پیروزی بدون دردسر رئال در مادرید، طلسم شدن دورتموند در مالاگا

رونالدو و بنزما
Image caption رونالدو و بنزما هر کدام با زدن یک گل در نیمه اول باعث پیروزی رئال مادرید مقابل گالاتسرای شدند

در دو بازی آخر دور رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو به آسانی و با نتیجه سه بر صفر مقابل گالاتاسرای پیروز شد و در مالاگا بوروسیا دورتموند با وجود اینکه تیم برتر زمین بود، بدون گل با میزبان به تساوی رسید.

در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو هواداران پرسر و صدای گالاتاسرای با آتش بازی و تشویق مداوم امیدوار بودند، تیم‌شان بتواند یک نتیجه دور از انتظار در مادرید بگیرد ولی همه چیز به دلخواه رئال مادرید پیش رفت.

رئال از همان آغاز بازی تیم برتر زمین بود و خیلی زود هم توانست اولین گل را بزند. کریستیانو رونالدو در دقیقه ۹ روی پاس در عمق مسعود اوزیل، وارد محوطه جریمه گالاتاسرای شد و با یک ضربه فنی و زیبا توپ را وارد دروازه کرد.

پیش از بازی همه نگاه‌ها متوجه تقابل دیدیه دروگبا و سرمربی سابقش در چلسی بود، دروگبا بعد از گل رونالدو می‌توانست گل تساوی گالاتاسرای را بزند ولی این مهاجم اهل ساحل عاج نتوانست ضربه آخر را دقیق بزند و با دوران اوج خود چلسی فاصله داشت.

گالاتاسرای بعد از خوردن گل برای جبران، حمله کرد ولی این رئال بود که گل دوم را روی اشتباه ابوئه به ثمر رساند. کریم بنزما ارسال مایکل اسین را در محوطه جریمه به زیبایی کنترل کرد و با بغل پا دروازه گالاتاسرای را برای بار دوم باز کرد.

در این بازی دیدیه دروگبا و امانوئل ابوئه هر دو در نیمه اول دو فرصت عالی گلزنی برای گالاتاسرای داشتند که به راحتی آنها را هدر دادند.

گالاتاسرای در این مسابقه تحت تاثیر بازی رئال مادرید هیچ گاه تیم برتر زمین نبود. این تیم تنها چند موقعیت خطرناک به خصوص در نیمه اول روی دروازه میزبان بوجود آورد.

در سوی دیگر رئال مادرید با در اختیار داشتن مجموعه‌ای از ستاره‌ها در خط حمله، تفاوت خود با تیم فاتح تریم را در پایان بازی رفت نشان داد.

بازی در پایان نیمه اول دو بر صفر به نفع رئال مادرید به پایان رسید.

در نیمه دوم فاتح تریم با بیرون کشیدن وزلی اشنایدر و اضافه کردن یک مدافع سعی داشت که بازی را در کنترل بگیرد و از نفوذهای رونالدو هم جلوگیری کند.

ولی این رئال بود که در نیمه دوم بازی را در کنترل خود داشت، ژوزه مورینیو در دقیقه ۶۵ گونسالو ایگواین را به جای کریم بنزما به زمین فرستاد و او هم شش دقیقه بعد گل سوم رئال را وارد دروازه گالاتاسرای کرد تا خیال رئال تا حدود زیادی از بازی برگشت در استانبول راحت شود.

گالاتاسرای در مسابقه برگشت مامور غیر ممکنی در پیش دارد، این تیم برای صعود باید چهار گل به رئال در استانبول بزند.

رئال با این پیروزی مقابل نماینده ترکیه، راه را برای بیست و چهارمین حضور خود در نیمه نهایی رقابت‌های باشگاه‌های برتر اروپا هموار کرد.

این تیم با وجود اینکه در رقابت‌های داخلی اسپانیا ۱۳ امتیاز با صدرنشین لالیگا یعنی بارسلونا فاصله دارد، تمام انرژی خود را برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا گذاشته است.

رئال مادرید در پایان ۹۰ دقیقه سه بر صفر گالاتاسرای را در خانه شکست داد.

در شهر دیگر اسپانیا، مالاگا میزبان تیم بدون شکست این فصل لیگ قهرمانان اروپا یعنی بوروسیا دورتموند بود.

بوروسیا دورتموند با از دست دادن فرصت‌های مناسب گلزنی در این بازی به تساوی بدون گل مقابل مالاگا دست یافت.

ماریو گوتزه در دو موقعیت مناسب نتوانست دروازه مالاگا را باز کند، ویلی دروازه‌بان مالاگا با واکنش‌های عالی مانع از گلزنی او شد.

رابرت لواندوفسکی هم در نیمه دوم از داخل محوطه شش قدم توپ را به بیرون زد تا دورتموند دست خالی از مالاگا به خانه باز گردد.

در مقابل ضربه سر ولینگتون و شوت سنگین ایسکو می توانست مالاگا را پیش بیندازد ولی این موقعیت ها هم به هدر رفت.

عدم گلزنی بازیکنان دورتموند در این بازی بیشتر تقصیر خودشان بود تا بازی خوب مالاگا، آنها در این مسابقه موقعیت‌های بدیهی گلزنی را از دست دادند.

سرنوشت تیم صعود کننده به بازی برگشت این دو تیم در ورزشگاه وست فالن موکول شد. جایی که بوروسیا دورتمند شانس بیشتری برای صعود به مرحله بعدی و حضور در بین چهار تیم برتر قاره اروپا را دارد.