تقدیر رئیس جمهور بولیوی از مسی با پانچو

Image caption رئیس جمهوری بولیوی با اهدای پانجوی محلی از مسی تقدیر کرد

اوو مورالس، رئیس جمهوری بولیوی پس از مسابقه تیم کشورش با آرژانتین از سری بازی‌های مقدماتی جام جهانی برزیل در منطقه آمریکای جنوبی، با اهدای پانچو از لیونل مسی، مهاجم تیم ملی آرژانتین تقدیر کرد.

در مراسمی که پس از تساوی ۱-۱ بولیوی و آرژانتین در لاپاز پایتخت برگزار شد، لیونل مسی در مقابل پیراهن شماره ده خود را به آقای مورالس اهدا کرد.

پیش از این رئیس جمهوری بولیوی در گفتگو با شبکه ورزشی بین الملی فاکس گفته بود که برای مسی به‌خاطر "خصوصیت‌های ویژه اخلاقی و ورزشی احترام خاصی قایل است".

او درباره مسی گفته بود: "من بازی‌ها و گل‌هایی که به ثمر رسانده است را تماشا کرده‌ام. او مهارت خارق العاده‌ای دارد".

آقای مورالس که یکی از طرفدران پر و پا قرص فوتبال است با وجود باخت سنگین هفته گذشته پنج بر صفر به کلمبیا به صعود تیم کشورش به جام جهانی برزیل خوشبین است.

مسی و سایر بازیکنان آرژانتین به دلیل ارتفاع زیاد شهر لاپاز از سطح دریا در میانه بازی دچار مشکل تفسی شدند. لاپاز در ارتفاع ۳۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

مسی پس از این مسابقه درباره شرایط بازی در لاپاز گفت: "بازی در این زمین و شرایط آب و هوایی وحشتناک است. نتیجه مساوی برای ما خوب است".

او گفت: "هر بار که با سرعت بالا می دوید، به زمان نیاز دارید تا نفستان سر جا بیاید. برخی از بازیکنان ما سردرد گرفتند و گروهی دیگر دچار سرگیجه شدند، اما برای من مشکلی پیش نیامد".