لیگ برتر ایران؛ تساوی فولاد و صبا، پیروزی آلومینیوم مقابل ملوان

فولاد صبا
Image caption شانس فولاد خوزستان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا با تساوی مقابل صبا کم رنگ شد

در ادامه بازی‌های هفته سی و یکم لیگ برتر ایران، فولاد خوزستان و صبای قم در اهواز به تساوی ۲-۲ رسیدند و آلومینیوم هرمزگان در یک بازی حساس خانگی توانست سه بر دو ملوان بندر انزالی را شکست دهد.

فولاد خوزستان پس از تساوی هفته گذشته مقابل فجرسپاسی، این هفته میزبان صبای قم در اهواز بود.

فولاد پیش از این بازی با ۵۳ امتیاز در رده چهارم جدول لیگ برتر قرار داشت و پیروزی مقابل صبا می توانست این تیم را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار کند.

صبای قم در این مسابقه روی نفوذهای در عمق دفاع فولاد چندین بار موقعیت گلزنی پیدا کرد. فرید کریمی با پاس مجید حیدری پشت دفاع فولاد صاحب توپ شد و با ضرب بغل پای چپ اولین گل صبا را وارد دروازه تیم میزبان کرد.

صبا تا اواخر نیمه اول با این گل از فولاد پیش بود ولی مهدی نوری در وقت‌های اضافه با شوتی از فاصله سی متری دروازه صبا را باز کرد.

در نیمه دوم باز هم این صبای قم بود که از فولاد پیش افتاد؛ در دقیقه ۵۴ بازی کریم اسلامی سانتر میلاد نوری را با ضربه سری زیبا تبدیل به گل دوم تیم میهمان کرد.

خطای دفاع وسط صبا بر روی پریرا در داخل محوطه جریمه باعث شد فولاد صاحب پنالتی شود.

مهدی نوری با ضربه دقیق پنالتی را گل کرد تا در این بازی دو گله شود. بازی در پایان با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید و امیدهای فولاد خوزستان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا کم رنگ تر شد.

فولاد پیش از این بازی با ۵۳ امتیاز در رده چهارم جدول لیگ برتر قرار داشت و پیروزی مقابل صبا می توانست این تیم را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار کند.

در دیگر بازی مهم این هفته آلومینیوم خوزستان در بندرعباس مقابل ملوان بندر انزلی قرار گرفت و توانست در نهایت سه بر دو ملوان را شکست دهد.

رضا ناصحی در دقایق ۴ و ۹۵ و محمود تیغ نورد در دقیقه ۳۵ برای آلومینیوم و پژمان نوری در دقیقه ۱۵ و سید جلال رافخایی در دقیقه ۸۸ برای ملوان در این بازی گلزنی کردند.

این بازی برای آلومینیوم که در خطر سقوط به دسته پایین قرار دارد، حکم فینال را داشت و در طرف دیگر ملوان هم با سه تساوی در بازی‌های گذشته نیاز به برد داشت.

آلومینیوم با پیروزی مقابل ملوان بندر انزلی ۳۱ امتیازی شد و تا حدودی از خطر سقوط نجات پیدا کرد و ملوان با ۳۹ امتیاز در رتبه یازدهم جدول لیگ برتر ایران باقی ماند.

در دیگر بازی این هفته هم نفت آبادان با باخت یک بر صفر در خانه مس کرمان، سقوط خود را به لیگ آزادگان قطعی کرد.