امیدهای ایران قهرمان چهارجانبه قطر

به روز شده:  20:16 گرينويچ - دوشنبه 25 مارس 2013 - 05 فروردین 1392

علیرضا منصوریان سرمربی تیم ملی امید ایران، توانست با سه پیروزی قهرمان مسابقات چهار جانبه قطر شود

تیم ملی امید ایران با پیروزی سه بر دو مقابل تیم ملی امید ترکیه در مسابقه پایانی بازی‌های چهار جانبه قطر، قهرمان این مسابقات شد.

دو گل در پنج دقیقه ابتدای بازی از سوی هر دو تیم نتیجه را یک بر یک کرد. ترکیه روی اولین کرنر خود، گل اول مسابقه را در دقیقه ۲ وارد دروازه ایران کرد.

توسون بازیکن ترکیه در دقیقه ۲، روی ارسال کرنر با جاگیری خوب و اشتباه مدافعان دروازه تیم ملی ایران را باز کرد.

پس از این گل بازیکنان علیرضا منصوریان خیلی زود توانستند گل مساوی را بزنند.

در دقیقه ۵ پیام صادقیان پس از پاسکاری زیبا با میلاد غریبی در داخل محوطه جریمه ترکیه، به سمت دروازه ضربه زد که توپ پس از برخورد با پای مدافع ترکیه تغییر مسیر داد و از بالای سر گوروک دروازه‌بان ترکیه وارد دروازه شد.

پس از این گل تیم ایران بازی را در دست گرفت و با نفوذ به مرکز خط دفاع حریف توانست گل دوم را هم بزند.

در دقیقه ۲۵ بازی روی یک ضد حمله، پیام صادقیان بار دیگر با همکاری میلاد غریبی گل دوم ایران به ثمر رساند.

تلاش‌های بازیکنان امید ترکیه، برای زدن گل تساوی با پوشش خوب مدافعان و همین طور واکنش‌های خوب سجاد بیرانوند دروازه‌بان ایران، بی نتیجه ماند.

در نیمه دوم، تیم امید ایران بازی را تهاجمی شروع کرد و دو سه موقعیت گلزنی را روی دروازه ترکیه بوجود آورد که واکنش‌های خوب دروازه‌بان ترکیه مانع از باز شدن دروازه این تیم شد.

در دقیقه ۷۵ تیم زیر ۲۲ سال ایران بار دیگر روی ضد حمله به گل رسید؛ علیرضا جهان‌بخش روی یک فرار سریع محسن مسلمان را در پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد و او هم با شوتی زیبا دروازه ترکیه را برای بار سوم باز کرد.

ده دقیقه بعد تیم امید ترکیه توانست روی یک غافلگیری گل دوم را به ثمر برساند؛ ریدوان شیمشک در یک رفت و برگشت در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با شوتی سر ضرب گل دوم این تیم را زد.

ترکیه در دقایق پایانی برای زدن گل تساوی، تلاش بسیاری کرد ولی در نهایت بازی با نتیجه سه بر دو به سود ایران به پایان رسید.

ایران با قهرمانی در این بازی‌ها موفق شد برنده جایزه ۵۰ هزار دلاری این مسابقات شود.

ایران پیش از این در دو مسابقه قبلی خود ابتدا، مراکش را یک بر صفر و سپس قطر میزبان این رقابت‌ها را دو بر یک شکست داده بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.