لیگ اروپا: چلسی برد، تاتنهام با سختی مساوی کرد

چلسی
Image caption چلسی با درخشش فرناندو تورس سه بر یک رابین کازان را شکست داد

دیشب در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا، چلسی با درخشش فرناندو تورس در خانه، رابین کازان را شکست داد و تاتنهام در ورزشگاه وایت هارت لین مقابل بازل سوئیس ۲-۲ به تساوی رسید.

چلسی ۳ - رابین کازان۱

چلسی پس از پیروزی مهم مقابل منچستریونایتد در یک چهارم نهایی جام حذفی انگلستان، در ورزشگاه استمفورد بریج میزبان رابین کازان روسیه بود.

فرناندو توررس با زدن دوگل در این بازی کار چلسی را برای صعود به نیمه نهایی لیگ اروپا آسان کرد.

تورس در دقیقه شانزده بازی روی پاس قطری داوید لویز در شرایطی نامتعادل اولین گل چلسی را وارد دروازه رابین کازان کرد.

تیم میزبان با شوت زیبای ویکتور موزس از داخل محوطه ۱۸ قدم دو بر صفر از نماینده روسیه پیش افتاد.

پیش از پایان نیمه اول، داور به خاطر برخورد توپ به دست جان تری در داخل محوطه جریمه نقطه پنالتی را نشان داد و بیبراس ناتخو تک گل رابین کازان را در دقیقه ۴۰ به ثمر رساند.

چلسی با کسب نتیجه مناسب در بازی رفت یک چهارم نهایی لیگ اروپا، هفته آینده راهی مسکو می‌شود، کسب پیروزی در این مسابقه برای آبی پوشان غرب لندن، امیدهای این تیم را برای کسب دو جام در پایان این فصل بیشتر کرد.

تاتنهام ۲ - بازل ۲

تاتنهام در روزی که گرت بیل ستاره‌اش را به دلیل مصدومیت در انتهای بازی از دست داد، در نهایت ۲-۲ با بازل در وایت هارت لین مساوی کرد.

قهرمان فصل پیش سوئیس از همان شروع بازی موقعیت‌های مناسبی برای باز کردن دروازه تاتنهام داشت. قهرمان لیگ سوئیس، با گل والنتین استوکر در دقیقه ۳۰ یک بر صفر از میزبان پیش افتاد.

فابین فری روی ارسال از نقطه کرنر و اشتباه مدافعان تاتنهام گل دوم را پنج دقیقه بعد وارد دروازه تاتنهام کرد. امانوئل آدبایور در دقایق پایانی نیمه اول یکی از گل‌های خورده را جبران کرد.

در نیمه دوم شوت از راه دور سیگیرسون در دقیقه ۵۸ پس از برخورد به بازیکان بازل تغییر مسیر داد و تبدیل به گل دوم تاتنهام شد تا این تیم به صعود امیدوار بماند.

در پایان مسابقه مچ پای گرت بیل ستاره همه کاره تاتنهام در برخورد با داوید دیگن بازیکن بازل پیچ خورد و همین حادثه سوال‌هایی را در مورد میزان آمادگی او برای بازی‌های آینده بوجود آورد.

بیل با ۲۲ گل زده در این فصل بهترین گلزن تاتنهام است و این تیم بدون حضور وی از ابتدای ژانویه نتوانسته در مسابقه‌ای به پیروزی برسد.

پس از این تساوی امیدهای تاتنهام برای صعود به جمع چهار تیم لیگ اروپا، با توجه به تساوی در خانه پنجاه پنجاه است.