لانس آرمسترانگ با شنا به ورزش حرفه‌ای باز می‌گردد

لانس آرمسترانگ
Image caption لانس آرمسترانگ از سوی آژانس ضد دوپینگ آمریکا به انجام 'پیشرفته‌ترین، حرفه‌ای‌ترین و موفق‌ترین دوپینگ تاریخ' متهم شد

لانس آرمسترانگ، دوچرخه سوار آمریکایی، پس از اعتراف به دوپینگ، قصد دارد به‌عنوان شناگر به دنیای ورزش باز گردد.

آرمسترانگ ۴۱ ساله اعلام کرده که در مسابقات شنای "مستر" در منطقه مرکزی آمریکا در شهر تگزاس که روزهای شنبه و یکشنبه برگزار خواهد شد، حضور خواهد داشت.

او از سوی آژانس مقابله با دوپینگ آمریکا و همچنین آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ، تا آخر عمر از حضور در هرگونه رقابت حرفه‌ای ورزشی محروم شده است.

این به آن معنی است که او قادر نیست در مسابقات حرفه‌ای ورزشی و همچنین رقابت‌های آماتوری حضور پیدا کند، اما مسابقات شنای تگزاس خارج از این محدودیت‌هاست.

آرمسترانگ قصد دارد در مسابقات ۴۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ متر آزاد که در دانشگاه آستین تگزاس برگزار می‌شود شرکت کند، او با شناگران همسن و بزرگ تر از خود رقابت خواهد کرد.

راب بوچر، مدیر عامل شنای مستر آمریکا، گفته که او هیچ اعتراضی در خصوص شرکت آرمسترانگ در این مسابقات دریافت نکرده است.

در اوت سال گذشته، پس از آنکه لانس آرمسترانگ نتوانست از خود در مقابل اتهام دوپینگ دفاع کند، هفت قهرمانی در مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس از او پس گرفته شد.

در ماه ژانویه لانس آرمسترانگ در گفتگوی اختصاصی با اپرا وینفری، مجری تلویزیونی، به دوپینگ در جریان قهرمانی‌اش در هفت دوره تور دو فرانس از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ اعتراف کرد.