پرسپولیس - سپاهان فینال جام حذفی ایران

انصاری فرد
Image caption کریم انصاری فرد با گل کردن پنالتی آخر پرسپولیس باعث پیروزی این تیم در مقابل داماش گیلان شد

پرسپولیس با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل داماش گیلان برای هفتمین بار به فینال جام حذفی ایران راه پیدا کرد.

راهیابی به فینال جام حذفی برای هر دو تیم داماش و پرسپولیس با توجه به اینکه در این فصل عملکرد چندان خوبی در لیگ نداشتند، مهم و حیاتی بود.

سرخ پوشان پرسپولیس در نیم فصل اول و با مانوئل ژوزه نتایج خوبی نگرفتند و همین باعث شد در برهه‌هایی تا رده دوازدهم جدول سقوط کنند، ولی این تیم در نیم فصل دوم چه در لیگ و چه در جام حذفی خوب نتیجه گرفت و به بازی نیمه نهایی جام حذفی رسید.

در مقابل داماش با تغییر سه مربی و مسایل داخلی فصل خوبی را نداشته و هم اکنون در رده سیزدهم جدول قرار دارد.

در نیمه اول هر دو تیم بازی را دفاعی و بسته آغاز کردند. هیچ کدام از دو تیم در ۴۵ دقیقه اول موقعیت گلزنی روی دروازه یکدیگر نداشتند و همین باعث شد که دروازه‌بانان هر دو تیم داماش و پرسپولیس نیمه آرامی را داشته باشند.

اما در نیمه دوم جریان بازی کاملا تغییر پیدا کرد، داماش در ۱۵ دقیقه اول این نیمه با در اختیار داشتن توپ چند موقعیت خوب روی دروازه پرسپولیس بوجود آورد.

پرسپولیس با تمرکز در نیمه زمین خود حمله نمی کرد ولی داماش با نفوذهای خوب علیرضا جهانبخش بازیکن ملی پوش تیم ملی امید بارها موقعیت های خوبی روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد.

از دقیقه ۴۸ تا داماش سه چهار موقعیت مناسب را برای گلزنی داشت که جهانبخش در اکثر آنها نقش محوری را ایفا کرد.

در دقیقه ۷۱ باز هم روی بازی خوب علیرضا جهانبخش و ارسال خوب او امین متوسل زاده با ضربه سر شیرجه دروازه پرسپولیس را باز کرد.

پرسپولیس بعد از این گل و همین طور آمدن محمد نوری و هادی نوروزی و پیش از آنها علی کریمی در ۱۵ دقیقه آخر تهاجمی بازی کرد.

محمد نوری بازیکن تعویضی پرسپولیس با پاس در عمق خوب هادی نوروزی گل تساوی را در دقیقه ۸۲ به ثمر رساند. در پایان نود دقیقه دو تیم ۱-۱ مساوی شدند و بازی به وقت های اضافه کشید.

در مجموع دو پانزده دقیقه، دو تیم فرصت خطرناکی روی دروازه‌های یکدیگر به وجود نیاوردند تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود.

برای تیم پرسپولیس هادی نوروزی ، حسین ماهینی، جلال حسینی، علی کریمی و کریم انصاریفرد پنالتی های خود را گل کردند.

داماش با از دست دادن یک پنالتی توسط ابوذر رحیمی در نهایت ۴-۶ بازی را واگذار کرد .پرسپولیس و سپاهان بازی فینال جام حذفی ایران را برگزار خواهند کرد، مسابقه‌ای که هنوز زمان و مکان برگزاری آن دقیقا مشخص نیست.