اما او قبول نکرده ولی گل‌محمدی و مهدوی کیا برای موفقیت و سربلندی پرسپولیس تلاش خواهند کرد."

تیم فوتبال پرسپولیس در اولین بازی در سال ۱۳۹۲ روز یکشنبه ۱۱ فرودین با پیکان بازی خواهد کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.