لیگ برتر انگلستان؛ باخت چلسی مقابل ساوتهمتون

جان تری
Image caption جان تری زننده تک گل چلسی مقابل ساوتهمتون بود

این هفته چهار تیم از پنج تیم بالای جدول لیگ برتر انگلستان یعنی منچستر یونایتد، منچستر سیتی، تاتنهام و آرسنال، بازی خود را با پیروزی به پایان رساندند و تنها چلسی با باخت دو بر یک مقابل ساوتهمتون به جایگاه چهارم جدول سقوط کرد.

منچستریونایتد صدرنشین لیگ با پیروزی مقابل ساندرلند در ورزشگاه لایت با ۷۷ امتیاز یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک تر شد و 'همسایه پر هیاهو' یعنی منچستر سیتی با چهار گل نیوکاسل را در هم کوبید تا فاصله پانزده امتیاز‌های دو تیم همچنان باقی بماند.

ساوتهمتون ۲ - چلسی ۱

امیدهای چلسی برای صعود دوباره به لیگ قهرمانان اروپا با شکست مقابل ساوتهمتون کم رنگ شد.

با توجه به مسابقه حساس دو تیم منچستر یونایتد و چلسی در روز دوشنبه، چلسی به برخی از بازیکنان اصلی تیم‌اش در این بازی استراحت داده بود.

در دقیقه ۲۳ مسابقه، رودریگوز بازیکن ساوتهمتون روی پاس کاری خوب با ریکی لمبرت و استیون دیویس اولین گل بازی را وارد دروازه چلسی کرد.

جان تری پس بیش از دو ماه غیبت، در دقیقه ۳۳ و با ضربه سر نتیجه را ۱-۱ کرد، اما ریکی لمبرت روی یک ضربه ایستگاهی در دقیقه ۳۵ گل دوم ساوتهمتون را به ثمر رساند.

پس از این باخت چلسی، با توجه به برد تاتنهام مقابل سوانزی به رده چهارم سقوط کرد و در فاصله دو امتیازی آرسنال قرار گرفت.

قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا با توجه به رقابت‌های لیگ اروپا و بازی‌‌های سخت باقیمانده در لیگ برتر، کار سختی برای کسب دوباره سهمیه لیگ قهرمانان در فصل آینده دارد.

ساندرلند صفر- منچستر یونایتد ۱

منچستر یونایتد با پیروزی آسان مقابل ساندرلند به کسب بیستمین عنوان قهرمانی‌اش در لیگ برتر نزدیک‌تر شد.

شیاطین سرخ با توجه به در پیش بودن بازی حساس روز دوشنبه مقابل چلسی در نیمه نهایی جام حذفی به برخی از بازیکنان اصلی تیم‌اش مثل وین رونی، رایان گیگز و ریو فردیناند استراحت داده بود.

تنها گل بازی روی شوت پای چپ رابین فان پرسی وارد دروازه تیم میزبان شد؛ ضربه او بعد از برخورد به زانوی تیتوس برامبل مدافع ساندرلند، تغییر جهت داد و توپ درون دروازه تیم میزبان جای گرفت.

ساندرلند در این بازی نتوانست از سد دفاعی منچستر بگذرد و گلی وارد دروازه این تیم کند. مدافعان منچستر یونایتد ۶۲۷ دقیقه است که در لیگ برتر گلی نخورده‌اند.

ساندرلند که در این بازی استیون فلچر گلزن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت با این باخت شرایط‌ اش برای بقا در لیگ برتر سخت تر شد.

صدر نشین لیگ روز دوشنبه هفته آینده در دربی حساس شهر منچستر، مقابل منچستر سیتی قرار خواهد گرفت.

منچسترسیتی ۴- نیوکاسل صفر

منچستر سیتی با یک بازی هماهنگ، چهار بر صفر نیوکاسل را در ورزشگاه خانگی خود شکست داد تا علاوه بر حفظ رده دوم، فاصله پانزده امتیازی خود را با تیم رقیب یعنی منچستر یونایتد حفظ کند.

نیوکاسل که همچنان در خطر سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارد در شروع مسابقه با دفاع همه جانبه مانع از گلزنی منچستر سیتی شد، ولی کارلوس توز و داوید سیلوا در دقایق پایانی نیمه اول دوبار دروازه این تیم را باز کردند تا نتیجه در نیمه اول دو بر صفر به نفع میزبان شود.

در نیمه دوم نیوکاسل تلاش کرد تا گل‌های خورده را جبران کند ولی دو گل دیگر از وینسنت کمپانی و گل به خودی جیمز پرچ پیروزی میزبان را قطعی کرد.

نیوکاسل در این بازی برخی از بازیکنان اصلی خود را در اختیار نداشت. این تیم با سی و سه امتیاز در رده پانزدهم جدول لیگ برتر قرار دارد.

آرسنال ۴- ردینگ ۱

آرسنال با پیروزی آسان چهار بر یک مقابل ردینگ به تلاش خود برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا در انتهای فصل ادامه داد.

ژروینیو با ضربه نوک پا روی ارسال سانتی کازورلا گل اول آرسنال را در دقیقه ۱۱ بازی به ثمر رساند.

سانتی کازورلا با ضربه ‌ای قوس دار در آغاز نیمه دوم گل دوم را زد و اولیور ژیرو روی یک ضد حمله با شوتی دقیق گل سوم را در دقیقه ۶۷ وارد دروازه ردینگ کرد.

گل رابسون کانو با ضربه سر فاصله را به دو گل کاهش داد ولی میکل آرتتا از روی نقطه پنالتی گل چهارم آرسنال را زد و این مسابقه در نهایت چهار بر یک به پایان رسید.

توپچی‌های لندن در این بازی شانس‌های گلزنی بسیاری داشتند ولی این نتیجه هم جای شکی در پیروزی آن‌ها باقی نگذاشت.

آرسنال با این پیروزی همچنان در رده پنجم جدول و در فاصله دو امتیازی چلسی قرار دارد. همچنین این تیم با یک بازی کمتر، با تاتنهام که پس از برد مقابل سوانزی به جایگاه سوم جدول صعود کرده، چهار امتیاز اختلاف دارد.

ردینگ با شکست مقابل آرسنال به قعر جدول لیگ صعود کرد و احتمال سقوطش به دسته پایین تر بیشتر شد.

آرسنال هفته آینده در زمین وست بروم ویچ با این تیم بازی خواهد کرد و بازیکنان نایجل ادکینز-ردینگ- در خانه میزبان تیم سابق این مربی یعنی ساوتهمتون هستند.

سوانزی ۱-تاتنهام ۲

تاتنهام با کسب پیروزی ارزشمند مقابل سوانزی در ورزشگاه خانگی این تیم، به رده سوم جدول صعود کرد.

ورتونگن روی یک و دو با گرت بیل ستاره تاتنهام دروازه میزبان را خیلی زود و در دقیقه ۷ باز کرد.

همکاری این دو بازیکن و شوت زیبای بیل به گوشه دروازه در دقیقه ۲۱ بازی باعث به ثمر رسیدن گل دوم تاتنهام شد.

در نیمه دوم فشار سوانزی برای زدن گل بیشتر شد و میچو گلزن سوانزی در دقیقه ۷۷ توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند.

دو هفته پیش، پس از باخت تاتنهام به فولهام برخی احتمال تکرار سناریو فصل گذشته برای این تیم را مطرح کردند. در آن زمان تاتنهام با وجود پیش بودن در جدول، در هفت- هشت هفته‌های آخر عملکرد مناسبی نداشت و نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورد و در نهایت به مقام پنجم رسید.

بازی تاتنهام مقابل سوانزی نشان می دهد این تیم با حضور گرت بیل ستاره همه کاره این تیم، به روزهای خوب خود بازگشته است.

سایر نتایج:

وسهم ۳- وست بروم ۱

ویگان ۱ - نوریچ صفر

اورتون ۱- استوک صفر