خداحافظی مایکل اوون با فوتبال در پایان فصل لیگ برتر

به روز شده:  19:53 گرينويچ - سه شنبه 19 مارس 2013 - 29 اسفند 1391
مایکل اوون

مایکل اوون در ۸۹ بازی برای تیم ملی انگلستان، توانست ۴۰ گل به ثمر برساند

مهاجم سابق تیم ملی انگلستان در پایان فصل جاری لیگ برتر انگلستان از فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

مایکل اوون ۳۳ ساله، که در ۸۹ بازی ملی برای تیم ملی انگلستان ۴۰ گل به ثمر رسانده، سابقه بازی در باشگاه‌های لیورپول، رئال مادرید، نیوکاسل و منچستریونایتد را دارد و اکنون عضو باشگاه استوک سیتی است.

این ستاره فوتبال انگلستان در وب سایت شخصی اش نوشته است:" با احساس افتخار وصف ناشدنی تصمیم خود را برای خداحافظی از فوتبال اعلام می‌کنم."

فدراسیون فوتبال انگلستان در صورت آمادگی مایکل اوون در نظر دارد با او درباره پذیرفتن عنوان سفیر فوتبال این کشور گفتگو کند.

اوون در یادداشتی که در صفحه اول وب سایت خود به مناسب خداحافظی‌اش از دنیای فوتبال نوشته: "من خیلی خوش شانس بودم چرا که دوران بازیگری، من را به سفری برد که همواره آن را در رویاهایم تصور می‌کردم."

مایکل اوون زمانی که در دوران نوجوانی در لیورپول بازی می‌کرد، نامش بر سر زبان‌ها افتاد و در جام جهانی ۹۸ فرانسه در حالی که هیجده سال بیشتر نداشت در ترکیب تیم ملی انگلستان قرار گرفت.

گل به یاد ماندنی او در جام جهانی ۹۸ به تیم ملی آرژانتین همه نگاه ‌ها را به سمت او جلب کرد.

او در مجموع ۲۲۰ گل در بازیهای باشگاهی به ثمر رساند و توانست با تیم‌های مختلف قهرمان لیگ برتر، جام حذفی انگلستان، جام اتحادیه و جام یوفا شود.

مایکل اوون در سال ۲۰۰۱ به‌عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب شد.

اوون در بخش دیگری از نوشته است: "گذر از لیورپول که اولین بازی خود را تیم اصلی در سن ۱۷ سالگی برای این تیم انجام دادم و پس از آن سفر به رئال مادرید، نیوکاسل و منچستریونایتد و استوک سیتی و بدون یادآوری ۸۹ بازی که برای تیم ملی کشورم انجام دادم، این حس را در من تقویت کرد که زمان مناسبی برای خداحافظی از فوتبال است."

مصدومیت‌های متعدد باعث افول زود هنگام او در دنیای فوتبال شد.

در سال ۲۰۰۵ استخوان کف پای مایکل اوون شکست، علی رغم رسیدن و آمادگی او برای جام جهانی آلمان در سال ۲۰۰۶، رباط صلیبی زانوی راست اوون در دقیقه یک بازی مرحله گروهی انگلستان و سوئد آسیب دید و او برای یک سال دیگر از فوتبال دور ماند.

اوون با وجود داشتن مصدومیت در دوران چهار ساله حضورش در نیوکاسل در ۷۹ بازی ۳۰ گل برای این تیم به ثمر رساند.

او در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان بازیکن آزاد به منچستریونایتد پیوست و در این تیم نمایش خیره کننده‌ای داشت. بعد از قهرمانی منچستر یونایتد در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ او قرار دادش را با این تیم تمدید کرد.

مصدومیت‌های پی در پی باعث شد شانس او برای حضور در تیم اصلی کم و کمتر شود و در نهایت باشگاه منچستر یونایتد او را بازیکن آزاد اعلام کرد و او به استوک پیوست.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.