پیروزی کره جنوبی و ازبکستان؛ شرایط سخت ایران برای صعود

Image caption کره جنوبی با پیروزی دو بر یک مقابل قطر ده امتیازی شد و در رتبه دوم گروه یک آسیا قرار گرفت

در مسابقات مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا امروز کره جنوبی و ازبکستان در مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند.

کره جنوبی در سئول که تا دقایق پایانی بازی ۱-۱ با قطر مساوی کرده بود، در دقیقه ۹۶ روی یک توپ بلند از داخل محوطه جریمه و اشتباه مدافعان قطر گل پیروزی را وارد دروازه قطر کرد.

کره جنوبی برای صدرنشینی و صعود به عنوان تیم اول باید قطر را در خانه شکست می داد، از سوی دیگر قطر هم باید در زمین کره‌ حداقل یک مساوی به دست می‌آورد تا با یک امتیاز بیشتر نسبت به ایران به صعود امیدوار بماند.

قطر در این مسابقه بسته بازی کرد و همین شیوه باعث شد دو تیم در پایان نیمه اول بدون گل به رختکن بروند.

اما در نیمه دوم بازی و در دقیقه ۶۴ لی کیون هو برای کره جنوبی گلزنی کرد، ولی تنها سه دقیقه بعد خلفان گل مساوی را وارد دروازه کره کرد.

نتیجه ۱-۱ تا پایان نود دقیقه معمول بازی باقی ماند ولی در دقیقه ۹۶ بازی، بعد از برخورد توپ به تیرک دروازه قطر، سان هیونگ مین گل پیروزی کره جنوبی را با یک بغل پا وارد دروازه قطر کرد.

کره جنوبی با این پیروزی ۱۰ امتیازی شد و با توجه به برد ازبکستان مقابل لبنان در تاشکند، در رتبه دوم جدول گروه اول آسیا باقی ماند.

لبنان که کمتر از دو ماه پیش در چارچوب مقدماتی جام ملت‌های آسیا پنج بر صفر به ایران باخته بود امروز با یک گل مغلوب ازبکستان شد.

ازبکستان با گل سرور جبارف در دقیقه ۶۳، لبنان را شکست داد و دوباره به صدر جدول گروه اول آسیا صعود کرد.

با توجه به اختلاف چهار امتیازی دو تیم کره جنوبی و ازبکستان با ایران، تیم ملی ایران باید در سه بازی آخر خود در مرحله مقدماتی به پیروزی دست پیدا کند. البته سرنوشت تیم‌های صعود کنند به جام جهانی در این گروه با توجه به بازی‌های آخر تیم‌‎ها به روز آخر کشیده خواهد شد.